XBMC-Kodi.cz
Nefunkční video u streamů-vyřešeno - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - software (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-software)
+--- Fórum: Operační systémy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-operacni-systemy)
+---- Fórum: OpenELEC (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-openelec)
+---- Téma: Nefunkční video u streamů-vyřešeno (/prispevek-nefunkcni-video-u-streamu-vyreseno)



Nefunkční video u streamů-vyřešeno - kraftwerk007 - 21.4.2016

Dobrý den.
Dnes jsem se poprvé setkal s tímto problémem:
U stávající instalace Openelec 6.95.2 na RPI2 i RPI3 přestalo jít video-zvuk je funkční-u všech online aplikací-respektive jsem zkoušel IPTV Moje.TV a filmy na Sosáči.
Celý systém je funkční,pouze video nejde.
Udělal jsem několikrát čistou instalaci na další dvě karty,a výsledek je stejný-a to už opravdu nechápu.
Po několikátém restartu je video najednou funkční,ale pouze do následného restartu nebo vypnutí systému.
Tuší někdo o co jde?


RE: Nefunkční video u streamů - meda - 21.4.2016

Stává se mi to také v IPTV. A ke všemu to pak je podobné na video doplňcích. Zvuk jde, video čtyři z pěti ne. Závislost jsem nevysledoval.


RE: Nefunkční video u streamů - kraftwerk007 - 21.4.2016

Díky za info....a jak to řešíš?neustálé restarty do funkčního stavu?


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - kraftwerk007 - 22.4.2016

Rozhovor s kamarádem mě přivedl na řešení problému:
Problém je s HW akcelerací videa.
Po povolení HW akcelerace OMXPlayeru vše funkční i po několika restartech.
Systém-Nastavení-Video-Akcelerace-Povolit HW akceleraci OMXPlayer-Ano


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - meda - 23.4.2016

Tak bohužel spíš to bude náhoda. Na RPi3 jsem se znovu vrátil k akcelerátoru MMAL. Navíc mnoho streamů už zrovna teď v IPTV nefunguje. Asi to nebude všechno jen v nastavení Kodi. Máme něco zdarma, není komu si stěžovat. [Obrázek: biggrin.png]


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - kraftwerk007 - 23.4.2016

Takto bych to nenazval-zadarmo...
Za IPTV si platím.


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - matchboxx - 23.4.2016

@kraftwerk007 a nebude to problem OpenElec ?


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - kraftwerk007 - 23.4.2016

Teď tvou odpověď moc nechápu-je to problém Openelec....poskytovatele neobviňuji.


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - meda - 24.4.2016

@kraftwerk007: On asi myslel, že to bude operačním systémem, nad kterým Kodi běží. Máš stejné problémy i u Kodi na PC/NB?
K předchozímu... Nemám placenou IPTV, platím UPC v základu bez SetTB. Měl jsem na mysli, že OpenElec s Kodi a doplňky je zdarma.


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - kraftwerk007 - 24.4.2016

Jasně,chápu....
Na PC Kodi používám pouze k testování aplikací,než je nainstaluji do RPI3.Používám ho tedy mnimálně,a z několika pokusů které jsem dělal,tak se tento problém neobjevil.
UPC mám také,IPTV si paradoxně platím kvůli jedinému programu,který UPC nehodlá zařadit....


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - matchboxx - 24.4.2016

@kraftwerk007 - myslel jsem konkretne problem OpenElec 6.95.2 mozna take distribuce kterou pouzivas :-))
PS Kodi v PC a na RPI to si sice vypada uplne stejne ale zcela jiste to tak nebude


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - meda - 24.4.2016

@ ...a teď navíc není co testovat, skoro žádný stream nejde a to ani v DMD Streams, kde mám jiné IP adresy.


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - ingotak - 17.6.2016

(22.4.2016, 10:22)kraftwerk007 Napsal(a): Rozhovor s kamarádem mě přivedl na řešení problému:
Problém je s HW akcelerací videa.
Po povolení HW akcelerace OMXPlayeru vše funkční i po několika restartech.
Systém-Nastavení-Video-Akcelerace-Povolit HW akceleraci OMXPlayer-Ano

Zdravím, možná jsem slepý, ale já tam prostě v menu nastavení Video akceleraci prostě nevidím.

Kodi 16.0 Jarvis z Google play (android 4.4.2 - Lenovo a328). Na počítači s linuxem stejná IPTV jede bez problémů.


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - kraftwerk007 - 17.6.2016

Vidíš dobře-na Androidu tato volba není...Kodi 16.1


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - Mike.M - 08.7.2016

Tak ja se zeptam. taky mi to delalo. ale problem je ten, ze streamuju pres TVHeadend. Kdyz to necham v defaultu jedou mi pouzy SD kanaly, TVHeadend nastaven na profil streamu jak PASS, tak HTSP. na ty MPEH 254 nemam procesor a nestaci mi to dekofovat a enkodovat. Kdyz ale ten sam IPTV stream nejedu pres TVHEadend,ale pres IPTV Simple client jede mi tam vse. Dalsi vec, jak jsem zapl ten OMXPlayer akceleraci, tak zase mi jedou jen HD kanaly SD ne. Kdyz dam oboji tak je to zvlastni a jedou jak kdy a jen nektere. Jeste jsem to ale nezkousel obe akcelerace vypnout. Premyslim pres TVHeadend sdilet SAT kanaly. a koupit dualband tuner. TVHeadend mi jede na MiniITX desce s J1800 a 2 disky mam to v tech. Za TV mam jen RPi s OpenELEC.


RE: Nefunkční video u streamů-vyřešeno - S474N - 12.7.2016

RPi je x verzi, nenapsal si, jakou mas 4