• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW pro přípravu SD karet a disků SSD/HDD a další
#1
Lightbulb 
[Obrázek: information.png] Informace o SW, který používám k přípravě, formátování, kopírování a otisku IMG, ISO.

Malá výstraha předem. Někdy mne W7 upozorňuje, že nemůže v souboru ověřit vydavatele SW. Takže opatrně se SW, který má nebezpečné dovednosti a přidá i co nechcete.
Třeba pomocí Mini Tool Partition lze poškodit [Obrázek: exclamation.png] při nepozornosti vlastní systémový disk.

A hned ještě info. Protože SW pro XBMC-Kodi je na základu Linuxu. některé (nebo všechny) oddíly na vytvořených paměťových kartách ve Windows neuvidíte.

SDFormater - umí formátovat a opravit velikost s MS typy souborových systémů.
Win32DiskImager - otiskne image na SD/USB paměť.
Rufus Format - sformátuje a otiskne z IMG, ISO v jednom kroku. [Only registered and activated users can see links Click here to register].
UNetBootIn - vytvoří live distribuce na CD/DVD/USB a buď Image/ISO stahne z Internetu, nebo použije dříve připravený. [Only registered and activated users can see links Click here to register].
Mini Tool Partition Wizard Free - ukáže připojené disky a paměťové karty v souborových formátech MS a Linux. Umí kopírovat/klonovat i ext2, 3, 4. To jinak v MS Windows neuvidíte. [Only registered and activated users can see links Click here to register]
DiskInternals Linux Reader - čte na souborových formátech Linux ext2, 3, 4 a umožňuje (ne vždy) kopírovat soubory z nich.

[Obrázek: information.png] Pokud se chci dostat na zařízení v síti, potřebuji použít PuTTy, VNC nebo další utility, případně si připojit vzdálené disky, k vyhledání IP adresy používám
WOL2 - Wake On LAN Classic spuštěný ve Windows. RPi sice nevzbudí ale otestuje IP v síti DHCP a utility spouští. Musíte ale znát rozsah a masku své sítě.
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
BerryBoot-LibreELEC8.2.0-Kodi 17.5 >RPi2 >TV LED46. BB-LibreELEC8.1.2-Kodi 17.4 >RPi3 >TV LED32. Kodi >NB HP 15" W7-32bit. Kodi17.6 >PC LinuxMint 64bit
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)