• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OSMC
#1
Lightbulb 
Když jsem začínal s RPi2, bylo OSMC jednou z prvních mých distribucí s Kodi. Pak jsem vyzkoušel OpenELEC a už jsem u něj zůstal. Asi je vždy důležité, jakému skinu v té chvíli defaltnímu člověk přivykne, protože vlastně na obou chodí Kodi skoro stejně.
Skin je buď graficky přítulnější více či méně, ale chyby v logice ovládání Kodi stejně nezmění.

Je tu někdo skalní příznivec OSMC, kterému chodí na jeho HW lépe než na jiném a napíše nám zkušenosti a výhody?
OpenELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi2 > Samsung LED46. BerryBoot-LibreELEC-Kodi 16.1.RC3 > RPi3 > LED32. SD 8GB Kingston10 + USB Kingston. Kodi na NB HP 15" s W7-32bit. Kodi na PC LinuxMint 64bit.
 
Citovat
#2
Ja som pravze zacinal s Openelec a neskor som presiel na Osmc. Dovod bol jednoduchy. Po pridani filmov zo Sosacu mi kodi na OE mrzlo, spomalovalo sa a celkovo som mal z fungovania velmi zly dojem. Po nahodeni Osmc vsetky tieto problemy zmizli. Takze ja mozem Osmc len odporucit.
 
Citovat
#3
Zkoušim osmc zatím jen na kartě, když se osvědčí tak ho dam variantu boot z sdkarty a system na flashce.
Zatím dobré, jen mam potíž s VNC na ovladání přes vzdálenou plochu. Doinstaloval jsem VNCserver přes putty, ale problém je že VNCserver musím spouštět přes putty, abych se mohl připojit z PC. Což je docela otravné.

Zatím jsem nedořešil, aby se VNCsever spouštěl automaticky pří startu systému.
RaspBerry Pi 3 + Emko AL krabička + OSMC
 
Citovat
#4
Pro mě jako "malinového NOOBA" OSMC zatím úplně v pohodě. Nezamrzá, je svižný - jednou se mi akorát stalo, že mi zůstal čas datum (a od toho všechno navazující) z předešlého dne. Neřešil jsem co a jak - restart vše vyřešil do normálu.
Samsung Smart TV
RaspBerry Pi 3B - OSMC - KODI
 
Citovat
#5
Ahojte,
setkal se s tím někdy někdo. Po včerejším auto update KODI v 16.x na 17.x z nastavení zmizela možnost nastavení OSMC ?

Myšleno toto:

[Obrázek: d8WB2D.jpg]

Nyní tam mám obyčejné univerzální "nastavení" 
Toto stejné se mi kdysi stalo s verzi OpenElec.. po nějakém upgradu z verze na verzi to zmizelo nadobro :-(
2x Raspberry Pi 3,Pi OSMC  
 
Citovat
#6
PROGRAMS > MyOSMC
 
Citovat
#7
Mal som problémy nainštalovať zipy a Doplnky z repozitára pri inštalácii Kodi 17.1.2. na Raspberry Pi3. Kodi 17-ku som mal z oficiálnej stránky cez súbor osmc-instaler ([Only registered and activated users can see links Click here to register]). Neustále sa mi objavovali hlášky o ZLYHANÍ ZÁVISLOSTÍ a INŠTALÁCIA ZLYHALA (nastavenie inštalácie z cudzích, neznámych zdrojov som mal). Skúšal som viackrát, vymazal SDéčko, cez Diskpart ho znovu naformátoval, nahral Kodi, nainštaloval a stále hlásilo rovnakú chybu.

Pôvodne som postupoval nasledovne :
Po základnom nastavení OSMC a základných nastaveniach v Kodi 17 (jazyk a región, sieť som ihneď zmeni skin na Confluence, urobil všetky nastavenia a začal pracovať s doplnkami už v tomto prostredí skínu.
Zdroj a inštalácia zo Zipov bez problémov (jednalo sa mi predovšetkým o Zipy : Kodi CZaSk Doplnky, Super repo a Fusion).
Problém nastal u repozitárov.
Pri väčšine doplnkov, ktoré som inštaloval z repozitárov, sťahovanie sa ani neuskutočnilo, alebo načítalo pár percent a oznámilo mi, že ZÁVISLOSTI ZLYHALI. Hlavne Super Repo bolo hluché a väčšina dobrých programov (hlavne Sosáč, Exodus, Zen a Iptv) stále hlásili túto chybu.

Nakoniec som všetky nastavenia a inštaláciu dobplnku urobil už  v Kodi 17.1.2 - v skíne OSMC a v My OSMC.  Doplnky sa mi krásne nainštalovali bez jedinej chybnej hlášky. Stiahol Confluence a až potom som prešiel do tohto skínu. Funguje. Skúšal som aj na druhej karte, funguje bez problémov.

Neviem, prečo mi to pôvodne nešlo, ako som vždy robil. Aj keď skín OSMC nešťastne nepohodlný, výsledok som dosiahol.

Píšem túto moju skúsenosť preto, lebo sa mi nikde nepodarilo nájsť spôsob, ako sa zbaviť tohto problému. Väčšinou na Youtube sa rieši zlyhávanie závislosti už na ZIPoch.

Snáď to niekomu pomôže. A možno mi pomôžete vy, aby ste mi povedali, kde som pôvodne urobil chybu. Budem rád.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)