XBMC-Kodi.cz
EVOLVEO Android Box H8 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - ostatní (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-ostatni)
+--- Téma: EVOLVEO Android Box H8 (/prispevek-evolveo-android-box-h8)

Stran: 1 2 3


EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 01.4.2017

Ahoj všichni,

koukal jsem do návodů a snažil se prohledávat diskuzi, ale bohužel jsem nenašel to, co mě trápí.

Dnes jsem si z Alzy přivezl Evolveo H8 a jsem z něj trochu nešťastný. Mám následující problémy:

1) Externí disky, které jsem používal dříve s KODI v Ubuntu, mi tadt nejdou. V nastavení systému vidím u obou externích disků status "Poškozeno" (což je blbost). Na každém jsou 4 TB filmů a představa, že to budu někam zálohovat, disky zformátuju a pak to na ně zase natáhnu, je nereálná. Kde může být problém?

2) V Kodi (16.1) mi nejde čeština - není v nabídce jazyků. Jediný jazyk, který je k dispozici, je angličtina.

3) I když je systém připojení před wifi k internetu (a vidím to jako potvrzené i přímo v Kodi), když chci nainstalovat doplňky z repozitářů, napíše mi to "Could not connect to repository" a následně "Couldn't connect to network server".

Už jsem z toho fakt nešťastný. Nemáte někdo prosím tip, jak výše uvedené problémy vyřešit?

Moc děkuji za případnou pomoc.


RE: EVOLVEO Android Box H8 - Rossi D - 01.4.2017

Vydrž s instalací do zítra, dnes je Apríla  4


RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 01.4.2017

Jo, mám pocit, že přesně to si ten box říká... :-) Ale docela jsem se těšil, že si dnes doma něco pustíme... ;-)


RE: EVOLVEO Android Box H8 - Foolproof - 01.4.2017

(01.4.2017, 20:32)pmads Napsal(a): Už jsem z toho fakt nešťastný. Nemáte někdo prosím tip, jak výše uvedené problémy vyřešit?
Budeš se velmi dlouho trápit......
Zapomeň na Android, ten ti zůstane i když provedeš to, co píši v
 http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-libreelec-8-01b-kodi-17-1-pro-amlogic-912-soc

Disky naformátované v EXTFS2 a 3 pod LibreElecem fungují i v USB hubu!

Zapomeň na Android pro přehrávání videí.


RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 01.4.2017

Díky za odpověď. Jsem teď večer už trošku vyšťavený, takže úplně nechápu... Znamená to, že doporučuješ vyměnit centrum za jiné, které neběží na Androidu? (BTW Nějaký tip? :))


RE: EVOLVEO Android Box H8 - Jack_Free - 01.4.2017

Jasně, sežeň Malinu a máš po problémech :-))))


RE: EVOLVEO Android Box H8 - Foolproof - 02.4.2017

Malina je tak trochu pro kutily......
Evolveo H8 je dělo, mám to doma, akorát software je jak od Googlu,
Dal jsem tam LIbreElec, nevím co dodat, jede to jak z praku už na experimentální verzi. Včera jsem při dopilovávání knihovny pustil cvičně Titanic a receiver mi napsal "DTS ES Discrete", 6.1 ani jsem nevěděl, že jeden ze zvuků je tam takový.
Jede i taková chuťovka, o které píše MediaInfo "Object Based / 8 kanály/Atmos TrueHD" tedy 360 zvuk. Jede VP9 s ogg zvukem ve 4K, tedy např, klipy z YT v dash mpeg.
Spolehlivě přepíná FPS.
Zatím neumí automaticky přepnout rozlišení, nevím jestli zvládne HDR, nemám TV, LPCM z SACD jede jenom stereo.
Pokud je MKV s příznakem 3D nebo jako *.mk3d, automaticky pozná jak, umí light menu bluray (neumí BDJavu), zvládá kompletně menu DVD. Nic po síti netranskoduje, hraje to direct.
8 jádro je výkonné a pokud Amlogic uvolní grafickou knihovnu, tak to bude stroj......zatím to jede na openGL.


RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 02.4.2017

Podařilo se mi, dle skvělého návodu od Foolproof, zprovoznit Libreelec a jsem nadšený - vidí externí disky, má přístup do repozitářů atd.

Nicméně mám dvě otázky:

1) Jak zprovozním dálkový ovladač, který je k Evolveo H8 přikládaný? :) Je to docela zásadní problém - teď tam mám vraženou USB klávesnici. :)

2) Hledal jsem v repozitářích ČSFD plugin, ale nenašel. Je v tom nějaký fígl...? :)

Díky moc.


RE: EVOLVEO Android Box H8 - Rossi D - 02.4.2017

(01.4.2017, 20:45)pmads Napsal(a): Jo, mám pocit, že přesně to si ten box říká... :-) Ale docela jsem se těšil, že si dnes doma něco pustíme... ;-)

Ty jsi to včera nepochopil, nešlo o Tvůj box a zda je v režimu "apríl", leč o to, že nefungovaly zdrojová místa pro potřebnou aktualizaci Tvého boxu právě z důvodů aprílu  4
To bylo upozornění , ne žert  1


RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 02.4.2017

To už je jedno. :) Teď se snažím rozjet LibreElec, jen mi chybí ten dálkáč... Snažím se to teď namapovat do souboru podle hexadecimálních kódů... tak uvidíme. Pokud to jde nějak jednodušeji, sypte to na mě. :)


RE: EVOLVEO Android Box H8 - PetrM - 02.4.2017

Stačí používat hledání

Jak si přemapovat dálkové ovládání ke Kodi

Scraper ČSFD.cz


RE: EVOLVEO Android Box H8 - Foolproof - 02.4.2017

1. Na CSFD plugin prdět. Knihovnu udělej na PC v TinyMediaManager, kde je základem TMDB. Když dáš autorovi dar, zprovozní ti i CSFD. Výstup z Tiny je do xml souborů NFO a tím pádem máš kompatibilní základ pro všechno, Plex,Emby, Windows atd. V Kodi dáš jako základ pouze lokální informace a během několika minut je knihovna hotová a to v Linuxu, Androidu, Windows, ve všem. Tiny navíc samo předělá debilně nazvané soubory tak, že tomu rozumí třeba i Archos a jiné knihovny.
2.Dálkový ovladač mi dal zabrat, jeho zprovoznění pod LibreElec vyžaduje umět alespoň editovat textové soubory.

Udělal jsem to za tebe, ale bez záruky. V LibreElec povol sambu a veškeré sdílení tak, aby jsi dosáhl toho, že v PC v sítích budeš "vidět" síťovou jednotku LIBREELEC.
Soubor Remote.conf nakopíruj do rootu adresáře  //ConfigFiles, tedy LIBREELEC/ConfigFiles/Remote.conf.
Pokud tam nějaký bude, tak si starý zazálohuj pro případnou budoucí editaci a nahraď.
Nějak mi to nechce sebrat rar jako přílohu, takže si to zkopíruj do souboru Remote.conf odsud.
Kód:
#*********************************************************************************************************
#this file is configuration for each factory remote device
# work_mode  0 :software mode  1 :hardware mode
# repeat_enable  0 :disable repeat 1 :enable repeat
#
# factory_code      each device has it's unique factory code.
#  pattern:custom_code(16bit)+index_code(16bit)
#  examble: 0xff000001 = 0xff00(custom cod)  0001 (index)
#
# release_delay  unit:ms.release will report from kernel to user layer after this period of time
#  from press or repeat triggered.
#
# debug_enable      0 :debug disable  1 :debug disable
#
# SW MODE:
# bit_count  how many bits in each frame
# tw_leader_act  time window for leader active
# tw_bit0  time window for bit0 time.
# tw_bit1  time window for bit1 time
# tw_repeat_leader  time window for repeat leader
# REG
# reg_base_gen  set value for PREG_IR_DEC_BASE_GEN
# reg_control  set value for PREG_IR_DEC_CONTROL
# reg_leader_act  set value for PREG_IR_DEC_LEADER_ACTIVE
# reg_leader_idle  set value for PREG_IR_DEC_LEADER_IDLE
# reg_repeat_leader set value for PREG_IR_DEC_REPEAT_IDLE
# reg_bit0_time  set value for PREG_IR_DEC_BIT0_TIME
#*************************************************************************************************************
#amlogic NEC remote
factory_code = 0xff000001
work_mode   = 0
repeat_enable = 1
repeat_delay = 200
repeat_peroid = 200
release_delay   =   10
debug_enable = 1

fn_key_scancode    = 0x17
left_key_scancode  = 0x47
right_key_scancode = 0x15
up_key_scancode    = 0x46
down_key_scancode  = 0x16
ok_key_scancode    = 0x55
pageup_key_scancode = 0x04
pagedown_key_scancode = 0x1b

mouse_begin
0 0x47
1 0x15
2 0x46
3 0x16
mouse_end

key_begin
0x18 116
               0x54 2
               0x48 3
               0x7 4
               0x50 5
               0x12 6
               0x11 7
               0x4c 8
               0xe 9
               0xd 10
               0xc 11
               0x6 102
               0x46 103
               0x40 158
               0x47 105
               0x55 97
               0x15 106
               0x4 139
               0x16 108
               0x17 140
               0x14 114
               0x10 115
               0x42 119
0x22 75
0x08 76
0x3c 70
0x4f 77
0x56 64
0x57 119
0x1f 14
0x5b 65
0x19 113
key_end

repeat_key_begin
0x18 116
               0x54 2
               0x48 3
               0x7 4
               0x50 5
               0x12 6
               0x11 7
               0x4c 8
               0xe 9
               0xd 10
               0xc 11
               0x6 102
               0x46 103
               0x40 158
               0x47 105
               0x55 97
               0x15 106
               0x4 139
               0x16 108
               0x17 140
               0x14 114
               0x10 115
               0x42 119
0x22 75
0x08 76
0x3c 70
0x4f 77
0x56 64
0x57 119
0x1f 14
0x5b 65
0x19 113
repeat_key_end



RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 02.4.2017

Moc děkuju! Zkoušel jsem už předtím ten doplněk Keyboard Editor, ale vůbec mi to ten dálkáč nebralo. S editací souboru jsem začal podle nějakého návodu na netu, ale moc mi to nesedí, takže moc děkuji za Tvůj. Hned to jdu vyzkoušet. :)


RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 02.4.2017

Tak vše už tak nějak běží... až na jednu věc - načtení filmů do knihovny.

Mám dva externí disky, na kterých mám několik stovek filmů (500+), a to tak, že je vždy soubor pojmenovaný dle originálu a vložený do stejnojmenné složky. Na discích mám tedy 500+ složek s jednotlivými filmy.

Dříve v Ubuntu + XBMC to fungovalo bez problémů a filmy jsem normálně viděl v knihovně. Tady ale přidám zdroj - příslušný disk - a ono mi to nenačte nic (evidentně by to chtělo mít jednotlivé soubory rovnou bez složek na jedné hromadě).

Prohledával jsem fórum, ale žádné řešení tohoto problému jsem nenašel. Máte někdo řešení jak to udělat? Jak načíst filmy ve složkách do knihovny?


RE: EVOLVEO Android Box H8 - PetrM - 02.4.2017

Asi něco děláš špatně. Při přidání zdroje musíš nastavit obsah.


RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 02.4.2017

Ano, dělal jsem to blbě, už to tam mám... ufff :)

Moc vám všem děkuji za trpělivost a rady. Jsem sice totální lamer, ale díky vašim skvělým radám a pomoci se mi to podařilo rozběhnout a možná se ještě dnes zvládneme s manželkou podívat na nějaký pěkný film. :) Díky moc a pokud se něco dalšího nepo****, tak se loučím a přeji krásnou neděli. :)


RE: EVOLVEO Android Box H8 - Foolproof - 02.4.2017

YouTube stáhni oficiálně od Kodi, povol dash mpeg a vychutnávej 4k klipy. Některé cukají, ale mám jenom VDSL, pokud kápneš na něco opravdu super, tak pomocí 3D YouTube downloaderu vyber max stream, stáhni, je jedno jestli bude v MP4 nebo WEBM, hraje všecko.


RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 02.4.2017

Díky!


RE: EVOLVEO Android Box H8 - pmads - 03.4.2017

Tak jsem právě před infarktem... V centru jsem měl konečně vše funkční dle mých představ, nastavené prostředí, vzhled i jednotlivé pluginy a ovládání dálkovým ovladačem. A ejhle, najednou po restartu - vše nabootovalo do jiného vzhledu, DO nefunguje (remote.conf na svém místě chybí a nový ani nejde vytvořit) a několik pluginů po restartu ohlásilo chybu...

A já marně přemýšlím co s tím. Nějaký nápad?

Při snaze o vytvoření nového remote.conf se mi objevuje:

touch: remote.conf: Input/output error

Je možné, že je poškozený filesystem? Pokud ano, jak se to mohlo stát...? A hlavně co teď s tím? :)


RE: EVOLVEO Android Box H8 - Foolproof - 03.4.2017

1. Vidíš LibreElec v PC ?
2. Remote.conf se tam jenom kopíruje, nic se přece netvoří.
3. Vše co jsi vytvořil je v adresáři userdata, ten zachránit a lze jet odznova.

Já při takových infarktách vždycky dělám supertvrdý restart - vytáhnout z elektriky a pokračovat po chvíli.