• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sosáč - rozlišení zdroje, oddělení knihoven
#1
Často mívám  dotazy týkající se toho, zda by bylo možné nějak odlišit záznamy v knihovnách filmů a seriálů, aby bylo jednoduše rozpoznatelné, kde je umístěn zdroj s obsahem daného díla. Pravda, zpočátku jsem to pokládal za zbytečné, ale časem jsme se přiklonil k tomu, že by nebylo od věci, mít takovou možnost. V podstarě jsou možná dva základní přístipy:
  1. rozdělit knihovny podle toho, zda se zdroj nachází na lokálním úložišti (počítači na kterém běží Kodi, serveru nebo NAS v domácí síti) nebo je obsah streamován z nějakého v na internetu uloženém serveru
  2. ponechat jednu společnou knihovnu, ale mít alespoň rychlý přehled o tom, kde je zdroj daného díla uložen

Rozdělení knihoven

Tomuto problému se poměrně detailně věnuje toto téma. Způsobů, jak generálně postupovat je více, v podstatě jsou dvě základní možnosti. Využít tzv. node nebo celý problém řešit pomocí chytrých playlistů, případně kombinací obojího. Rozdělení knihoven, ať už je provedeno jakkoliv, vyžaduje samozřejmě podporu ve skinu. Tzn. musíte mít možnost se k více knihovnám nějak dostat. Jsou skiny, které to umožňují na uživatelské úrovni - tyto skiny jsou ale velmi často výkonově náročnější, takže na slabších strojích není často vhodné je provozovat. Jednodušší skiny, jako například základní skin Estuary, tuto možnost nemají a chcete-li je pro tuto funkci používat, musíte sáhnout do jejich kódu.

Já sám jsme na mém LibreELEC provozovaném na RPi postupoval cestou DIY (do it yourself). Své soubory mám umístěny na serveru na LAN, ale používám také plugin Sosáč, i když něj si vybírám jen některé filmy a seriály. Odkazy na ně (strm soubory) ukládám také na server, do zvláštních adresářů, které mají postfix, podle které je mohu jednoznačně identifikovat. V mém případ je to přípona adresářů ".online". Standardní default nody Filmy (movies) a Seriály (tvshows) jsem doplnil vždy dvojicí Filmy Server (moviesserver) a Filmy Online (moviesonline) a Seriály Server (tvshowsserver) a Seriály Online (twshowsonline) a vyrobil i odpovídající playlisty podle konceptu, který používá základní skin Estuary. Využívám přitom právě identifikaci umístění jednotlivých typů zdrojů - všechno co je Online se odkazuje na umístění, kde je v cestě souborů řetězec ".online". Skin jsem si také upravil, vyrobil jsem jeho kopii, kterou nazývám Estuary Easy. Píši o ní v tomto tématu. Do něj jsme přidal vždy po dvojici položek hlavního menu pro všechny čtyři přidané nody. Mám přitom vyrobenou drobnou vychytávku, nové položky nejsou běžně zobrazeny, "rozbalí" se až v okamžiku, kdy se najede na hlavní položku Filmy nebo Seriály. Vidět je to v přiložených sreenshotech. Výhody takového řešení jsou celkem zřejmé - uživatel si může vybrat, který seznam použije - buď všechny nebo jen vybranou skupinu. Ve všech případech má k dispozici kompletně všechny funkce - přístupy podle kategorií a další seznamy a také všechny standardní widgety.
       

Označení zdroje

Jde o poměrně jednoduchou úpravu, kterou jsem připravil pro jednoho známého. Vyrobil jsme to pro Estuary a momentálně je funkční pouze pro dva typy seznamů filmů a seriálů (Seznam a Široký Seznam). Jeho principem je doplnění příznaku (malý červený symbol globu = "zdoj je kdesi venku v Internetu"), který se zobrazí tehdy, pokud se v cestě k danému zdroji se nachází definovaný řetězec (v mém případě tedy ".online"). Uvedené řešení je jednoduše implementovatelné do jakéhokoliv skinu. Aby se tam symbol vešel, musel jsem poněkud posunout text názvu filmu nebo seriálu, jinak úprava spočívá pouze ve vložení (2x) dále uvedeného kódu do souboru View_50_List.xml:

Kód:
                <control type="image">
                    <left>50</left>
                    <centertop>50%</centertop>
                    <width>36</width>
                    <height>36</height>
                    <texture colordiffuse="red">defaultaddonwebskin.png</texture>
                    <animation effect="fade" start="0" end="100" time="300" reversible="false">Focus</animation>
                    <animation effect="fade" time="150">VisibleChange</animation>
                    <visible>String.Contains(ListItem.Path,".online/")</visible>
                </control>

V reálu to pak vypadá takto:
   

Příznak se dá samozřejmě zobrazit i jinak, klíčové je použití testu String.Contains(ListItem.Path,".online/"), který má hodnoutu TRUE pro všechny soubory, které mají v názvu kompletní cesty definovaný řetězec, v mém případě tedy ".online". Obecnější přístup by mohl být i takový, že by se netestovala cesta, ale například přípona souborů. Ten test může být samozřejmě jakkoliv kombinovaný, subpoložek ListItem existuje celá řada - ListItem.FileName, ListItem.Path, ListItem.FolderName, ListItem.FolderPath, ListItem.FileNameAndPath, ListItem.FileExtension, ... Tvořivosti se meze nekladou.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)