• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orange Pi PC
#21
Asi mám nejaký bazmek, skúšam aj SD formater a disk32, img z orangepi stránky a nič nenabehlo len ten h3odroid, stalo sa to niekomu ? Čo mám ešte skúsiť ?
 
Citovat
#22
Zkus [Only registered and activated users can see links Click here to register] který umí i verify.

Image na ofiko stránkách nejsou nejlepší - použij image z [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Pokud si vzpomínám, tak Linux je podle některých zdrojů, poněkud náročnější na napájení, takže bych zkusil vyměnit napájecí zdroj.
 
Citovat
#23
@azazel: zkoušel jsem hodně img z orangepi.org, z odkazů od Loborise, od igora, openelec, libreelec... zatím mi naběhly všechny. Záleží na tom, co máš za desku a jaký script.bin máš nastavený. Může se stát, že nenajede obraz, ale systém žije. Já jsem si vykopíroval script.bin z funkčního systému a ten vždycky nakopíruju na kartu před tím než to nastartuju. Android je křáp, naběhl mi jakžtakž jen h3droid a nedá se to rozumně používat. Armbian je OK.
 
Citovat
#24
Veď práve, skúšal som armbian, raspbian, retro, 3x openelec ale jediné čo nabehlo bol h3odroid. Zdroj by mal byť ok, h3odroid plus myš, klávesnica a vetracik a išlo to. Dosku mám pi plus 2e. Podľa LED vidím že to nefunguje, pri h3odroid bliká červená a zelená svieti. Pri ostatných buď len zelená alebo červená buď bliká alebo svieti trvalo. Tlačidlá pwr a rst nerobia nič, len v h3odroid pri pwr zobrazí otázku či chcem vypnúť systém a ak áno tak sa vypne a hneď zas zapne. Ten script.bin môžem aj s toho h3odroid použiť? Iný nemám.
 
Citovat
#25
U některých imagů jsou ruzné verze script.bin přímo uvnitř. Musíš to vypálit na kartu, připojit do počítače a přepsat tím správným původní script.bin - myslím, že ten návod je přibalen i k tomu image.
 
Citovat
#26
To som si nikde doteraz nevšimol, idem to skúsiť. Ďakujem :)
 
Citovat
#27
Tak Libreelec jsem rozchodil. Nainstaloval i nějaký doplňky z repozitáře, ale teď už mi to zas nejde :-(
Nejdou mi nainstalovat ani jiný skiny Undecided
To wifi do USB mám TP-Link - TL-WN725N. Půjde mi? :-)
 
Citovat
#28
Pokud je to

0bda:8179 Realtek Semiconductor Corp.

tak ten v Libreelec z března 2017 jde, nejde v poslední verzi Openelecu.
 
Citovat
#29
@Azazael - Tak máš desku Orange Pi+ 2e nebo desku Odroid?
Chceš říct, že Armbian stažený tady (desktop)...
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
...se ti nerozběhne? Měl bys vidět textový výpis(?) a pak udělat zápis hesla podle manuálu, [Only registered and activated users can see links Click here to register] atd...
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
Vůbec žádný text při bootu?
BerryBoot-LibreELEC8.0.1-Kodi 17.1 >RPi2 >LED46. BB-LibreELEC-Kodi 16.1 >RPi3 >LED32. SD 8GB Kingston10 + USB Kingston. Kodi >NB HP 15" s W7-32bit. Kodi17.3 >PC LinuxMint 64bit
 
Citovat
#30
@azazel: Tlačítka PWR a RST nejsou vůbec nijak definované, jsou to jen dva GPIO piny, které můžou a nemusí být v systému obsluhované. Tak samo ledky. Hardwarově není určené že PWR má OPi zapnout a zelená ledka se má při zapnutém OPi rozsvítit. Právě naopak, tohle musí programátor nadefinovat v systému a pokud to neudělá, tak je to mrtvý. A už vůbec nejde vypnuté OPi zapnout nějakým tlačítkem, procesor je odpojený a dokud mu nevypneš a znovu nezapneš zdroj, tak nemá šanci zjistit, jestli vůbec bylo stisknuté tlačítko nebo přišel kód po infra.
 
Citovat
#31
Doska Orange Pi+ 2e ten h3odroid má byť h3droid :) ten img som skúšal tiež, ale nie dlhšieho ako 5minut ...mám čakať viac ? Nepísalo nič, ešte by mohol byť problém HDMI-VGA ? Ale skúšal som aj na TV a tiež nič. kocickamia vďaka za objasnenie tých LED .... Čiže sú v podstate na nic, skvelé :) Ak stiahnem img na konkrétnu dosku tak by som očakával že nebude potrebné meniť script.bin a podobne...ak nahram openelec tak SD sa už vo Windows nezobrazí...a script ani neviem či tam je teda.

Bolo to tým monitorom, skúsil som openelec na tv a ide :) len niečo s tým ventilátorom budem musieť spraviť...je hlucnejsi ako niekoľkoročné herne stolné PC :)
 
Citovat
#32
Jellyfish videá...idú všetky vratane hevc po 4k, 4k 140 mbps h264 už seká...čo sa tohoto týka som spokojný zatiaľ :)
 
Citovat
#33
@Azazael: Jestli píšeš problém s monitorem, pak je důležité, jaká rozlišení a frekvence monitor umí. Nevím jak ostatní img systémů, ale třeba Armbian má v konfigu nastaveno Full HD a 60Hz, takže na mém starém monitoru jsem výpis viděl posunutý a oříznutý. Jak jsem to řešil [Only registered and activated users can see links Click here to register]
BerryBoot-LibreELEC8.0.1-Kodi 17.1 >RPi2 >LED46. BB-LibreELEC-Kodi 16.1 >RPi3 >LED32. SD 8GB Kingston10 + USB Kingston. Kodi >NB HP 15" s W7-32bit. Kodi17.3 >PC LinuxMint 64bit
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)