XBMC-Kodi.cz
Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Tipy, triky a návody (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-tipy-triky-a-navody)
+--- Téma: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze (/prispevek-centralni-knihovna-s-pomoci-mysql-databaze)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - ClonyXXL - 25.3.2016

Na tvuj popud jsem se tohoto ukolu ujal taky.
Kdyz jsem tvuj prispevek cetl poprve, z toho "dloooouho" jsem nemel dobry pocit, ale co uz.
Ted mi doslo jak jak jsi to myslel  1
Dlooooouho znamena deset minut i s restartem (ktery trva nejdyl)  1
Musim  jeste mrknout, jak to vypada s OpenELEC.
EDIT: tak jeste spiiiiiiiiii  12
EDIT2: akorat se mi nikde nepodarilo najit to pozadovane cislo MariaDB 10.1.12 (ani predchozi 10.1.11)


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Rossi D - 25.3.2016

Tak požadované číslo 10.1.12 u MariaDB dle mne nenajdeš (pokud máš Synology produkt), řekl bych, že pro Synology bude platná poslední verze 5.5.47. Zřejmě se ony verze liší podporou od jednotlivých systémů a kompatibilitou s MySQL, ale je to pouze má domněnka ...


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Zdenci22 - 26.3.2016

Chcem sa opýtať či by mi niekto nepomohol so spojazdnenim tejto databáze
Mám nainštalovane mysql + phpMyAdmin na routeru Asus RT- N66
Mám Kodi 16 na Androide.
Vytvoril som súbor advancedsetting.xml
v ktorom som zadal IP routra a meno a heslo ktoré som vytvoril v phpMyAdmin so všetkými právami .
Zmenil som aj heslo pre užívateľa root 2x.
Dam pridať obsah dam local information only a nic
Keď dám súbor advancedsetting.xml preč tak mi ukáže v kodi pekne zalozku Filmy
Ďakujem za každú odpoveď


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - S474N - 26.3.2016

A ty soubory mas presne kde?

Jinak je logicke, ze pri odebrani spojeni na DB, se ti prepne a ukaze lokalni db i se slozkou Filmy.


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Zdenci22 - 27.3.2016

Aké súbory?


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - S474N - 27.3.2016

STRM, postery a dalsi obrazky a NFO soubory.


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Zdenci22 - 27.3.2016

Postery a ďalšie obrázky a nfo mam tu /storage/sdcard0/Movies/ tu sú aj tie filmy
Strm mam tu /storage/sdcard0/Download/xbmc-kodi.cz_sosac_151230/Sosac/Filmy/


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - S474N - 27.3.2016

A je ta slozka sdilena v siti? Kdyz to mas vsechno takhle lokalne, k cemu chces vubec SQL?


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Zdenci22 - 27.3.2016

Chcem mať tú knižnicu čo mi ztiahne z csfd mať na sql len neviem ako na to.
Ide mi o filmy zo sosaca.
Na Android boxe mi to funguje keď to mám uložené na sd karte ale je to spomalené a ešte chcem zdielať tu knižnicu na rpi2


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Norton - 27.3.2016

Zdenci22
zrejem mas spatne nastaveny pristup do DB. Nepouzivat uzivatela "root" na vzdialeny pristup(aj ked aj to sa da 4 ). Skontroluj si pristup do DB.
Ak to mas spomalene s SD karty tak zo siete to budes mat tak isto ak nie este horsie.
Chces mat zdielane aj obrazky/thumbnails?


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Zdenci22 - 27.3.2016

Užívateľa na prístup v advancedsetting.xml nemam root ale vytvoreného užívate kodi so všetkými právami


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Norton - 27.3.2016

V MySQL si upravil aj nastavenie v /etc/mysql/my.cnf ?
treba zmenit riadok - bind-address = 127.0.0.1
na - bind-address = 0.0.0.0

Ked otvoris phpmadmin ak mas spokenie OK tak by si tam mal vidiet dve databazy Myvideos a Mymusic.


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - ClonyXXL - 27.3.2016

Ja tedy nevim jestli jsem neco udel spatne, ale tyhle IP adresy jsem nikde nemenil. Ale DB mam na NASu.
Je tu nekdo, kdo si mysli, ze jsem to udelat mel?


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Zdenci22 - 27.3.2016

Nemenil som tu bind adresu
Je to treba


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Norton - 27.3.2016

Sorry nechce sa mi to prekladat ale vlozim sem text z mysql dokumentacie:
" The MySQL server listens on a single network socket for TCP/IP connections. This socket is bound to a single address, but it is possible for an address to map onto multiple network interfaces. The default address is 0.0.0.0. To specify an address explicitly, use the –bind-address=addr option at server startup, where addr is an IPv4 address or a host name. If addr is a host name, the server resolves the name to an IPv4 address and binds to that address. The server treats different types of addresses as follows:

1- If the address is 0.0.0.0, the server accepts TCP/IP connections on all server host IPv4 interfaces.
2- If the address is a “regular” IPv4 address (such as 127.0.0.1), the server accepts TCP/IP connections only for that particular IPv4 address."

Teda v skratke ak chce mat vzdialeny pristup k MySql serveru z viacerych IP je potrebne adresu nastavit na 0.0.0.0

(27.3.2016, 21:16)Zdenci22 Napsal(a): Nemenil som tu bind adresu
Je to treba

V prvom rade pozri cez phpmadmin ci tam mas vytvorene tie dve databazy. ak tam nie si tak kodi nema spojenie so serverom.


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Zdenci22 - 27.3.2016

Neni sú vytvorené tie databázy v phpMyAdmin


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Norton - 27.3.2016

takze kodi nema spojenie s mysql serverom. pozri do logu.


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - petr77 - 27.3.2016

Já jsem žádné adresy v MySQL neměnil a databáze mě funguje skvěle zatím tedy jen na Kodi 15.2 na verzi 16 se jí nechce ale jelikož zatím používám verzi 15.2 tak to neřeším.
Taky se mě nechtěla vytvořit databáze ale jak už jsem psal tak můj problém byl v tom že jsem si při prvním spuštění phpMyAdminu nezměnil heslo které bylo automaticky přidělené serverem ASUSTOR na admin.
Jinak jsem postupoval přesně podle návodu:
1)http://www.htpcbeginner.com/kodi-mysql-setup-to-share-library/
2)https://kodi.ipmm.eu/infusions/extended_articles/readarticle.php?article_id=8
kromě kroku změna IP adresy MySQL z 127.0.0.1 na 0.0.0.0.

Ještě bych zapoměl musel jsem povolit na ASUSTORU v kolonce SERVISY v kartě MariaDB server políčko Povolit MariaDB vzálený přístup


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - Norton - 28.3.2016

"Ještě bych zapoměl musel jsem povolit na ASUSTORU v kolonce SERVISY v kartě MariaDB server políčko Povolit MariaDB vzálený přístup"

No a presne týmto krokom si vlastne urobil to iste ako keby si zmenil tu IP adresu.


RE: Centrální knihovna s pomocí MySQL databáze - S474N - 28.3.2016

Je to tady porad dokola a furt se tocime v kruhu. Vzdyt staci precist par predchozich stran a vyzkouset minimalne pripojeni k DB treba z pocitace a tim vyloucit nefunkcnost samotneho pripojeni.