XBMC-Kodi.cz
Kockovaný obraz - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Kockovaný obraz (/prispevek-kockovany-obraz)



Kockovaný obraz - Braccka - 24.5.2018

Môže mi niekto poradiť prečo sa mi pri niektorých filmoch rozbíja obraz na kocky. Problem v rýchlosti internetu nieje.


RE: Kockovaný obraz - BoroSK - 05.6.2018

ahoj, je to problem 905X + andr 7., skusal som to na viacerych krabickach, pod andr 6, alebo LE to ide korektne.

alebo vyksusat iny alt. fork KODI, skoda ze koying, presiel do komercnej sfery a uz dalej nevyvija SPMC, ten fungoval spolahlivo...

este som narazil na info ze taketo "ducharske" problemy moze sposobovat aj slaby/makky orgi cinsky zdroj.
-mam to v plane otestovat s inym zdorjom.

pred mesiacom som o tom pisal tu:
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-nexbox-a95-tip?pid=43195#pid43195

ale ziadna odpoved Sad


RE: Kockovaný obraz - predator.1 - 06.6.2018

Braccka: Ahoj, vidím co máš v podpisu a něco mi napovědělo, že už jsem to někde včera viděl.

http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-evolveo-multimedia-box-m4-spatny-obraz-star-wars-clone-wars

BoroSK: na mé A95X vše běží normálně


RE: Kockovaný obraz - BoroSK - 07.6.2018

predator1: ahoj dakujem za tipy a rady, vcera som skusal, a stale to pod androidom7 "kockuje", ten isty HW, pod LE 7/8, aj pod andr6 to ide v poriadku..
na  tvojej A95X po upgrade na andr7 si aj daco nastavoval co sa tyka videa ci v systeme alebo v Kodi? 
 robi mi to vacsinou pri  720p videach, teda tam je to najviac vidno - vid obr


dakujem


RE: Kockovaný obraz - predator.1 - 07.6.2018

Nenastavoval jsem nikde nic, ale zrovna jsem zjistil, že na Nexboxu mi dělají některé tv programy bordel, které jsou ve FHD. Například digisporty, Discovery klasické, Mňam. Filmy jedou dobře, takže tam někde něco bude. Musím to prošetřit :) Nerozkládá mi to obraz na kostky, ale divně to poskakuje. Nevím jak to popsat, musel bych to nahrát.
EDIT: tak jsem to vyřešil tak, že jsem použil jiný zdroj u těch TV a už to jede taky normálně. Jinak to dělaly jen streamy v MP2


RE: Kockovaný obraz - mistrYoda - 18.6.2018

Zdravím, mám stejný problém - kostičkování a navíc ještě monogram a přehozené barvy (jako na starých VHS)(viz přílohy). HW to podle mě nebude. Původně jsem měl Amlogic S905X (1GB RAM), tam nebyl žádný problém. Nyní mám S905W (2GB RAM). Rozdíl je v tom, že původní krabička jela na Androidu 6.0.1. a nová na 7.1.2. Takže to nejspíš bude právě v tom? Dá se někde sehnat původní 6.0.1. (kompatibilita mezi S905X a S905W by snad neměla být problém, nebo?) nebo se budu muset vrátit k původní krabičce?


RE: Kockovaný obraz - BoroSK - 18.6.2018

Ahoj tie farby robi RGB vystup, skus prepnut / nastavit na YUV.
kockovanie sa mi na 905x chipoch a androide 7 nepodarilo odstranit.
pod LE ide vsetko korektne


RE: Kockovaný obraz - mistrYoda - 18.6.2018

(18.6.2018, 11:22)BoroSK Napsal(a): Ahoj tie farby robi RGB vystup, skus prepnut / nastavit na YUV.
kockovanie sa mi  na 905x chipoch a androide 7 nepodarilo odstranit.
pod LE ide vsetko korektne

Ahoj, díky za reakci. RGB výstup nepoužívám, krabička je připojena přes HDMI, takže tím to asi nebude.
V podpisu vidím, že máš LE nainstalované na kartě. Tahle možnost mě vůbec nenapadala. Dá se někde sehnat i původní Android 6 a otestovat ho z karty? Díky

Doplněno: Tak jsem vyzkoušel LE a videa běží v pořádku. Jen ovladač mě moc nechce poslouchat (ale to já už ho snad naučím) a tlačítko vypnout občas vypne spolu s krabičkou i celou televizi (to nevím, jak ho odnaučit). Nakonec při spuštění jakéhokoliv videa dojde jako by k přepnutí vstupu (obraz se vypne a znova naskočí). To samé se stane pokaždé, když zmáčknu stop. Je to normální? U Androidu to nedělalo (ani 6 ani 7). Děkuji


RE: Kockovaný obraz - BoroSK - 19.6.2018

@mistrYoda:
vidim ze si si s inst LE poradil :)

1. RGB / YUV-YCbCR to su mody ako sa ma zobrazovar farebny priestor pri HDMI, v androide sa to da nastavit.

2. vypinaie obrazu - cierna obrazovka: deje sa to preto ze mas v systeme povolenu zmenu snimkovej frekvencie podla zdroja. v settingu sa da povolit/zkaakzat aj nastavit cas v sekundach, po kolkych sa to ma preponut. ak mas starsiu/pomalsiu TV tak jej to chvilu trva kym si prepne Hz.

3. vypinianie TV - to je sposobene HDMI CEC, kotre je v LE def. aktivne, tiez sa to da zmenit.


RE: Kockovaný obraz - mistrYoda - 20.6.2018

@BoroSK:
Děkuji za pomoc. Instalace LE byla hračka, ale nastavení ovladače horor. Zdá se, že Android nepoužívá pro ovladač soubor remote.conf jako LE, takže jeho zkopírování vůbec nepomohlo. Vyzkoušel jsem tedy jiné konfigurace z netu, ale žádná nefuguje bez chybně. Snažil jsem se tedy o manuální konfiguraci přes putty a SSH, ale ani to se mi nepodařilo, navíc přestalo fungovat ovládání úplně a nepomohlo nic jiného než hard resset. Nakonec jsem si potřebná tlačítka nastavil pomocí doplňku v Kodi, ale ani to nefunguje stoprocentně. Jak sis nastavoval ovládání k LE ty? Díky


RE: Kockovaný obraz - BoroSK - 21.6.2018

@mistrYoda:

ahoj, ja som na to isiel opacne, vyberal som si skrinku podla toho kotra mala najviac referencii o bezprobl fungovani pod LE, mne to ide s def. konfigurakmi, nemusel som menit nic :)


ostatne veci si si dokonfiguroval k spokojnosti (HDMI CEC / preblikavanie obrazu)?


RE: Kockovaný obraz - mistrYoda - 21.6.2018

@BoroSK:
To chápu. Já jsem měl odzkoušený box s Andoridem 6 a vše fungovalo, takže jsem si koupil ten stejný jen s Androidem 7 (a S905W namísto X). Nenapadlo mě, že by vyšší verze systému mohla mít problém s videem... Každopádně to vypadá, že tento svůj box prodám a koupím si původní s Androidem 6, protože na další hrátky s ovladečem nemám náladu. Přitom to naprogramování nevypadá vůbec složitě, ale to by pak nebyla žádná zábava, kdyby šlo všechno podle plánu, že...
Nastavení CEC i obnovovací frekvence byla brnkačka, YUV jsem nenastavoval, jelikož to byl problém Androidu a pod LE vše funguje bezvadně. Každopádně moc děkuji za pomoc :)


RE: Kockovaný obraz - BoroSK - 04.7.2018

KOCKOVANY OBRAZ:
zahada vyriesena pod andr.7 / amlogic 905X.

inspiroval ma predator1
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-pri-prehravani-filmu-blika-obraz-do-zelena?pid=45858#pid45858
-v kodi sa to ide OK ked sa vypne HW akceleracia :) fakj tje tam na <> gr.driver
este potestujem pocas prehravania vytazenie procesoru