• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor?
#1
http://www.zive.sk/clanok/126288/nova-ko...aj-usb-3-0

Minipočítač so 4K výstupom a portom USB 3.0 je v základnej konfigurácii o 10 dolárov lacnejší ako Raspberry Pi 3.

Na trh prichádza ďalší minipočítač, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi. Tentoraz ide o produkt Rock64, ktorý disponuje video výstupom s rozlíšením až 4K a portom USB 3.0. Je pritom lacnejší ako Raspberry Pi 3.

Výpočtovú silu novinky obstará čipset Rockchip RK3328 so štvoricou jadier architektúry Cortex A53 s neznámym taktom. Grafickou časťou je Mali-450MP2 a na výber je model s 1 GB, 2 GB alebo 4 GB operačnej pamäte s frekvenciou 1 866 MHz.

Pre úložisko je pripravený microSD slot alebo eMMC socket. Video je možné vyviesť cez port HDMI 2.0a s podporou rozlíšenia 4K pri 60 Hz a taktiež s podporou HDR10. Nechýba ani 3,5mm audio jack, gigabitový Ethernet, dvojica portov USB 2.0 a jeden port USB 3.0.

Pre rozšírenie je pripravený 40-pinový a 22-pinový GPIO port. Počítač nemá bezdrôtové možnosti pripojenia. Rozmery sú 85 × 56 mm a napája sa cez 5 V zdroj s prúdom 3A. Výrobca uvádza, že na počítači je možné používať rozličné edície operačného systému Android ako aj Linuxové distribúcie.

Cena počítača začína na 25 amerických dolároch (22 eurách) za 1 GB variant, čo je o 10 amerických dolárov (8,8 eura) menej, ako u Raspberry Pi 3. Rock64 s 2 GB operačnou pamäťou stojí 35 amerických dolárov (30,8 eura) a model so 4 GB RAM má cenu 45 amerických dolárov (39,5 eura).
 
Citovat
#2
Pokud bude mít onen konkurent RPi jakoukoliv uživatelskou a hlavně trvalou základnu - proč ne  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
A proto je levnější jako Rock64 1GB (jsou i dražší 2 a 4GB) - musí si najít zájemce a fanoušky, musí se  rozchodit pokud možno bez chyb nějaký OS a oblíbené Kodi.
https://www.pine64.org/?product=rock64-m...d-computer
Fórum musí mít dostačující odpovědi:
https://forum.pine64.org/
SW na wiki pro Pine64:
http://wiki.pine64.org/index.php/Main_Pa..._Downloads
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
A není lepší, než blbnout s nějakou vývojovou deskou a pokoušet se na ní rozjet KODI (jsme přeci ve fóru o KODI) koupit za "pár švestek" hotovou krabici s procesorem AMLOGIC 905X? Je to v hezkém pouzdru, s dálkovým ovladačem, s výstupem 4k, se zdrojem. Do krabice zasunout kartu s Libreelec a je vystaráno!
 
Citovat
#5
Je to levnější? Skutečně? Jaká je cena i s free shipingem na ebayi?
Má to dostatečně širokou softwarovou podporu? Je na to dostupný libreelec? Jaká verze?
 
Citovat
#6
Na všechny tvé otázky mohu odpovědět ANO. Například takový Nexbox A95X je i s dopravou do 35USD. Ve výčtu výhod ještě několik dalších: většinou dvoupásmová WiFi + ethernet. BT konektivita. Ale hlavně, má to líbivý design. Ne nějaká deska s nějakou přikoupenou a nebo vyrobenou krabičkou. Prostě mi vychází, že pro multimediální centrum nejsou vývojové desky vhodné.
 
Citovat
#7
@Cinda a hlavne nezapomen na Android
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#8
Viz můj předešlý příspěvek. "karta s Libreelec". Mužů ti sdělit, ze to chodí báječně. Výkonu ma proti RPI na rozdávání.
 
Citovat
#9
jj, verim , nemam s tim zadny problem, a jak rikam kazdy je sveho stesti strujcem
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#10
Já stále nechápu, proč tedy všichni kupují malinu. Fakt je to tedy jen o tom, že nikdo nechce android? Nebo, je jiný důvod...
 
Citovat
#11
@terzdek Já bych řekl, že ten důvod je v dostupnosti a zatím trvalé podpoře LE nebo OE. Pokud někdo nechce využívat Android aplikace, nepřináší přítomnost tohoto OS nic dalšího, jen způsobuje (jak vidno i na tomto fóru) celou řadu komplikací. Já osobně chci od media centra jen ty funkce, které nabízí Kodi. Tedy +/-. Samozřejmě, že nějaké další drobnosti bych přivítal, ale nejsou tak důležité, abych kvůli tomu žil se zátěží nepříliš user friendly OS. Linux, co je na LE/OE mi úplně stačí. Má to samozřejmě i své proti. V současné době je to obtížná podpora nových video formátů a kódování. V tom je Android a HW na které je nabízen většinou o dost dál.

Já osobně jsem staromilec a požaduji od svých instalací media centra jisté standardy a ač mám doba i RPi a nějaký čas jsme ho v obýváku i provozoval, tak v současnosti tato má hlavní domácí instalace LE aplikace běží na Intelu. Zatím na verzi, která stejně jako RPI 10 bitový HEVC nezvládne. K těm standardům patří např. integrovaný IR přijímač, kompaktní provedení (žádná vrabčí hnízda - proto šlo Rpi do méně exponované místnosti), dostatek USB portů pro DVB přijímače nebo interní HDD pro nahrávání. Ale to jsou důvody individuální a pro někoho nepodstatné a možní i nepochopitelné. Ale budiž. Každopádně, RPi je ikona, byla první a stále je pro většinu z příchozích, kteří chtějí přiložit více či méně ruku k dílu, i jejich první volbou. A to je možná, spolu s podporou, uživatelskou základnou a tím, že je např. na download stránce LE uvedena jako první (zajímavé je, že na OE to tak není) dalším důvodem oblíbenosti. Jakýkoliv konkurent stejné kategorie, byť levnější, pokud to tak mít nebude, neuspěje.
 
Citovat
#12
Máš naprostou pravdu. Je fakt, že v tuto chvíli jsem majitelem 3 RPI a vzhledem k tomu, že mám pomalý MYSQL a tedy i NAS, tak se asi zase vrátím do stavu původního (a to, že budou streamy na kartě). Nicméně jsem musel i tak hodně srazit své nároky a tím myslím například, že kompletní knihovnu mít v RPI nemohu.

Nicméně, když to vezmu z druhé strany, je to zatím asi opravdu to nejlepší a cenové nejrozumnější, co je na trhu.
 
Citovat
#13
Všichni taky pořád kupujou škodovky, přitom to není nejlepší, ani nejlevnější auto, ale má ho každej.  4 1
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#14
Se škodovkou - trefné přirovnání (ač jsem nikdy nic s tímto logem nevlastnil)  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#15
Ač se mi všechny tyhle desky líbí, jsou jich desítky, ne-li možná stovky. A tyto čipsety jako Rockchip nejsou podporovány v mainline Linux kernelu -> jednoduše řečeno koupíte to, na stránkách výrobce dostanete Ubuntu 14.04 s nějakým opatchovaným kernelem 2 roky starým a konec.

Opravdu podpora je neskutečně důležitá v tomhle (Pokud nejste génius co si dokáže napsat zpětným inženýrstvím vlastní drivery) a je důležitější než zdánlivě výkonější parametry.

Když se kouknete na Oficiální Kodi forum, tak tam už je hezký článek v sekci Hardware, kde doporučují co koupit.
Když to shrnu.

Chci něco levného, co přehraje cokoliv v H264 1080p - Malina
  • HDMI-CEC
  • Oficiální LibreELEC
  • Od RPI3 i hardwarově akcelerovaný deinterlacing
  • Slabší výkon v GUI
  • Softwarově zvládne dekódovat i H265 1080p s malým bitratem
  • HD Passtrough funguje

Chci perfektní deinterlacing, nejrychlejší GUI Kodi, 4K výstup, H.265 -> Intel Apollo Lake, Intel Kaby Lake
  • K fungování HDMI-CEC je potřeba dokoupit adaptér, protože počítače tohle běžně nemají. Pulse Eight CEC adaptér.
  • Oficiální LibreELEC
  • Perfektní deinterlacing
  • HD Passtrough funguje
  • S teď konečně řádně stabilními S905,X,D,S912 boxy se už nejedná o tak dobrý poměr cena/výkon

Chci něco výkonného, ale stále levného, kde se nebude lagovat GUI Kodi a 4K výstup, H.265 -> Cokoliv, co má SoC AMLogic S905, nejlépe WeTek Hub, Odroid C2, Vero 4K.
  • AMLogic S905 je už nyní téměr celý podporovaný v mainline kernelu je to snad jediné další SoC ze světa Kodi kromě maliny, které má takovou podporu
  • A protože to má podporu v mainline kernelu, funguje téměř každá krabice co má daný SoC, nejenom WeTek Hub nebo Odroid C2, cokoliv co má Amlogic S905 jako zmiňoval uživatel @Cindy
  • HDMI-CEC
  • Oficiální LibreELEC
  • Kvalitní deinterlacing
  • Téměř stejně rychlé jako Intelovské řešení
  • HD passthrough funguje
  • Zatím nejlepší řešení pokud chcete čistý Kodi zážitek bez stavění kompletního počítače a nepotřebujete Android. Vyhnete se problémům jako HD passthrough a špatnému deinterlacingu

Chci už teď budoucnost! HDR, 10bit, 4K a nepotřebuji Android, ale čistý LibreELEC:
  • Boxy s chipsetem AMLogic S905X, S905D a S912 (Nikoliv Wetek Hub nebo Odroid C2 ->S905)
  • například: Minix U9, Vero 4K
  • Mají veškeré výhody výše zmíněných S905 krabiček, navíc tedy mají podporu HDR
  • Zatím nejlepší řešení pokud chcete čistý Kodi zážitek bez stavění kompletního počítače a nepotřebujete Android. Vyhnete se problémům jako HD passthrough a špatnému deinterlacingu
LibreELEC Image, návod pro instalaci a další info k AMLogic S905,X,D,S912 boxům:
  • Image a návod na instalaci do těchto krabiček: https://forum.libreelec.tv/thread/5274-i...r-amlogic/ (Zkrátka koupíte krabičku a LibreElec nainstalujete na SD kartu, nebo pokud chcete nejvyšší výkon a nemusíte mít Android s kterým to přišlo, nainstalujete to rovnou na NAND, tedy "pevný disk" té krabičky )
  • Wetek Hub a Odroid C2 mají výhodu "oficiální" podpory od týmu LibreELEC, nicméně ostatní AMLogic boxy mají výbornou podporu komunity na fórech LibreELECu. 
Chci už teď budoucnost! HDR, 10bit, 4K ale potřebuji Android platformu -> Nvidia Shield
  • HDMI-CEC
  • Problémy s deinterlacingem, pro Live TV se doporučuje používat Live Channels přímo v Android TV. (např Tvheadend tam má již Tvheadend Live Channels implementaci https://github.com/kiall/android-tvheadend)
  • HD Passtrough někomu nefunguje spolehlivě

Chci Kodi, ale také Android, jenže Nvidia Shield je moc drahá -> Xiaomi Mi Box
  • HDMI-CEC
  • HD Passtrough funguje

-Žádné jiné androidy než ty co mají skutečný, opravdový Android TV bych nekupoval. Možná si řeknete, že to nebude mít tak dobré prostředí pro ovladač, ale jinak je to android jako android když koupíte něco levnějšího. Omyl. Nebude fungovat HD passtrough, změna frekvence displeje na 24p například, deinterlacing nikde v systému, to vše díky nedodělanému firmwaru od výrobce, co nikdy neuvidí update. Žádná DRM certifikace pro Netflix a další. (ikdyž na tomhle fóru by asi nikdo Netflix za 8 dolarů měsíčně nepoužíval :-D ) Wi-Fi, že i 2 metry od routeru to bude mít slabý signál.

Zkrátka tak, jak to napsali @JiRo a @Rossi D. Podpora.
Já už jsem v Kodi/XBMC světě přes 6-7 let a říkám, že ikdyž jsou ty nějaké cheap android boxy a tyhle desky lákavé, tak až budete kupovat třetí, čtvrtou a už převýšíte 2x cenu například toho výborného WeTek Hubu nebo Odroid C2, tak pak vám dojde, že ty 3 tisíce jednorázově na začátku by asi nebyla špatná investice Big Grin

->čtu to tady stále "Ahoj, koupil jsem tohle z aliexpressu, stáhnul jsem android od výrobce, ale nejde wifi, H264 s vyšším bitratem se sekají, padá Kodi" Já rozhodně oceňuji dobrodružnost!! Ale takhle bohatý jako student sám nejsem Big Grin 


Napsal jsem to z mých vlastních zkušeností a také se inspiruji z tohoto Kodi threadu:
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916

Ten problém, který tyto ARM desky mají kromě AMlogic S905 a Maliny je, že není zkrátka na trhu SoC (ten čipset - procesor, grafika, ram), který je od výrobce toho SoC otevřený (open-source). Takže ti výrobci té desky samotné za to nemohou, oni dostanou čipy například od Rockchipu s ovladači co jsou 2 roky staré, ale Rockhip neuvolní žádnou dokumentaci, nic, podle čeho by chytří lidé co přispívají do Linuxového kernelu mohli přidat podporu a open-source ovladač přímo do jádra.

A nechápu, že svědomí výrobců těchto podobných desek jim dovolí to prodávat, když sami vědí, jak to dopadne.

Tohle neplatí o malině, kde ten čip který je v ní použitý, ten Broadcom, je plně open-source, zdokumentovaný -> a proto to má takovou podporu. Když už se o to nebude chtít starat Broadcom, tak stále je tu komunita co má v podstatě stejné materiály jako vývojáři Broadcomu.
Proto se například Grafický výkon maliny od její první verze nezlepšil, protože se neobjevila žádná nová grafika, která by měla open-source drivery. Veškeré ty Mali grafiky jsou closed-source. Ale když tito výrobci zvolí tenhle SoC od Broadcomu, tak nemají vůči malině ani výhodu toho surového výkonu.

V x86 světě je tohle irelevantní, protože jsou tu akorát procesory od AMD a Intelu, které používají stejnou AMD64 architekturu. -> program zkompilujete jednou a pustíte ho na každém PC se stejným OS.
Zatímco každé jiné SoC na ARMu má jiný návrh. Každý výrobce jako Snapdragon, Rockchip, Apple vezmou základní návrh od ARMu, který nevyrábí procesory ale jenom "nákresy", které si licencují a pak se to snaží dále a dále vylepšit a upravit pro své potřeby a vyrobí si to sami, tedy mění v podstatě architekturu procesoru. Kdyby to dále neupravovali, ARM tohle zakazoval a prodával už hotové procesory, nebyl by tu takový problém, ale ani takový pokrok. 

Android tohle řeší Javou -> virtuálním PC. Jinak by vývojář Android aplikace ji musel kompilovat nesčtetněkrát, aby to fungovalo na všech mobilech.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#16
Thumbup @marhycz
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#17
@marhycz Pěkné shrnutí, opět se mi potvrzuje, že nejsem tak bohatý abych mohl kupovat "levné věci" :-)
Raspberry Pi 3B, LibreELEC  arm-11.0.6 MR  (KODI 20.3, skin NEXUS), 16GB SDHC SanDisk cl.10 UHS-I
 
Citovat
#18
Mě se ta deska líbí. Aktualizace jsou povětšinou na pikaču. Takže o ty mi nejde. Mám rád věci co kopupím a fungují bez toho aby se furt museli opravovat, měnit. například lednička, pračka, mikrovlnka, trouba. Určitě by se něco na pračce dalo měnit, na troubě i ledničce. Ale nebylo by to spíš na škodu? takže až se tahle deska bude prodávat bez poštovného 12 doláčů pak ji hned pořídím a bude mi doma klidně s prastarým distrem linuxu třeba otvírat dveře. Tupě a pořád. A nebo hlídat zalívání kytek na balkonu. Proč ne raspberry ? No mám doma dvě. PRi3 mi hlídá meteostanici a archivuje data z ní a dělá přehledy počasí. Nic víc. Rpi1B+ mělo původně sloužit na balancujícího robota od kterého jsem upustil kvůli napájení. Ono mít robota co vydrží 10 minut a pak s sebou praští že mu došla energie to jsem nechtěl..a aby za sebou tahal kabel? Jak jsem už psal, doma chci jen videa v plný palbě zvuku a obrazu a na to mi žádná vývojová deska nestačí.
Televize : Samsung UE49KU6652
Přehrávač : Evolveo MultiMedia Box C4, TESLA X700 Pro
Reciever : Pioneer THX, repro 5.1 certifikace THX
NAS : WD My Cloud 4TB, Synology DS416j
Síťové prvky : Router RB760iGS, switche D-LINK, veškerá kabeláž CAT6, HDMI 2.1. UPC 500 Mb/s
 
Citovat
#19
Při volbě HW a systému se nesmí zapomínat na další věc a tou je user friendly ovládání. Možná, že někteří mladší kolegové to nepokládají za tak důležité, ale pokud má člověk rodinu nebo Kodi instaluje pro nějaké příbuzné (rodiče, atp.), je důležité, aby ovládání funkcí bylo pokud možno jednoznačné, přehledné a jak já říkám "ortogonální". To znamená, aby byl pro různé funkce i obsah zachován pokud možno jednotný styl prezentace i význam a způsob ovládání a používání jednotlivých funkcí. A protože se Kodi díky stále většímu počtu addon rozrůstá a mnohdy ten jednotný styl ani nelze dodržet, nastupují stál složitější a komplikovanější skiny, které onu nejednotnost dokážou "schovat" pod své stále sofistikovanější funkce. A takové skiny jsou na výkon HW daleko citlivější, jak přehrávání mediálního obsahu. Tam jde v podstatě o jedno, buď pro něj existuje HW řešení nebo ne. Když ne, tak se zkrátka určitý typ obsahu přehrát nedá. V případě skinu to žádná sebelepší grafika a její využití v systému nezachrání. Tam je třeba mít dostatečný výkon procesoru, případně i dalších dalších částí HW (diskové operace např.).

Když jsem přecházel z MediaPortal na Kodi, přinesl jsem si sebou i Titan Skin. Ze dvou důvodů, díky jeho vlastnostem (o kterých jsme psal výše) a pak také proto, že mi umožnil přejít na nový systém bez znatelných změn pro laické uživatele (nikdo z rodiny si díky tomu přechodu z MediaPortalu na Kodi nevšiml). V té době jsme ale používal klasické HTPC s Intelem. Pak jsem podlehl mámení RPi a LibreELEC, ale po čase zjistil, že s Titanem je na RPi konec. Nebylo to při mém způsobu jeho využívání použitelné. Přešel jsme tedy pokorně na základní Estuary. Nyní se vracím ve vývoji zpět. Momentálně provozuji hlavní aplikaci Kodi na Intelu (Braswell), ale ze známých důvodů se asi někdy v budoucnosti začnu rozhlížet po nějakém železe s Kaby Lake (nebo s tím, co přijde po něm, protože ono to za tak hned nebude.). Zatím se ještě stále držím skinu Estuary, ale to jen proto, že jsem do něj investoval už pár hodin vývoje vlastní modifikace, ale návrat ke Titanu nevidím jako nereálný. Dostatečný výkon procesoru + kvalitní mSATA SSD disk pro to vytvářejí ty nejlepší podmínky.
 
Citovat
#20
@sachlj: Jo, ta moje zpráva byla mířená hlavně na moving target - Kodi, něco co se vyvíjí a nechceš mít jeho starou verzi. Ale zároveň neřešit, jak těžce tam tu novou dostat.
Samozřejmě jak říkáš na dveře, nebo na jiný projekt, kde ti stačí co nabízí, tak to je pak určitě dobrá koupě a od toho nechci odrazovat :) Ta Malina má tu výhodu pro začátečníky, že už je na ní hodně SW řešení, že jenom vezmeš SD kartu, "vypálíš" na to image, dáš to do ní a ono to začne něco dělat, nemusíš si bastlit všechno. Ale to mluvíme mimo Kodi sféru.

@JiRo:  V době Confluence jakožto výchozího skinu jsem na malině marně hledal jiný skin, který by byl líbivější, stále jednoduchý, a běžel plynule. Použil jsem tak 1 nebo 2. Jinak ano, já mám také "nevýhodu" rodiny, tedy dá to mnohem více práce a musí to fungovat jako ten toustovač. Na tohle jsem na cizích fórech slyšel výborný výraz "Wife Acceptance Factor" Big Grin Dokonce to má zápis i na Wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Wife_acceptance_factor. Tedy když to uděláš tak jednoduché, že to ocení i manželka,  pak jsi vytvořil pravou Kodi sestavu :-D

Mně chvilku trvalo, než jsem třeba Live TV v Kodi dovedl do stavu, že je to stabilní jako původní DVB-T v televizi a jednoduché na ovládání. Ale s Tvheadendem ten satelit za poslední půl rok nevypadl snad jen jednou při velké bouřce a díky CEC jdou přepínat programy číslama na dálkovém ovladači. Zkrátka teď už je na televizi permanentně vstup HDMI2 s Kodi a nikam jinam se to nepřepíná, ani nikdo neví, že je to Smart TV, nikdy jsem ty její aplikace nepoužil. a ten Estuary tomu také pomohl, přestal jsem používat 3rd party skiny, ikdyž některé vypadají hezky, s tím Estuary se všichni cítí pohodlně a nedělalo jim to problém při přechodu, protože ta logika je stejná (doplňky, seznam filmů, seriálů, vše tu je v podstatě stejné). 
A k tomu propojení filmové a seriálové knihovny s Plex Cloud pomocí PlexKodiConnect, takže na zařízeních, kde je Kodi krkolomné používají Plex a na televizi Tvhclient. Rozkoukaný stav se synchronizuje, vše zatím už funguje tak, že si s tím teď už moc nehraji, je to zatím nejlepší sestava co jsem měl :-D


A aby to nebylo off-topic, spoustu toho vyřešil opravdu silnější, a dobře podporovaný hardware. Z maliny, později Nexus Playeru na normální Intelovské řešení. 
Asrock J4205. K tomu 4GB RAM ze staršího notebooku, 60GB SSD Co se mi válelo (jinak stačí i 16 klidně) a hezká krabice s pico zdrojem (Chieftec Compact Series IX-03) = 0db hluk jako malina, žádný větrák, někdo kdo má velký receiver, nebo jinou Hi-Fi techniku, tak se ta case k tomu náramně hodí a zapadne mezi ostatní. K tomu ještě Pulse eight CEC adaptér.

A hlavně, ten výkon v tom GUI, kde se teď nic nezpomalí, doplňky, které jsou stavěné na náročném pythonu, kde malině trvalo 20s než rozparsuje stránku (není její chyba, Python není holt nativní), tak tady to je v mžiku. iVysílání a podobné teď používají velice často, protože to funguje hned.


@JiRo: Počkal bych si na nástupce Apollo lake (je to ta nižší řada, Kaby Lake se hodí spíš do pracovního PC). Má se to jmenovat Geminy Lake a už by to možná mělo mít i podporu HDR, a VP9 to bude určitě. Jinak H.265 10bit už zvládá i ten Apollo Lake jako třeba J4205 nebo J3455.

Já to neumím napsat nějak krátce a výstižně, ale zkrátka když je to rychlé, tak na to nikdo nebude nadávat a bude mít chuť to používat (ono když u toho člověk sedí tak je rozdíl 20s loading vs 3s.). Když je to stabilní, tak nikomu nebude docházet trpělivost a nebude říkat, že je to blbost, že chce zpátky "tu starou tv"(myšleno přepnout z HDMI na TV). A když je to podporované, tak po updatech přibude třeba nějaká maličkost, kterou rádi ocení a vy ještě více, když to běží na poslední verzi třeba najednou s podporou HEVC na vašem HW. 

Mně tenhle pasivní mini pc od Intelu co jsem si postavil stál celkově do 5-6k (počítám, kdybych kupoval všechno), tedy 2,5 násobek maliny (počítám napájecí zdroj, sd kartu, krabičku, ať to neleží přilepený zezadu k TV). Ano, je to výrazně více, než tyto desky jednotlivě. Ale prošel jsem přes Rpi 1B, Cubox i4, Nexus Player, Rpi 3. Které sice jsou v jiných projektech, ale kdybych šel rovnou do Intelu co byl v té době, tak se vsadím, že by mi to stále ještě běželo pod TV.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)