• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Záloha SD karty
#1
Question 
Ahoj,
uměl by někdo poradit, jak zálohovat operační systém z SD karty ? Zkoušel jsem prográmek Win32 Disk Imager, který sice dokáže vytvořit img soubor, ale zálohuje celou SD kartu, tedy i s prázdným místem. Karta má 8GB, operační systém pouze 1,5 GB, přesto se vytvoří img o velikosti 8 GB. Je nějaká možnost provést zálohu bez prázdného místa a nejlépe pod Windows ?  
Děkuji.
 
Citovat
#2
Co to pak zabalit 7zipem? Dostane se to potom přibližně na velikost, kterou zabírají data :)
 
Citovat
#3
To je pravda, ale nic to neresi, kdyz treba chci system instalovat na mensi kartu.
 
Citovat
#4
Vyzkoušej, jestli to nejde pomocí Minitool Partition Wizard - ale pozor [Obrázek: exclamation.png] na to co děláš, omyl může být pro Windows fatální.
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
BerryBoot-LibreELEC8.2.5-Kodi 17.6 >RPi2 >TV LED46. BB-LibreELEC8.2.5-Kodi 17.6 >RPi3 >TV LED32. Kodi >NB HP 15" W7/10. Kodi17.6 >PC LinuxMint 64bit. Router
 
Citovat
#5
meda dik za tip, zkoušel jsem, ale podařilo se mi zmenšit pouze Fat oddíl, s Extem nešlo hnout 8 . Nejlepe kdyby byl programek, ktery dokáže automaticky odstranit prazdné misto a potom zabalit do img souboru, ale o ničem takovém nevím. Ználi někdo řešení na linuxových systémech, tak určitě napište.
 
Citovat
#6
Také o ničem takhle funkčním pro EXTFS nevím, já to nakonec vyřešil tak, že zálohy ZIPuju - a když potřebuju přenést systém na menší kartu, tak jsem nakonec rezignoval, systém nainstaloval znova a přenesl konfiguraci (*ELEC). Změna velikosti EXTFS se mi vždycky nějak "podě....." Undecided
 
Citovat
#7
Jaroslav33: zkus tyto - Acronis Backup&Recovery, True Image, Easeus Todo Backup či Cobian Backup. Třeba ti něco z toho klapne. Osobně mám koupený Acronis, protože jsem hračička a rád experimentuju. Obnova po nějakém mém kiksu je pak na pár minut. Zálohuji s ním veškeré NB a PC. Ten zálohuje i s komprimací dat.
LE 8.2.1, Kodi 17.6   + RPi 3B
LE 8.0.2, Kodi 17.3   + RPi 2B
Kodi 17.6 + Win10Pro InsiderPreview + virtual PC
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)