• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Při spuštění si KODI nepamatuje nastavení
#1
Sad 
Ahoj, prosím o radu. V nastavení OpenELEC a kolonce Aktualizace jsem vybral volbu zkontrolovat aktualizace teď. Podle mě žádná aktualizace neproběhla, nic mě nikde neinformovalo, tak jsem později vypnul Malinu a po znovu nastartování Kodiho jsem se nestačil divit. Veškeré nastavení (jazyk,skin, rozlišení a položky v menu) se resetli do továrního (zůstali jen knihovny). Nastavil jsem tedy znovu skin AEON NOX a v něm celé menu znovu. Po vypnutí a novém spuštění Kodi se vše zase vrátí do základního skinu (Confuence) a nastavení default. Dřív to nikdy nedělalo, dokáže mi někdo poradit jak nastavení uložit natrvalo? 

Samozřejmě jsem těmto problémům chtěl předejít zálohou Elecu, ale ta samozřejmě nefungovala. Tak jsem tu aktualizaci riskl bez zálohy. Teď jsem na verzi 6.03 a Kodi je ve verzi ISENGARD.

Díky za odpověď.
 
Citovat
#2
Tipl bych si, ze tim "neocekavanym vypnutim" si mohl poskodit nejake soubory na karte. Oosbne bych to udelal cele znova od nuly.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
To jsem si udělal taky, nepočkal jsem až na vypnutí systému, ale vypnul jsem napájení. Vše zmizelo, musel jsem to nastavit znovu. Nesmíš být netrpělivý. -:)
 
Citovat
#4
Také bych to viděl na poškozená data na kartě či nedostatek místa  .... Možná bych před restartem zkusil přepnout skiny (Nox → základní a zpět)
A pokud nemám nějaký extra důvod (nemožnost vyšší verze, HW atd.) pro používání OpenELEC - Isengard, zkusil bych LibreELEC - Krypton ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Nejspíš máte pravdu, nakonec jsem, ale udělal OSMC - Krypton, koupil další 2 sdkarty, na jednu přidal LibreElec - Krypton a na druhou kopii karty do zálohy pro případný další problém.
Každopádně díky za odpověď :)

ehm, mimochodem. vypínáte to stejně? Menu - vypnutí - vypnout systém? popřípadě přes Yatse nebo Kore na androidu. Pak zapínám malinu přes připájený power button ze starýho kompu do desky Raspberry.
 
Citovat
#6
Mno, nevypínáme to vůbec ....  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)