XBMC-Kodi.cz
Rpi2 vs Rpi3 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - Raspberry Pi (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-raspberry-pi)
+--- Téma: Rpi2 vs Rpi3 (/prispevek-rpi2-vs-rpi3)



Rpi2 vs Rpi3 - milan53 - 02.8.2016

caues, chtěl jsem se zeptat vás co jste přešli z rpi2 na rpi3 jestli to ma nějak smysl? Na netu jsem našel najeke testy kde je trojka o něco málo rychlejší ale zas takový skok jako mezi jedničkou a dvojkou me to nepřijde. Jsou zde některé fajn věci navíc jako je bt a Wi-Fi ale to není pro mne tak velké lákadlo. Rpi používáme pouze na kodi, tak se chci zeptat jestli ma člověk tuto krabičku vyměnit a nebo spíše to není tak znatelne.  Jakékoliv příspěvky uvítám. Dikec


RE: Rpi2 vs Rpi3 - NickRabit - 03.8.2016

O neco rychlejsi, ale nic zasadniho. Jedno RPi jsem vymenil, ostatni az pripadne za pristi generaci....


RE: Rpi2 vs Rpi3 - S474N - 03.8.2016

Doma mam tri RPi2 a fakt nemam potrebu upgradovat. Naopak, vidim tam negativa v topeni.

A diky tomu, ze je trojka, se da i dvojka pres inzerat koupit za luxusni penize. 40 49


RE: Rpi2 vs Rpi3 - PepikBerry - 03.8.2016

Ja vymenil ale chtel jsem to primarne kvuli zabudovanemu wifi, s tim byly trochu problemy, ted se zda byt relativne v pohode.
Jinak vykon je asi trochu lepsi ale nedramatizoval bych to. Daleko vice udela rychla karta.


Rpi2 vs Rpi3 - milan53 - 03.8.2016

Dikec, prave jak píšete to topení je naprd. Segra ma prave trojku a co jsem tam byl tak jsem si nevšiml ničeho zásadního. Dvojku napáljim z USB z TV, doporucujete to nebo je to hodně špatný nápad. Teď jsem tam tedy dal 2,1 adaptér takže malina je pořad zapnuta. Co je lepší?


Jsem uživatel používající iPhone , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Rpi2 vs Rpi3 - Petrvald - 04.8.2016

Většina USB dá cca 500mA, což je naprosto dostačující, problém ale vznikne pokud připojíš k RPi nějaké periferie, například některý HDD se ti ani neroztočí. Ještě bych zmínil že vypínáním "natvrdo" se zvedá riziko poškození OS.


Rpi2 vs Rpi3 - milan53 - 04.8.2016

Vše je napojeno na nasku v síti. Jediná periferie je USB dongle na dálkový ovladač. A to vypínání natvrdo... Tam hrozí poškozeni pouze pametovky nebo aj hw?


Jsem uživatel používající iPhone , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Rpi2 vs Rpi3 - Petrvald - 04.8.2016

Hardware by jsi poškodit neměl a pokud budeš vždy vypínat Kodi predejdeš i poškození OS, každopadně záloha to jistí


Rpi2 vs Rpi3 - milan53 - 04.8.2016

Dikec za info. A je lepší tedy nechat to beze nebo vypínat?


Jsem uživatel používající iPhone , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Rpi2 vs Rpi3 - Petrvald - 04.8.2016

To si uz vyber sam, ja pouzivam RPi i jako domci uloziste, takze jej mam stale zaple. Jestli budes vypinat usetris cca 80 kc rocne ;-)


RE: Rpi2 vs Rpi3 - Picasso - 04.8.2016

Ja to vypinam večer ked idem spať vytiahnem adapter zo zásuvky a ráno to už niekto zapne, celý deň to je zapnuté.


Rpi2 vs Rpi3 - milan53 - 04.8.2016

Me nejde o spotřebu energie. Spíše jestli například svižnějsi systém když je vše načteno a podobne.


Jsem uživatel používající iPhone , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Rpi2 vs Rpi3 - S474N - 04.8.2016

Tak, kdyz ho mas trvale zapnute, tak je logicke, ze jsou veskere sluzby hned k dispozici.

BTW a vypni si ten hloupej podpis u Tapatalku, vsichni uz vime, ze mas iPhone.