XBMC-Kodi.cz
Rýchlosť internetu pre sledovanie IPTV - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Rýchlosť internetu pre sledovanie IPTV (/prispevek-rychlost-internetu-pre-sledovanie-iptv)



Rýchlosť internetu pre sledovanie IPTV - Hasterman - 23.2.2017

Zdravím. Zaujímalo by ma aká je odporúčaná minimálna rýchlosť internetu pre plnohodnotné sledovanie televízie.
Viem, trocha blbá otázka... pokúsim sa opísať svoj problém. Mám KODI v PC aj android boxe k TV. Model NEXBOX A95 s 2GB ram. Na počítači TV nesledujem a ani ho neplánujem zapojiť k TV, tam ide všetko bez problémov. Ale IPTV na androide mi občas sekne. Robí to len pri sledovaní televízie, sosáč, exodus, youtube bez problémov aj pri rozlíšení HD. Rýchlosť internetu mám
Download 26,1 Mbit/s     Upload 2,3 Mbit/s     Response (ping)  37,0 ms
Pomôže vyššia rýchlosť, alebo bude chyba niekde inde? Teda podľa mňa asi druhá varianta nakoľko v PC tento problém nepozorujem.
Používam KODI 16. Kryptona som zrušil nakoľko to bolo len horšie. Takisto som skúsil aj SPMC, nepomohlo. Ďakujem za odpovede a dopredu sa ospravedlňujem za tému, som v tomto nový.


RE: Rýchlosť internetu pre sledovanie IPTV - Foolproof - 23.2.2017

To jsou "normální" parametry slušného VDSL.

Vzhledem k tomu, že je tam čip 905, bych respektoval zde uvedené názory, použít LibreElec atp.


RE: Rýchlosť internetu pre sledovanie IPTV - Hasterman - 24.2.2017

Problém vyriešený. Android box bral signál cez wifi. Prepojil som ho s routerom káblom a je to podstatne lepšie. Pri sledovaní TV nič neseká. Menší problém ostáva ak je zapnutý aj PC a ťahá dáta. Vtedy sa ešte občas stane že pri niektorých staniciach to občas sekne. Ale aj tento menší nedostatok by mal zmiznúť od nového mesiaca. Vtedy sa mi zvýši rýchlosť internetu na 75 Mbit/s. Nezvyšoval som si tarif, dnes prišiel list od poskytovateľa služby že ten najmenší balík čo som mal už nebudú mať v ponuke.


RE: Rýchlosť internetu pre sledovanie IPTV - meda - 24.2.2017

Tak to blahopřeji! Tady v česku jsou smlouvy postaveny asi tak - Platíš si 50Mbit/s, znamená to, že někdy dokonce rychlost downloadu může dosáhnout těch padesáti. Ale minimum ti smlouva nezaručuje. Upload je pochopitelně asi pětinový.


RE: Rýchlosť internetu pre sledovanie IPTV - Foolproof - 25.2.2017

(24.2.2017, 22:49)Hasterman Napsal(a): Problém vyriešený. Android box bral signál cez wifi. 

Hm...
Takže wifi máš na routeru nezabezpečenou, když se to připojilo samo a nechtělo to jméno a heslo, jinak by sis musel uvědomit, že to přes wifi jede a to rozhodně nebylo 26, jak jsi psal 1
Pokud ti slíbili, že budeš mít 75, tak bydlíš buď u ústředny nebo jsi na kabelovce, a jestli jsi na kabelovce, tak to předešlé připojení teda bída. Ale myslím, že na VDSL budeš rád, když to pojede 35.

NO hlavně, že to funguje.


RE: Rýchlosť internetu pre sledovanie IPTV - Hasterman - 26.2.2017

Viem že mi to doteraz šlo na wifi. Sieť mám zaheslovanú, sám som si to tak zapájal aby som nemusel ťahať toľko káblov. Funguje to dobre aj na wifi až na IPTV. Ten kábel bol test, či to nebude lepšie. A bolo tak som ho tam nechal.
Áno máme káblovku, ten balík bol najnižší program. Pod garantovanú rýchlosť to nikdy nešlo. Mne tá rýchlosť vyhovovala aj na sťahovanie. A za 16 eur mať internet, káblovku a telefón je ešte v pohode cena. Teraz budem platiť asi o 50 centov viac.