XBMC-Kodi.cz
Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Tipy, triky a návody (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-tipy-triky-a-navody)
+--- Téma: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze (/prispevek-centralni-knihovna-s-pomoci-mysql-databaze)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - optimas - 27.12.2016

Tak jak jsem rychle začal tak jsem rychle skončil. Nainstaloval jsem MariaDB pak phpMyAdmin. Ten jsem spustil jak na tom videu a zadal přihlašovací udaj "root" a přihlásit. Pak jak na videu uživatelské účty a zadal jmeno a heslo jako mám pro přihlášení do Synology a vyskočilo červené okno s nesmyslnýma údajema

"SHOW PLUGINS SONAME LIKE %PASSWORD _CHECK%
MySQL hlásí
1064 - Va-Bše syntaxe je nějaká divná bl-Bízko SONAME LIKE %PASSWORD_CHECK% na řádku 1

Tak a co to je a co s tím. Je to něco s heslem, ale co. Zkoušel jsem to několikrát a pořád stejné.

Tak heslo jsem už změnil, ale teď nemůžu přijít na to jak změnit místo root svoje jméno


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - karci78 - 27.12.2016

Pokracuj podla návodu a keď ti vyplnuje tu hlášku s tým heslom,tak postupujte podľa odkazu čo som ja zavesil pár odkazov vyššie...akurat v tých dvoch prikazovych riadkoch vymen username a password za svoje údaje,meno a heslo....

Mal som rovnaký problém a toto zabralo...


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - milan53 - 27.12.2016

sry ze vam do toho ted vstupuju, chci se zeptat jeslti vam nejak nestoupla zatez ram pameti na zarizeni kde mate kodi. kdyz nepouzivam mysql tak mam 500-600 mega volneho mista na rpi3 ale kdyz bezi mysql tak ram pamet spadne na 200-100 mb volne pameti


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - karci78 - 27.12.2016

Neporadim...mám htpc s 6 GB RAM ...ide ako guľa...buffer nastavený na 225MB ... drobné výpadky rýchlosti neohrozia...ak ovšem neblbne router...ako ten môj :-)


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - optimas - 27.12.2016

Tak jsem to provedl podle tebe a už se mi do seznamu dostal ten můj nový účet, ale když jsem se odhlásil tak jsem se musel přihlásit opět root a moje heslo a jsem pořád přihlášen jako localhost.


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - karci78 - 27.12.2016

To už neviem,ale podla návodu máš vytvoriť účet a ten potom zadať do advanced settings,prihlasovat sa do neho nemusiš,tak ako vo videu,vzdy si prihlásený ako root bez hesla a len vidíš existujúcich užívateľov.ak ten tvoj vytvorený má všetko ako vo videu,tak to pôjde...
Keď to ide mne a ja mám smolu na všetko čo chytím do ruky,tak tebe to musí ísť tiež...


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Rossi D - 27.12.2016

Tedy já nevím, ale přihlašuji se jako root + heslo a také jsem jako localhost - vše je OK.
         


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - optimas - 27.12.2016

Už jsem přišel na ten problém. Já blbeček jsem neupravil ten Advancedsetting. Vzal jsem ten od Rossiho D a už mi tam naskočily ty složky My Video a My Music. 
Karci 78 mě tím nakopl. Mě to trochu krapet trvá než to pochopím 3


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Rossi D - 27.12.2016

Hlavně si nezapomeň provést export knihovny z Kodi !

   


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - karci78 - 27.12.2016

Tak s tým chápaním sme dvaja...siete sú úplne mimo mňa a teraz toto!!takúto hračku som si vymyslel!!

Ešte poriesit ten router a prebúdzanie hdd z hibernácie a dosiahnem absolútnej dokonalosti...


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Rossi D - 27.12.2016

Neboj, žádné absolutní dokonalosti nikdy nedosáhneš, to jsem si myslel také a než jsem se stačil poplácat po zádech byl tu vždy nějaký "zádrhel" a s ním veškerá má technologická nirvána kamsi vyšuměla  1 1 1 1  A tak je to pořád ......  12


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - karci78 - 27.12.2016

Ani my nevadí že sa disky prebúdzajú,uz asi piaty deň ide v kuse transmission s torrentami,trapi má ten nový router,preco z ničoho nič ma zrazu 7alebo 11 pc na kabli a blokuje net to neviem....už som skusal kadečo a nič nepomohlo,teraz som natiahol druhý kábel k htpc a skúšam....

Neporadite nejaký gbitovy wifi router kompaktibilny s DIGI optikou ?


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - optimas - 27.12.2016

Mám ještě jeden blbý dotaz. Kam potom s tím exportem z té knihovny


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - karci78 - 27.12.2016

no to by zaujímalo aj mna..kde tá knihovňa,databáza vlastne je? nikde sm ju nenašiel v NASe...ja som vytváral novú,v starej by nepasovali cesty,všetky smerovali na ext.disky...
V NASe mi vytvorilo adresar web ale tam asi nič nieje...


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Rossi D - 27.12.2016

Díky správně nakonfigurovanému "advancedsettings.xml" jde export automaticky do příslušných míst na NAS a takto to vypadá v reálu:

Verze DB a výběr MyVideos (107) Kryptonu:
   
U mne je díky testování databázový chaos, ale MyVideos (107) je k nalezení:
   
a po rozkliknutí MyVideos je to takto:
   


sranda co???  1 4


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - optimas - 28.12.2016

Tak už jsem tu ptákovinu rozchodil jak se zdá. Přidám HD film dám aktualizovat seznam tak mi to čsfd oscrapuje se vším všudy. Teď jsem se drbal se Sosáčem a tomu se moc nechtělo. nasdílel jsem si složku Sosáč na NASu a i když jsem měl udělaný Export tak mi to udělalo jen DB HD filmy. Tak jsem asi 30 filmů překopíroval ručně na NAS. Dal oscrapovat čsfd a jede to. Přidal jsem ze Sosáče film a dal aktualizovat knihovnu a aktualizovalo ten film a po restartu taky. Jen TV seriály mi dělají ještě bordel. Postery se načetly Fanarty nechce zobrazit a info taky nezobrazí i když v dané složce toho seriálu je vše. Je tam banner, poster, fanart, season all poster, tvshow.nfo a taky složka actors.Ale mám takový dojem, že ta složka actors je tam zbytečná a smažu je u všech filmů a seriálů. Teď ještě přijít na to co je blbě s těmi seriály a bude to ok. Zatím všem díky za rady a pomoc.
Jo a ještě se mi v Kodi na liště neobjevila položka TV Seriály.

PS: Tak už jsem přišel na to s těmi seriály. Já blbec jsem seriály oscrapoval Filmy a čsfd místo abych nastavil obsah na TV seriály a TVBD scraperem. Už se mi po oscrapování vytvořila i položka TV seriály se vším všudy 3


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - optimas - 29.12.2016

Dneska jsem zapnul malinu a NAS a neobjevila se položka v menu kodi TV seriály a filmy. HD filmy zůstaly ale žádný fanart se nezobrazil jen malé ikonky ve formě seznamu a nic jiného nešlo nastavit. Tak jsem zkusil znova oscrapovat ale nešlo to. Restartoval jsem malinu a vše opět naběhlo jak má. Předpokládám že chyba byla v tom že malina naběhla dřív než NAS a nestihla načíst DB a po restartu maliny už věděla kam se připojit k DB. Mám pravdu. Vypínate NASy nebo jedou nonstop i když na nich nic neděláte.


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Rossi D - 29.12.2016

Jednou z charakteristik NASu je jeho služba NON STOP !!! Jinak by nám stačilo jako občasně dostupné úložné zařízení jakékoli PC či NTB  4


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - karci78 - 29.12.2016

Aj tak som nejak nepochopil kde sa fyzicky tá databáza nachádza,pouzivam len svoju ,filmy uložené v nase,ale kde sú povedzme obrázky databázy a ďalšie informácie z databázy som nikde v nase nenašiel...

Postupoval som presne podľa návodu z videa na prvej strane,a tam sa cesta pre databázu nenastavuje,len jej názov...


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Rossi D - 29.12.2016

Nejsem v tom až tak kovaný (téměř vůbec), ale řekl bych že databáze je uložena na nějakém skrytém oddílu a je k ní přístup pouze přes nástroj "phpMyAdmin".  4
   

výuka (postuduj) → Správa databází MySQL/MariaDB na serveru Synology NAS pomocí nástroje phpMyAdmin