• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 1.4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVHeadEnd a EPG
#1
Po změně času mám EPG o hodinu posunuté. Čas na Raspberry je správný. Poradíte mi někdo, kde to nastavit. Nemůžu to najít.
Díky
Raspberry PI 3B - LibreELEC 8.2.5 KODI 17.+ NAS Synology DS418 - DSM 6.1.4 - TV Samsung UE50MU6172



 
Citovat
#2
@Peta A odkud bereš EPG? A máš ho posunuté i v Tvheadend nebo jen v EPG při zobrazení v TV Kodi?

EPG se vždycky ukládá v UTC, takže pokud se špatně zobrazuje, bude to spíše chyba na straně klienta a jeho reprodukce času. Máš správně nastavené časové pásmo v Kodi?

Ještě možná vyzkoušej jednu možnost, v parametrech sítě (Konfigurace->DVB Vstupy->Sítě) je položka EIT Časový posun. Měla by mít hodnotu UTC.
 
Citovat
#3
Taky mi to zlobilo při prvotním nastavení a při přechodu na letní čas.

Ujisti se, že server má správný a synchronizovaný čas(já používám na linux serveru systemd-timesyncd)
a pak přesně jak píše JiRo, ty jednotlivé sítě mít nastavené na UTC.

Případně pokud to nic neudělá tvheadend popostřcit aby stáhnul EPG znova -> Configuration - Channel/EPG - tlačítko Re-run Internal OTA Grabbers (sorry, mám to v angličtině Big Grin )
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#4
@Peta Tak jsem o tom ještě přemýšlel. Zajímá mě to, občas jsme s tím v minulosti měl problémy na jiném systému (MediaPortal), a tak se tomu snažím přijít na kloub.

Každopádně předpokládám, že máš správně a hlavně stejně nastavené časové zóny jak v systému, tak v Kodi a že čas je shodný. Jsi-li v ČR, tak v systému by to měl být CEST a v Kodi Europe/Prag. Pokud máš i v Tvheadend u sítě, ze které bereš EPG nastaven UTC, pak není důvod, aby byl čas rozjetý. Ještě je možnost, že to chodí špatně z EPG, ale stále jsi nenapsal, jak EPG získáváš a z jakého zdroje. Já např. používám jako zdroj multiplexy DVB-T z UPC kabelu a tam to jede v pohodě.

Taky by pomohlo vědět, jak to EPG vypadá na jiném klientovi. Na Kodi v jiném počítači nebo v prohlížeči, když se podíváš na Tvheadend server.

BTW Možná bys taky mohl zareagovat. Klidně stačí, napsat, že už tě náš názor nezajímá... :)
 
Citovat
#5
Omlouvám se za nulovou reakci. Nějak jsem byl mimo. Kouknu na to a dám vědět, zda to pomohlo. Díky
Raspberry PI 3B - LibreELEC 8.2.5 KODI 17.+ NAS Synology DS418 - DSM 6.1.4 - TV Samsung UE50MU6172



 
Citovat
#6
Ještě jednou sorry, že jsem neragoval.
Teď jsem to tedy prověřil. V KODI mám čas Europe/Prag, ten se ukazuje správně.
V nastavení sítě mám jsem měl Lokální server, změnil na UTC, ale nic se nezměnilo.
EPG grabber mám nastveno EIT: DVB Grabber
Raspberry PI 3B - LibreELEC 8.2.5 KODI 17.+ NAS Synology DS418 - DSM 6.1.4 - TV Samsung UE50MU6172



 
Citovat
#7
@Peta Neomlouvej se. V pohodě... 6 Tak to jsou podle mne dobré zprávy. Problém byl mohl být v těch parametrech sítě. Prostá změna ale nepomůže. Určitě je třeba udělat reboot celého RPi, restart jenom Kodi aplikace nepomůže. Pokud jsi to udělal a přesto se ni nezměnilo, tak by ještě mělo pomoci vymazat pár souborů (možná bude stačit jeden) v datovém adresáři Tvheadend backendu. Já teď nejsem doma a nemám ani možnost se připojit a nejsem si 100%jistý, jestli dám z hlavy dohromady místo a jméno souboru. Tak vydrž do večera, pak ti to popíšu přesně.

Edit: Ještě před rebootem RPi smaž soubor /storage/.kodi/userdata/addon-data/service.tvheadend42/epgdb.v2. Nebo přes default nastavení samby to můžeš udělat z Windows, tam je to userdadata\addon-data\service.tvheadend42\epgdb.v2. Po rebootu se ten soubor hned neobjeví, tak se neboj, je to záloha epg, která se na disk zapisuje každou hodinu. Tedy pokud sis nezměnil default nastavení. Po hodině by se tam měl objevit. Tak hodně štěstí!
 
Citovat
#8
Díky. Moc to nepomohlo. Mám podezření, že se to chová pří změně časového pásma nějak divně. Musím ty divnosti pořádně prověřit.
Raspberry PI 3B - LibreELEC 8.2.5 KODI 17.+ NAS Synology DS418 - DSM 6.1.4 - TV Samsung UE50MU6172



 
Citovat
#9
Nechcem zakladat nove vlakno tak sa spytam tu. Ako rozchodim epg na tvheadend v Rpi2 Libreelec 8.2.3? Skusal som to tymto sposobom "wget hxxx://koditvepg.com/epg/guide.xml" v poriadku stiahlo "cat guide.xml" v poridku "socat - UNIX-CONNECT:/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42/epggrab/xmltv.sock" a tu vzdy stroskotam pri zapise xmltv.sock do Rpi2 chybal socat tak som ho nainstaloval "tools.socat" a zas sa mu nieco nepaci (asi je zastaraly). Moze mi s tym niekto pomoct komu funguje epg.
 
Citovat
#10
1) zkontroluj jestli ten socket existuje (pokud není v TVH zapnutý, tak soubor xmltv.sock v tom umístění nebude a pak tam zapsat nepůjde). V TVH musí být v "Configuration-Channel/EPG-EPG Grabber Modules" zapnutý modul "External: XMLTV".

2) socat příkaz používám trochu jinak: "socat unix-connect:/home/hts/.hts/tvheadend/epggrab/xmltv.sock STDIO"

v- lze to i spojit do jednoho příkazu, aby se zbytečně neprováděly zápisy na kartu -v
"curl http://MUJ_SERVER/xmltv.xml | socat unix-connect:/home/hts/.hts/tvheadend/epggrab/xmltv.sock STDIO"
^- tvé souborové cesty jsou samozřejmě jiné -^
 
Citovat
#11
Subor existuje, ale ma nulovu hodnotu.
   

V tvheadend to mam nastavene takto asi spravne.
   

Subor stiahne v poriadku.
   


Aj dalsi krok je ok.
A teraz nastane problem ze mu chyba socat.
   

Nainstalujem addon socat, ale asi je zastaraly. Tu sa uz neviem pohnut. Alebo existuje aj iny sposob?
   
 
Citovat
#12
nefunkční socat... jak se instalují programy do libreelec? asi to neřeší chybějící závislosti... chybí nějaká ssl knihovna...

naprosto výstřel naslepo, ale zkusil bych nainstalovat ještě "openssl"
 
Citovat
#13
na webu 22cenutry byl script jak dostat EPG do tvheadendu. četl jsem to tam v popisku. mozna pisnout adminovi treba se podeli
 
Citovat
#14
@bojler xmitv.sock není soubor v klasické slova smyslu, má vždy nulovou délku. Tam problém nehledej.

Co se týče socat, tak bez něj se můžeš obejít. Vložení dat ze souboru xmltv se dá provést i pomocí curl, který je standardní součástí LE a který používáš pro stahování xmltv, nemusíš tedy nic instalovat.

curl -s -d @<XMLTV> -X POST -m 5 --unix-socket $<SOCK> <FAKEURL>

kde samozřejmě místo:

<XMLTVL> cesta+jméno souboru s daty xmltv
<SOCK> cesta+jméno souboru xmltv.sock, u LE je to /storage/.kodi/userdata/addon_data/service.tvheadend42/epggrab/xmltv.sock
<FAKEURL> libovolné URL, musí tam být kvůli syntaxi volání curl, není vůbec důležitý, já tam třeba dávám http://google.com

@bojler ještě mě napadla jedna věc. V tvých screenshotech jsem si všiml, že máš v Tvheadend povolený i interní EPG graber. Proč? Používáš ho pro jiný epg zdroj?

@mobilemanic Do LE instalovat aplikace Linux z shellu běžně nejdou. Exitují pro to různé extra postupy, například přes speciální Kodi addon doplňky.
 
Citovat
#15
JiRo: aha, to jsem si nějak nevšiml, že curl umí výstup na socket, to stojí za pokus...
 
Citovat
#16
Tak uz som sa vdaka Vam hlavne @JiRovi posunul dalej. Curl som skusal predtym, ale mal som zly zapis chybalo mi tam -s a namiesto -m 5 som mal -m 60. Teraz uz po zapise sa zmenil cas pri xmltv.soct tak asi to prebehlo spravne ano hodnota je stale 0 to som nevedel ze je to dobre. Ten internal EPG graber som zrusil. Po vlozeni curl do telnetu som urobil restart Rpi2 a epg stale nikde asi tam mam este niekde chybu len uz neviem na co sa zamerat. Ak by vas nieco napadlo budem vdacny za kazdu rudu.
 
Citovat
#17
1) Po restartu EPG z TVHeadendu zmizí a musí se tam poslat znovu (pokud není nastaveno ukládání cache EPG v pravidelných intervalech v nastavení EPG).
2) V záložce "EPG Grabber Channels" se něco objevilo? Tam se musí objevit všechny kanály, které v XMLTV byly - tím poznáš, že to funguje.
 
Citovat
#18
Tak som to tam poslal este raz. A v "EPG Grabber Channels" vobec nic je to prazdne. Aj som dal "Trigger OTTA EPG Grabbger" a nic. Ukladanie je nastavene na 1hod.
 
Citovat
#19
Pokud v EPG Grabber Channels nic není, tak to nefunguje.. Podívej do logu TVheadendu, jestli tam něco k tomu není..

Je ten XMLTV soubor v pořádku? validní?

Nebo taky může prostě nefungovat to posílání do socketu z curlu.
 
Citovat
#20
@bojler Na ten internal EPG graber jsme se ptal proto, protože ho samozřejmě můžeš použít také. Někdo používá oba, internal i external. Jako třeba já. Používám internal pro XMLTV které mi generuje Webgrab++ a external pro XMLTV, který si pomocí scriptu vyrábím sám pro ty TV a Radia, pro která jsem EPG nikde nesehnal.

Pokud tedy internal jinak nepoužíváš, tak se na external vykašli a přejdi na něj. Ušetříš si plno práce. Pokud máš EPG z internetu ve formátu XMLTV (což, jak jsme viděl někde výše máš), můžeš jeho URL zadat přímo a už se o nic starat nemusíš.

Musíš udělat dvě věci:
  1. povolit internal graber v GUI Tvheadend serveru - Konfigurace > Moduly EPG graberů (ale to už znáš)
  2. nastavit vhodnou periodu grabování  v GUI Tvheadend serveru - Konfigurace > Moduly EPG graberů > Interní graber - Víceřádkový cron
  3. v nastavení doplňku Kodi Tvheadend Servernastavit parametry XMLTV (XMLTV source type nastav na WEB a do XMLTVWeb location zadej URL XMLTV, které chceš použít
[attachment=3496]
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)