XBMC-Kodi.cz
Logitech Harmony One - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - příslušenství (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-prislusenstvi)
+--- Téma: Logitech Harmony One (/prispevek-logitech-harmony-one)

Stran: 1 2 3


Logitech Harmony One - Rossi D - 17.7.2016

Docela mne překvapilo, že tento super ovladač zde nemá své čestné místo.
Myslím si, že se o vlastnostech DO nemusím nijak extra rozepisovat - vše potřebné je napsáno a zobrazeno níže  4

[Obrázek: tmAWWu5.jpg?1]


Galerie Tapatalk → Harmony One

Kde se dá ještě sehnat → AliExpress → eBay → Google - cena vzhledem ke stáří DO není právě lidová, ale za ty peníze to prostě stojí !!! Mám xx let jeden z prvních ovladačů který tenkrát dorazil do naší zemičky → Logitech Harmony Remote One je tady!  1  a funguje stále bez jediné poruchy !


Video




Na závěr pro firmu Logitech, za toto zařízení má velká  Klaním se
  



RE: Logitech Harmony One - shark - 01.3.2017

...no, kdyz uz jsi to zminil, mam taky tenhle ovladac...mam dojem cca 5-6 let ??
maximalni spokojenost.

ted jsem ale koupil Logitech Harmony 950...taky pecka.

nicmene , da se nejak udelat, abych mohl timto ovladacem ovladat primo kody . konkretne v NASu QNAP ??
Nevim jestli to neni blbost, ale Kodi se tim ovlada ponekud tezkopadne.
furt se musi sipkama sem tam a potvrzovat ok.
idealni by bylo, kdybych zmacnul "napriklad >> a film se zacal pretacet.
nebo kdyz bych najel na filma zmacnul PLAY, tak se film zacal rovnou prehravat...atd atd.


RE: Logitech Harmony One - Rossi D - 01.3.2017

U mne (HTPC) vše funguje, včetně kompletní sady kláves jako je například volume, channels, back, play/pause, menu, exit, info, přetáčení, přeskakování atd. - netuším jak je to u QNAP. Při pouhém využívání šipek+OK by takové dálkové ovládání nemělo žádný smysl, na to stačí DO za 2$ ...  6
Moje hlavní "deviza" a záruka kompletní funkčnosti se zřejmě skrývá v USB zařízení s názvem → Flirc přes který mi Harmony s HTPC komunikuje - jukni na to  4


RE: Logitech Harmony One - JiRo - 02.3.2017

Jednou Logitech Harmony One postavím pomník. Z mnoha důvodů. Především však proto, že už téměř 7 let na tomto DO používám stále stejná tlačítka, ať už ty HW nebo na displeji, pod nimi mám více méně stále stejné funkce, a přitom se mi už několikrát změnily zařízení a systémy, které s ním ovládám - TV, PC (i  s aplikacemi, začal jsme MediaPortalem, teď mám Kodi), receiver, přehrávače (VHS, CD, DVD, ...) atp. Pokaždé to bylo stejné, přišlo nové zařízení nebo systém, pohrál jsme si s ním, abych zjistil co a jak, začlenil ho do Harmony a originál ovladač šel do šuplíku a už tam až do jeho likvidace nebo prodeje zůstal. A to vše pouze s jedním HW problémem - nafoukl se akumulátor. Ten jsem ale celkem "za hubičku" bez problémů před rokem koupil nový.

@shark Jak ti radí Rossi D, určitě mnoho věci ti pomůže vyřešit Flirc, ale není to bezpodmínečně nutné. To co popisuješ ty, to většinou funguje (např. >> přetáčení, to je default) a co ne, tak jde většinou vyřešit na úrovni uživatelského přiřazení funkcí Kodi tlačítkům DO v rámci funkce mapování tlačítek, které Kodi má ve svém základu - stačí vytvořit a editovat soubor s uživatelskými definicemi. Pokud si na to netroufáš, tak pak ti při tom pomůže addon Keymap Editor.


RE: Logitech Harmony One - marecek65 - 02.3.2017

tiez velmi chvalim firmu logitech, mam uz 2 roky harmony 650 a max. spokojnost. Jedina nevyhoda, baterky vydrzia iba cca 2 mesiace.

Jsem uživatel používající SM-G930F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Logitech Harmony One - Rossi D - 03.3.2017

Jen malá zajímavost, před pár lety jsem někde na nějakém zahraničním fóru četl o možných problémem s čidlem náklonu u H1, které postupem času hůře reaguje. Cirka před rokem jsem na onen senzor náhodou narazil na Ali a zakoupil "pro jistotu" za 4$. Čas nadešel - chystám se na výměnu (tedy já ne, na to mám šikovnějšího bratra) - uvidíme zda se zadaří .... dám vědět jen co Harmony budu moci postrádat a dát do nemocníce 12 

bohužel senzor zatím není → Tilt Sensor Switch DIP & SMT - RBS17 Series (Contact-ball) RBS170100

   


RE: Logitech Harmony One - shark - 06.3.2017

...zkusim popatrat jak by to bylo s tim FLIRCem a QNAPem.

ten KeyMap editor jsem zkousel, a pri nastavovani reagoval pouze na ty klavesy, ktery jsou na ovladaci ke QNAPu.
z jineho ovladace je proste nevidel. z toho mi vypliva, ze ten QNAP vidi jen ty svoje klavesy a osatnim "nerozumi" a tim padem je ignoruje.
takze budu muset patrat dal...
kazdopadne diky za rady ...;-)


RE: Logitech Harmony One - hfx9 - 13.6.2019

Opráším starší téma.
Mám Logitech Harmony One a nyní odroid N2 s coreelec a chtěl bych ovladač využít na ovládání kodi.
Jaké zařízení zvolit při konfiguraci ovladače v Logitech aplikaci na PC?


RE: Logitech Harmony One - Client - 13.6.2019

@hfx9 Pro linuxový stroj MCE Remote.


Logitech Harmony One - hfx9 - 13.6.2019

Nakonec jsem v databázi našel hardkernel odroid c2 a jede to.


RE: Logitech Harmony One - Client - 18.8.2019

Tak a je to tady. 10 Ovládač mi, pouze s jednou výměnou akumulátoru, každodenně slouží už 9 let. Ale teď už jsou dvě tlačítka na hraně rozumného používání. Chvíli jsme hledal, zda bych ovladač nemohl nahradit něčím novým, ale nabídka jiných výrobců je mizerná. Na luxus a funkce této kategorie ovladačů jsem si už zvykl až příliš. Tak jsem se chvíli probíral současnou nabídkou Logitechu, ale ta chybějící HW číselná tlačítka jsem zatím neskousl. Ale nechávám si to jako poslední řešení. Chci své "Jedničce" dát ještě šanci.

Z možných variant opravy jsem přesto ochoten jít pouze do té, kterou si dokážu udělat sám. Teoreticky mám vše k opravě nastudováno, rozebrat ho umím (dělal jsem to, když jsme kamarádovi měnili tilt senzor) ale ještě než se do toho pustím, zeptám se kdo a jaké má s tím zkušenosti. Odkazy na videa na YT mi neposílejte, ty si umím najít sám. Zajímá mě jen osobní zkušenost. Mám dvě možnosti. Vyčistit kontakty (případně ještě nanést vodivou pastu) nebo nalepit vodivé gumové podložky. Můžu jít cestou pokus omyl, začít čištěním a pak skončit lepením podložek, což asi nakonec udělám, ale přeci jen rada od někoho, kdo to už dělal, může být v tomto případě k nezaplacení. Zajímá mě třeba to, jestli se po vyčištění problém po čase neobjevil znova, pak bych rovnou lepil, či něco dalšího... Předem díky.


RE: Logitech Harmony One - Rossi D - 18.8.2019

Naše H1 bude slavit 11 let, kromě hůře fungujícího tilt senzoru (náhradní mám stále schován v šuplíku) je DO ve 100% stavu. Baterie ještě dá 14 dní provozu než chce do kolébky a tlačítka absolutně bez problémů. Nebýt každodenního využití dostalo by se i na ten senzor, ale zatím to nijak netlačí a manželka mi dálkové stejně nepůjčí  8
Tak si říkám, fungovat takto všechno, stejně nadčasově a bezporuchově jako tento Logitech (bez kurvítek), tak to výrobci můžou zabalit a obchody zavřít !

 Proto z tohoto plyne ponaučení → BUĎTE RÁDI ZA KURVÍTKA, máte práci a obživu (a každou chvilku doma nové zařízení, neb to staré nevydrží pomalu ani do záruky) !  1 1 1

Vím, moc jsem Ti Cliente nepomohl, ale pochlubit jsem se musel  Thumbup 1


Logitech Harmony One - j.jusko - 18.8.2019

Myslim že vyčistenie ti velmi nepomôže mozno trochu. Nemam sice one ale len 300 radu ale po cca 7 rokoch začali problémy s tlačidlami hlasitosti a vyčistenie veľmi nepomohlo.Tak som to premapoval na pg up pg down
Skús tú pastu. A každopádne daj vedieť čo a ako ti pomohlo ked sa mi bude chcieť tak ho este raz rozoberiem.
Čo sa tyka logitechu tak u mna Max spokojnosť mam dinovo mini ktora dostava zabrat neskutočne od detí a drží vyše 8 rokov .

Jsem uživatel používající MI 5C , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Logitech Harmony One - Client - 19.8.2019

Tak jsem objednal vodivé gumičky pro opravu dálkových ovladačů. Vodivé pasty jsou také k dostání, ale ty jsou určené spíše pro šroubované pevné spojem jako ochrana proti pronikání vlhkosti. Ty by asi na ovladači moc nefungovaly. Zbývá tedy ještě vodivý lak, který hodně lidí pro opravu dálkových ovladačů také používá. Původně je to  sada pro opravu přerušeného vyhřívaná autoskla. Tady si moc nejsem jistý, jak ten lak po zaschnutí bude pružný a aby náhodou nepraskal. Takže asi půjdu rovnou do těch gumiček, kterým stejné musí předcházet čištění. Tím toho moc zkazit nemůžu. Jediné, čeho se obávám, že gumičky budou příliš vysoké a tlačítka pak budou citlivá na sebemenší dotek, nebo hůře, že budou stisknuta trvale. Ale předpokládám, že to bude pravděpodobně i dobře odstranitelné, takže budu moci provést případný krok zpět.


RE: Logitech Harmony One - Rossi D - 19.8.2019

pokud se něco nepovede, je tu stále nabídka na eBay  → Harmony One  4


RE: Logitech Harmony One - Client - 19.8.2019

Jo jo, taky už mám okouknuté...


RE: Logitech Harmony One - Def - 28.8.2019

(19.8.2019, 13:48)Client Napsal(a): Tak jsem objednal vodivé gumičky pro opravu dálkových ovladačů. Vodivé pasty jsou také k dostání, ale ty jsou určené spíše pro šroubované pevné spojem jako ochrana proti pronikání vlhkosti. Ty by asi na ovladači moc nefungovaly. Zbývá tedy ještě vodivý lak, který hodně lidí pro opravu dálkových ovladačů také používá. Původně je to  sada pro opravu přerušeného vyhřívaná autoskla. Tady si moc nejsem jistý, jak ten lak po zaschnutí bude pružný a aby náhodou nepraskal. Takže asi půjdu rovnou do těch gumiček, kterým stejné musí předcházet čištění. Tím toho moc zkazit nemůžu. Jediné, čeho se obávám, že gumičky budou příliš vysoké a tlačítka pak budou citlivá na sebemenší dotek, nebo hůře, že budou stisknuta trvale. Ale předpokládám, že to bude pravděpodobně i dobře odstranitelné, takže budu moci provést případný krok zpět.

Ahoj. koukám že ty jsi všude! :o) Jsem spokojeným majitelem už druhého Harmony one. Druhého proto, že mi u prvního časem začalo zlobit jedno tlačítko. Bohužel i přes čištění a vodivé gumičky a nějakým sajrajtem na zlepšení vodivosti se to zlepšilo jen trošku nezlepšilo. Klávesa naopak měla o něco tvrdší stisk a to mě u šipky nahoru dost štvalo, tak jsem koupil další kus někde na inzerát. Jinak u rozebírání pozor - na jedné straně je ribbon k displeji a když za to víc vezmeš, tak ho urveš a displej přestane korektně fungovat (prakticky neopravitelné).


RE: Logitech Harmony One - Client - 29.8.2019

@Def Díky za upozornění, už jsem jich pár rozebíral, takže z toho strach nemám. Vodivé gumičky mi tu leží a čekají, až se do toho dám. Trochu mě tvoje zkušenost vyvedla z míry. Pokládal jsem nalepení gumičky za tutovku a měl jsme za to, že když to udělám, bude H1 fungovat jak nová. To co píšeš mě nenapadlo, obával jsme se spíše přesně opačného efektu, že tlačítko bude na stisk naopak příliš citlivé. No, to jsi mě moc nepotěšil. Teď se mi do toho chce ještě méně. 1 Tak ještě projedu inzeráty, i když tam ta pravděpodobnost, že dostanu kousek s tlačítky ve vynikající kondici s časem stále klesá. Zatraceně...


RE: Logitech Harmony One - Def - 29.8.2019

Jako trošku se to zlepšilo, to asi jo. Třeba budeš šikovnější a nebo budeš mít víc štěstí. Hlavně pozor na tu výšku. Když to budeš mít moc vysoké (2mm?), nebude to tlačítko "klikat" a půjde hůř stisknout. Prostě takovej divnej pocit. 

Já jsem si na bazos.cz nechal posílat nové inzeráty e-mailem. Logitech Harmony One se tam objeví cca 1-2x za měsíc. Cena bývá od 800,- Kč až do nesmyslných 2500,- Kč. Takže jestli na to nespěcháš, určitě ho tam někde koupíš. Já ho tam nakonec koupil za 300,- Kč a to mi ho frajer ještě přivezl, ale to byla fakt nesmyslná náhoda...

Další hlídání jsem si nastavil na německém Amazon.de, kde v akcích dovedou nabízet reálné slevy (ne jak tady u nás). Bohužel cena u Harmony elite se tam dostala jen na 150€, což je strašná raketa peněz :/


RE: Logitech Harmony One - Client - 07.9.2019

"Toggle ON/OFF" vs "ON" a "OFF"

V tématu Odroid-N2 jsme se zúčastnit diskuse, či spíše never-ending story, na téma jak udělat ze zařízení s Kodi, které používá v H1 pro zapínání a vypínání metodu "Toggle ON/OFF", tedy jedno společné tlačítko pro "ON" i pro "OFF", zařízení, které má pro "ON" i "OFF" zvláštní tlačítko.

Předpokládám, že to co budu dál popisovat většina pokročilých uživatelů H1 a Kodi zná, takže těm se omlouvám, pro ostatní to jistě bude užitečná věc.

V první řadě bych měl napsat, proč se tomuto tématu věnuji. Ovládá-li zařízení, které má jedno společné tlačítko pro zapnout a vypnout člověk, který před ním sedí, není to žádný problém. Ten nastává v okamžiku, když ho ovládá přes H1. Jeho logika vychází v tomto případě z předpokladu, že ve výchozím stavu je vše vypnuto. Přes H1 si uživatel vybere nějakou Activity a ta začne zapínat jednotlivá Devices, Jde-li o Device typu "Toggle ON/OFF", H1 předpokládá, že první odeslaný kód zapne, další vypne, další opět zapne, atp. Což o to, ono to funguje, ale jen do okamžiku, dokud do toho někdo nebo něco "nehodí vidle" tím, že dané zařízení zapne nebo vypne jinak, než přes H1. Pomoc od toho je snadná a její podstatu bych tady chtěl popsat. Pro zjednodušení začnu zařízením typu TV, kde si ale nelze moc vybírat. Buď daná TV funkci "ON" a "OFF" pro DO má a pak je jednoduché ji použít a je po problému, nebo ne, a pak se to řešit nedá. Jako druhé popíšu postup u zařízení, na kterém běží Kodi a jehož funkci z hlediska, zda je to typ "Toggle ON/OFF" nebo "ON" a "OFF", můžeme poměrně jednoduše ovlivnit.

Televize (nebo podobné "tovární" zařízení)

V tomto případě nejde ani tam o problém a ani o nic složitého. Spíše je to jen záležitost využití vhodných, u TV existujících kódů. Velmi často totiž je kód pro tlačítko "Toggle ON/OF" uvedené v seznamu a lidé ho použijí jako první, případně, pod dojmem, že na originál DO je pro zapnutí a vypnutí jedno tlačítko, si při parametrizaci, kdy dostanou otázku zda se na zapnutí a vypnutí používá jedno tlačítko, vyberou automaticky tuto volbu. Stačí si při tom projít nabídku tlačítek daného Device, a můžete se přesvědčit, že i když originál ovladač používá jen jedno tlačítko, televize (nebo jiný podobný přístroj) má i možnost ovládání přes samostatná tlačítka pro zapnutí i vypnutí. V případě TV mám zkušenosti hlavně 
se Samsungem a pro něj můžeme celkem běžně v příslušném Device mezi jeho tlačítky na H1 najít jak "PwrToggle", tak ale i "PwrOn" a PwrOff".

Kodi

Tady je situace o krapet složitější. Abychom ji pochopili, je třeba krátký úvod o tom, jak to vlastně s DO na zařízení s Kodi funguje. Jen poznámka na okraj, to co budu popisovat je standardní řešení a chování, připouštím, že na některých instalací to může být částečně i jinak, ale tím se nebudu zabývat. Drtivá většina zařízení s Kodi se chová tak, jak popíšu. Pro zjednodušení budu zařízení, na kterém Kodi běžé, označovat jako HW. Popíšu tedy, jak vlastně DO v Kodi funguje, pro jednoduchost začnu tím, že v H1 je Kodi parametrované jako zařízení typu "Toggle ON/OFF" a zapnutí a vypnutí se ovládá tlačítkem ON/OFF:
  1. HW je vypnutý
  2. Rozhodneme se ho zapnout
  3. Stiskneme tlačítko ON/OFF na DO a to vyšle kód tlačítka
  4. HW dostane signál od IR čidla a to pošle hardware-ový signál k zapnutí nebo probuzení. Tohle všechno probíhá pouze na úrovni hardware, operační systém (OS), tím méně Kodi, ještě neběží
  5. Najede OS, jeho drivery, aplikace a také aplikace Kodi
  6. ...
  7. Rozhodneme se vypnout Kodi
  8. Stiskneme tlačítko ON/OFF na DO a to vyšle kód tlačítka, samozřejmě ten samý, jako v bodě 3
  9. HW dostane signál s kódem tlačítka od IR čidla a protože už běží systém, zpracuje ho driver a předá kód dalším aplikacím, které ho nakonec předají až do Kodi
  10. Kodi přes mapování tlačítka provede příslušnou proceduru, která zajistí vypnutí
  11. HW se vypne
Pozn. Zapnutím a vypnutím se označují stavy, které mohou být jak skutečným zapnutím a vypnutím, tak třeba probuzením a uspáním. Tady hodně záleží na typu HW a instalace, případně na jejich nastavení. Každopádně z pohledu Kodi se vypnutí či uspání aktivuje ve většině instalací pouhým zavoláním Kodi procedury Shutdown(), která zajistí vše ostatní, tedy vypnutí nebo třeba uspání HW.

Z uvedeného popisu je zřejmé, že zatímco zapnutí HW je záležitostí, u které si nemůžeme vybírat a ani ho nemůžeme ovlivnit, vypnutí HW máme plně v rukou. A na tom je založena myšlenka změny typu Device V H1 z "Toggle ON/OFF" na "ON" a "OFF". V default mapování DO Kodi je na tlačítko s kódem ON/OFF (v Kodi keymap souboru je to tag <power>) mapována často výše uvedená funkce Shutdown(). Chceme-li tedy zajistit, abych se stiskem ON/OFF HW nevypnulo, musíme ho v mapování deaktivovat. Zároveň si ale musíme vybrat nějaký kód tlačítka, které použijeme pro vypnutí. Já pro to využívám kód tlačítka Mute (v Kodi keymap souboru je to tag <mute>), protože ho v Kodi nepoužívám. Mám na něj v H1 namapováno (v různých Activities) Mute pro TV nebo pro Receiver.  V souboru s uživatelským mapováním se tedy musí objevit sekvence podobná této:

Kód:
<keymap>
 <global>
...
   <remote>
...
      <power>Noop</power>
      <mute>Shutdown()</mute>
...
   </remote>
...
 </global>
...
</keymap>

Řádek <power>Noop</power> deaktivuje vypnutí HW kódem tlačítka ON/OFF a řádek <mute>Shutdown()</mute> naopak vypnutí namapuje na kód tlačítka Mute.

Pozn. Procedura Shutdown() nemusí být použita vždy. Abyste měli jistotu, jak vlastně přemapování definovat, je nejlepší se podívat jak je vypnutí definované v default mapování Kodi. Ti, kteří používají pro definici přemapování addon Keymap Editor, si budou muset uvedený postup adaptovat pro něj. Tomuhle se už v tomto postu věnovat nebudu.

Teď zbývá už jen upravit parametrizaci H1, tzn. označit příslušné Device jak typ, který má dvě samostatná tlačítka pro zapnutí a vypnutí, na tlačítku pro zapnutí vybrat TogglePower na vypnutí Mute.

Pozn. Vycházím z Device typu MCE Remote, které používám. Pro jiný typ bude to označení možná jiné, ale myslím, že kontext je celkem jasný.