• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stavíme NAS
#61
@S474N -Nová aktualizace W10 přinesla "časovou osu". Nevím, jak moc se shoduje a macovskou TimeMachine, já se naopak mohu z novinek MS vždy osypat. Dělají to totiž nesystémově a bez záruky, že za pár let novinku nezaříznou ve prospěch nějakého dalšího nápadu. Podobně jako záloha v MS cloudu nemusí být k dosažení napořád (viz záloha mobilů W8.1 proti W10M - raději se ani nebudu rozepisovat).
BerryBoot-LibreELEC8.2.5-Kodi 17.6 >RPi2/RPi3 >TV FullHD. Kodi >Notebook W7/10. Kodi 17.6 >PC LinuxMint 64bit. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
#62
Tak ono "zaříznutí" některé z aplikací (nezřídka i oblíbených) není pouze doménou MS, strejda Google je na tom naprosto stejně, ne-li hůře  8
3x RPi2B → L8.9.0 \ 1x RPi3B → L8.9.0 \ HTPC → L8.2.3 \ Xbox ONE S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 8.95.3 \ NAS Synology 212J → DSM 6.2
 
Citovat
#63
(30.6.2018, 10:47)harrym Napsal(a): NAS je závan minulosti, z mého pohledu to dnes nemá smysl. To snad mělo smysl, když se stahoval jeden film celou noc a pak na to čumělo půl baráku. Dnes není problém i 20GB video sledovat online a typická domácnost má jen 2-4 členy, z toho obvykle jen 1-2 členové čumí imrvere na filmy, ostatní mají jiné zájmy.

¨Zbytečnost. To je lepší těch 8 stovek ročně za elektřinu dát radši za webshare a ještě ušetřit a nemusím řešit management NASu.

Chápu Tvůj pohled na věc a rozumím mu. Pro Tebe je opravdu NAS zbytečnost. Protože pro Tebe NAS = koukat na filmy.
Pro nás ostatní NAS zbytečný není. Kromě záloh čehokoli např. já používám NAS pro PhotoStation (pro mě zatím nejlepší webová galerie, nepodařilo semi najít lepší). Dále mi tam běží VPN, stahovadla, CloudStation a další věci. Samořejmě nejvíc NAS využívám jako file server. Mám několik RPi, které na něj koukají. 
Jelikož jsme ve fóru o Kodia Ty jsi zmínil, že není problém sledovat 20GB video online - tady bych si dovolil oponovat. Já žiju v ČR, a proto takové trvzení není obecně platné. Dobrá konektivita je málokde - jsou místa i v Praze, kde to je mizerné. Jsem zvyklý sledovat film v co nejlepší kvalitě. A nebudu ustupovat jen proto, že mám bohužel pomalý net.
Druhým "problémem" jsou titulky. Najít takové, které jsou bez chyb a líbí se mi, je těžké, leckdy nemožné. Takže když už konečně nějaké seženu, samozřejmě to na NASu nechám. Nezálohuju internet, ale kvalitní pár film-titulky má pro mě dosti velkou cenu (nedá se jednoduše znovu někde stahnout).

A k té poslední větě - platit za webshare je zas z mého pohledu zbytečnost (ale to už nepatří do tohoto vlákna). Nevím, jestli máš na mysli nějaký konkrétní server. Ale jelikož mi NAS stejně běží, nepotřebuju premium, abych stahoval rychleji, když moje připojení už to stejně rychleji nedá. 
Druhou věcí je obsah na websharu - kdekdo tam může nahrát kdeco. Nemám čas se prohrabovat bordelem. Nehledě na to, že platbou bych podporoval porušování Zákonů - a to se mi moc nelíbí.

(20.2.2018, 8:30)mobilemanic Napsal(a): ferrenczy: No, nevím jestli takovému pirátskému projektu svěřit svá data je dobrý nápad. Mě přijde, že stav xpenology dost závisí na náhodě. Běželo mi to 3 dny, pak tomu šiblo a data v čudu Big Grin Prostě jen tak, naprosto žádný důvod jsem nenašel.

(20.2.2018, 9:59)jeyare Napsal(a): Prestudoval som si oficialne forum XPNology - zda sa, ze najvacsi problem byva pri updatoch samotneho DSM.
Chlapi, to je alfa omega - strachovat sa o to, ci mi system dokonci update zaplaty a nerozbije/neodstavi prevadzku (je tam toho hodne popisaneho na tuto temu).
Proste toto ma oficialne Synology vyriesene a za tie roky som v plnej spokojnosti.

V tomhle žádné velké riziko nevidím. Prošel jsem si i situací, kdy jsem bricknul Xpeno špatným updatem. Nebo i regulérní havárií disku na origo Syno. To opravdu není problém. Všechno funguje, jak má. A nikdy jsem o žádná data nepřišel. Navíc mě tohle laborování baví, takže když se něco přihodí, mám vlastně radost :)

Co se týče updatů Xpeno, tam je to v klidu. Prostě vypnu auto updaty a updatuju jen to, co je "funkční" - o tom se dozvím na fóru. Pokud se bojím zranitelnosti systému, nebudu jej vystrkovat do internetu. Pokud jej vystrkovat musím, dám před něj něco, co se mi o bezpečnost postará - tedy o bezpečnost VŠECH zařízení v mé síti (nebudu přece řešit každé zařízení zvlášť).

Jasně že origo Syno je lepší v tom smyslu, že má aktuální DSM. Ale jelikož HW v origo Syno je poddimenzovaný a rychle stárne, už nehodlám pokračovat v nákupu jednorázových krabic, které z libovůle Synology za pár let prostě přestanou fungovat - a nedají se pak už využít vůbec, protože jsou tak "slabé".
Můj DS211+ ještě dnes sice stíhá, ale už je to na hraně. A až vyjde DSM 7.0, budu to moct vyhodit, anebo neupdatovat - čili budu v podobné situaci, jako kdybych měl Xpeno a nemohl updatovat - s tím rozdílem, že Xpeno mi jede na mnohonásobně silnějším (a levnějším) HW.
 
Citovat
#64
Zdravím sleduje tohle téma ještě někdo z těch co sem přispívali?
Pokouším se marně nainstalovat xpenology 6.0.2.
Nejdřív byl problém s intalací kod 13, nepodarilo se nacist soubour nebo je poskozeny, to jsem vyřešil jinou flashkou, když jsem to konečně úspěšně nainstaloval, tak dál jsem se nedostal kvůli hlášce: invalid partition table. Setkal se s tím někdo?

sestava je postavená na Amd.
 
Citovat
#65
Zvláštní, že to máš na AMD. Teď už to nezkouším ale měl jsem dojem, že Xpenology je připravené bootovat jen na Intelu...
 
Citovat
#66
2 Meda: No je tam podpora ale daleko pomalejší než na intelu. Každopádně to už beží, dal jsem tam disk na instalaci který jsem chtěl pouze na data.
 
Citovat
#67
Ted jsem se díval na video na verzi 6.2 a trošku nechápu, to jako pokaždý když se rozhodnu o update systému tak přijdu o data na systémovém disku?

Edit: Tak upgradováno na verzi 6.2 bez problémů, nejvíc mě baví ten intel xeon v infu o nas.


Ps: nejlepší zpúůsob jak přelít data z jiných disků? Většinou data vytvořené pod win 10 které z neznámých důvodú nejsou vidět na jiných 10. Čili jsem to řešil přes live Kali a následný upload skrze ftp.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)