XBMC-Kodi.cz
Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - příslušenství (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-prislusenstvi)
+--- Téma: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? (/prispevek-lze-pouzit-ir-dalkove-ovladani-od-televize)

Stran: 1 2


Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Pipalek - 25.11.2016

Mám ZOTAC CI320 a má to na sobě infra přijímač. Marně se snažím najít, jak v tomto PC ovládat Kodi pomocí dálkového ovládání od televize, případně receiveru.

Má někdo nějaký nápad?


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Rossi D - 25.11.2016

Je zde několik řešení, nahodím sem co mne aktuálně napadlo jako alternativa (je mi jasné, že se toho najde vícero):

a)
     Mini 3.5mm Infrared Universal Ir Remote Control Intelligent Mobile Smart Wireless Remote Control for TV Air Conditioner
nejlevnější řešení - IR vysílač do mobilu (pokud jím není vybaven) a ovládat Zotac přes něj ...

b)
     Black FM4 2.4G Mini Wireless Control Infrared Remote Control USB Wireless Receiver for Smart Android TV Box HTPC Mini PC Windows
trošku dražší řešení, samostatné IR DO s USB přijímačem ...

c)
     Logitech Harmony One
asi nejdražší a zároveň nejkomfortnější řešení, kdy ovládneš jedním DO vše co máš doma a co má IR (pomocí zakoupení Flircu i co jej nemá     → Flirc) ....


samozřejmě jsou i jiná učící se dálková ovládání a podstatně levnější .....


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - cuore - 25.11.2016

Jak chceš použít DO od TV, když by si pak současně ovládal TV i Kodi, to by bylo peklo :-) Na ZOTAC CI320 nefunguje CEC?


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - mobilemanic - 25.11.2016

nemá CEC, ale prodává se k tomu externí CEC adaptér.. Jak to funguje nevim, ale nezapomenout, že taky ta televize musí mít CEC :)


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Rossi D - 26.11.2016

Nějak si nedovedu dát dohromady CEC a HTPC spojené s receiverem (u základu maliny a TV to beru) - proč takto? Asi jsem jiný a vím, že možnost makra u DO je dost dobrá a užitečná záležitost  10 HTPC je dle mne trošku jiná liga a zaslouží si i krapet jiné periferie, ale jak píši, bereme to možná každý jinak ....
Když už tedy extra levně a vše pohromadě, proč tedy ne třeba alespoň toto (roky se to úspěšně prodává a asi to něco do sebe má):

[Obrázek: GetThumbNail.aspx?id_file=528075386&widt...=180&q=100]

Recenze → SilverCrest


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - S474N - 26.11.2016

Tento ovladac mam doma trikrat (u kazde televize) a rozhodne bych ho s klidnym svedomim doporucil. Dokonce mam asi dva nebo tri dalsi kousky schovane "do foroty", protoze nakupni cena do 200 Kc a moznosti nebyvale - vcetne maker, atd. Driv jsem mel neco podobneho od Philipsu, ale to bylo nasobne vetsi, tezsi a neohrabanejsi a cenove to vychazelo na nejakych 3,5k, coz tohle je proti tomu cenova balada. Vyhodou toho reseni to mit vsude je i to, ze ma clovek "v ruce" to same a nemusi hledat konkretni tlacitka.


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Pipalek - 26.11.2016

Ja jsem to asi spatne napsal. Ovladani mam universal Okyo, takze bych pouze prepnul na jinou funkci nez receiver nedo dvd. Jen mi neni jasne, jestli to fungovalo s Zotac CI320.

Dekuji za odpovedi.


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Rossi D - 27.11.2016

Tak to jsi opravdu špatně napsal ....  8 
Co se týká Tvého ovladače - snad nějak vyzkoušet ne? Jinak veškeré kouzlo je právě ve výše zmiňovaných "makrech" chytrých ovladačů (nevím kam spadá Tvůj, neznám jej), kdy DO postupně zapne / vypne / přepne  → potřebné / nepotřebné komponenty libovolného množství a dle přednastavení aktuální stroj ovládá ....

Příklad:

- chci sledovat film na HTPC
→ zvolím onu funkci na DO → DO poté postupně zapne → receiver → HTPC → TV → na TV DO přepne na vstup HDMi 1 → DO zvýší na receiveru volume na 25 → na HTPC v KODI nastaví složku "FILMY" → ovládání je nakonec kompletně přenastaveno na HTPC

- chci ukončit sledování filmu na HTPC a budu se dívat na TV přes STB Dreambox
→ zvolím onu funkci na DO → DO poté vypne HTPC → DO přepne vstup na receiveru na SAT → DO sníží na receiveru volume na 20 → DO zapne STB Dreambox → DO zvolí předurčený kanál ke sledování na STB Dreambox → ovládání je nakonec kompletně přenastaveno na STB Dreambox

- vypnutí
→ zvolím OFF na DO → DO postupně vypne veškeré zaplé přístroje  

.... pro "hrubou" představu viz video níže 



Ono programování vypadá možná složitě, ale je celkem logické a pochopitelné. Každé DO to má jinak (jiný SW či postup), ale v globálu se jedná o jednu a tu samou činnost, příklad programování na videu níže ...



Pokud jsem něco opomněl či vynechal omlouvám se, již jsem dlouho "nemakroval", jednou DO člověk nastaví a vrátí se k tomu až při upgrade některé z komponent .....
Snad jsem nastínil problematiku "združeného" ovládání jakž takž pochopitelně a snad to nebude vypadat díky tomu až moc složitě, což rozhodně není  4


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - cuore - 27.11.2016

No když to má IR přijímač, tak by to mělo fungovat. Pokud máš kodi pod raspbianem, tak nastavení bude jednodušší, u openelec apod. netuším jak to bude pracné. Každopádně pomocí lirc by sis měl být schopný odchytit tlačítka a nastavit vlastní lircmap.


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Pipalek - 29.11.2016

Díky za info. Ovladač umí makra. Jen já bych jím chtěl nahradit pro jednoduchost myš. Budou to ovládat děti, takže i proto je lepší ovladač. Codi běží pod win 7 a co jsem četl, tak LIRC jen jen pod linux.


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - cuore - 29.11.2016

Jo windejsi, tak to si v haji.

Jsem uživatel používající Passport , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - H8me - 25.1.2017

zajimalo by me, jak budu ovladat pres Flirc PC ovladacem napriklad od TV nebo receiveru, kdyz budu mackat tlacitka na ovladaci, tak se tim bude zaroven ovladat PC s Flircem a zaroven TV ne? .......


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Eliwood - 27.1.2017

H8me: Bude záležet na citlivosti IR přijímače na televizi. Já mám televizi Samsung s přijímačem v pravém dolním rohu, počítač s Flirc vlevo od ní a když cíleně "mířím" tak v 95% případů ovládám to, co chci. Ale připisuji to spíše méně spolehlivému přijímači na TV.


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - xxx9955 - 25.3.2017

Ahojte. Ovladam RPi (KODI) a zároveň telku pomocou ovládača od telky za pomoci LIRC. Celkovo to funguje výborne, len som niektoré tlačidlá v RPi "vypol" aby som neovládal naraz tv a RPi. Chcel by som ale nastaviť tlačilo Stop prehrávania na tlačidlo vypnutia tv, aby sa pri vypnutí tv vyplo aj prehrávanie filmu a následne uspal pripojený externý disk. Problém je, že chcem zachovať aj funkčnosť tlačidla Stop a neviem toto nastavenie v lircd.conf spraviť. Pri nastavení KEY_STOP KOD1 KOD2 mi nefungovalo ani jedno tlačidlo, pri nastavení KEY_STOP KOD1 a v ďalšom riadku KEY_STOP KOD2 mi fungovalo iba prvé. Je vôbec možné nastaviť rovnakú reakciu na dve tlačidlá? Vďaka za radu.


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - meda - 25.3.2017

Chápu správně, když napíši, že TV, kterou používáš, nemá CEC nebo jeho varianty, takže nemůžeš ovládat přes HDMI, ale do RPi je vložený USB-IR přijímač?
A co máš na RPi za systém, na kterém Kodi jede?


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - xxx9955 - 26.3.2017

Mam tv bez CEC a cez GPIO pripojeny IR prijimac. Nainstalovane mam OSMC. Ale na teraz som to vzdal. Film sa stopne pri vypnuti telky a tlacitko stop na DO nema priradenu funkciu.


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - petertomasy - 26.3.2017

ak máš osmc , čo je plnohodnotný linux , tak sa pripoj cez ssh  a použi program " irrecord " ( štandartne je v distribúcii ). Dá  sa ní odchytiť a namapovať tlačítka akéhokoľvek DO a následne  ich zapísať do konfiguráku "lircd.conf" ... je to síce v textovom režime , ale veľmi prehľadné a intuitívne. Návodou ako nato je plno na google ...  4


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - xxx9955 - 27.3.2017

Nemam problem s kodmi, tie poznam. Problem mam len v tom ako zapisat dve tlacidla na DO na rovnaku funkciu v RPi/osmc/kodi.... Pomoze mi irrecord aj s tym?


RE: Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - petertomasy - 27.3.2017

pomocou irrecord odchytíš vysielaný kód  a namapuješ  ho trebárs aj 10 na tlačítok ...

ešte raz ,opakujem , použi vyhľadávanie  .... 
Dokonca aj tu o tom píšu ...


Lze použít IR dálkové ovládání od televize? - Dottore - 16.9.2017

Zdravím, brachovi som zaobstaral Orange pi Light s nahodeným openelecom a kodi jarvis. Telka je Samsung s cec a ani za nič neviem rozbehať cec ovládanie. Je to závislé aj na hdmi kábli? Napr kábel musí mať lan ? Alebo sa to niekde v nastaveniach ešte pomajstruje?