• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 16 Hlas(ů) - 3.69 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Repozitář - KODI CZ/SK
#81
Chtěl jsem si znovu nainstalovat Kodi (odešla mi SD karta), takže jsem vytvořil novou instalaci, ponastavoval všechno jak bylo, nainstaloval CZSK repozitář a chtěl nainstalovat doplňky jak jsem je tam měl dřív. Jenže u spousty doplňků mi to hlásí Nekompatibilní. Co se děje? Mám OrangePi One, Libreelec 7 (Kodi 16.1), na novější nechci přecházet, nemá HW akceleraci.
OrangePi One, OrangePi PC, 2x OrangePi Zero (256 a 512MB), Raspberry Pi Zero, Armbian 5.30, LibreElec 7
 
Citovat
#82
@kocickamia Klidně na vyšší verzi přejdi. Na to HW akceleraci nepotřebuješ.

 
Citovat
#83
@JiRo: Nechci přecházet na Krypton, vyhovuje mi Jarvis, na OPi One je daleko svižnější, Krypton je katastrofa. Samozřejmě že jsem ho vyzkoušel jen co jsem na něj narazil, ale vrátil jsem se zpátky asi po hodině používání.
OrangePi One, OrangePi PC, 2x OrangePi Zero (256 a 512MB), Raspberry Pi Zero, Armbian 5.30, LibreElec 7
 
Citovat
#84
@kocikamia Jasně, pokud tě na HW brzdí vlastní Kodi (menu, listování, zobrazování náhledů apod.), tak pak je lpění na starší verzi logické. Ale jen pro pořádek, HW akcelerace by tomu stejně moc nepomohla. Na to je potřeba mít výkon v procesoru a diskových operacích.

 
Citovat
#85
@JiRo: Ale HW akcelerace je právě na to, aby se nemusel CPU starat o dekódování a mohl se věnovat jiným věcem. Čímžto pádem ti může stačit slabší procesor a přehraješ film který bys se SW dekódováním na něm nepřehrál.
Ale tohle stejně neřeší to, proč mi hafo doplňků hlásí nekompatibilitu, když před měsícem (?) bylo vše kompatibilní.
OrangePi One, OrangePi PC, 2x OrangePi Zero (256 a 512MB), Raspberry Pi Zero, Armbian 5.30, LibreElec 7
 
Citovat
#86
@kocickamia HW akcelerace je problém prakticky pouze u h.265, pro většinu ostatních formátů jen trochu novější procesory HW akceleraci zvládají. A u h.265 je to zase většinou tak, že pokud nemáš procesor s HW akcelerací, který tento formát zvládne, tak ho s SW dekódováním většinou koukatelně stejně nepřehraješ. Na co by ti pak ještě bylo listovat si v menu. To za prvé. A za druhé, kolikrát asi tak pracuješ s menu v okamžiku, když ti běží nějaký film?
A s tou nekompatibilitou to asi bude tak, že v repozitáři jsou pouze poslední verze addon pro poslední verze Kodi, takže ti nikdo nebude garantovat, že ti se staršími verzemi Kodi budou fungovat.

 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)