• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Estuary MOD V2 - KODI 18 (Leia)
#1
Photo 
Upravený skin Estuary pro Kodi Leia

Stránky autora → Estuary MOD V2
Autorův repozitář → repository.guilouz-1.0.3.zip

Features :

• Add possibility to hide main menu when selecting widgets
• Add possibility to disable each widget
• Add possibility to hide watched items from recently added widgets
• Add possibility to hide episodes plots to avoid spoilers
• Add possibility to change skin color
• Add possibility to change background color
• Add possibility to change pattern color
• Add possibility to change background opacity
• Add possibility to top and bottom bars opacity
• Add possibility to change weather icons pack
• Add possibility to change studios icons pack
• Add possibility to change genres icons pack
• Add possibility to set splash screen (photo, video or music)
• Add possibility to set number of items to display on widgets
• Add possibility to backup/restore skin settings
• Add possibility to disable zoom effect
• Add possibility to enable/disable music visualisation effects on background
• Add possibility to enable/disable video on background
• Add possibility to hide notification popup during playback
• Add possibility to show music visualisation screen when playing song
• Add possibility to ExtraFanarts on music visualisation screen
• Add possibility to animate Fanart/ExtraFanarts on music visualisation screen
• Add possibility to add music visualisation effects on music visualisation screen
• Add possibility to disable Kodi screensaver on music visualisation screen
• Add possibility to start Artwork Downloader at startup
• Add next tracks on music visualisation screen
• Add actors list on video OSD
• Add more buttons on OSD
• Add more flag icons
• Add next airing episodes widget for tv shows
• Add horizontal view for PVR Guide
• Add support for records labels icons pack
• Add support for ExtraFanarts
• Add support for animated posters
• Add support for Clearlogos
• Add support for CDArts
• Add support for albums back thumbs
• Add support for Artwork Downloader addon
• Add support for NextUp Notification addon
• Add support for CU LRC Lyrics addon
• Add support for RSS Editor addon
• Add support for Global Search addon
• Add support for TV Show Next Aired addon
• Add support for Extended Info addon
• Add support for LibreELEC settings addon
• Add support for Kiosk mode
• Add support for movies sets info dialog
• Add support for Parental Control
• Changes on views
• Changes on volume bar
• Some fixes
And more in changelog...

Obrázková galerie od autora:











Netestováno, nechávám Leiu ještě "uzrát"  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Skin je to pěkný, ale funguje jen pokud je kodi v angličtině. V Češtině mi vždy havaruje.
 
Citovat
#3
Však ono se to v brzké době jistě zlepší - Leia se nyní dostává do přední linie a pozornosti k ní vývojáři jistě šetřit nebudou  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
Zkusil jsem nainstalovat na Xbox a skin po prvním spadnutí zatím funguje. Testuji, ale za mne to vypada dobře. Jen zatím není kompletně v CZ, je to tak napůl...
Edit: skin občas spadne, zřejmě při jeho editaci...
Ugoos X3 Pro 4GB/32GB - [ROM] Android TV by Sasvlad v.0.3.4
 
Citovat
#5
Tak jsem si s tím pohrál. Jak tu psal @damirek, při nastavení Kodi do češtiny, skin dost často padá. Při angličtině ani jednou.
Zkusil jsem si editovat menu s odkazy na vlastní seznamy na trakt. tv + přímé odkazy na filmy a seriály na SC.  
Chtěl bych nad náhledy filmu (do prázdného místa s kategoriemi)  udělat filtry se seřazením např. dle abecedy či dle data přidání. Bohužel, ač jsem to zkoušel pokusem omyl, nemohu tuto volbu v editaci menu najít.Respektive, co k těm filtru přiřadit za volby.  Přidávám fotky z editace menu, kde u původní položky menu zřejmě toto řazení je. Poradi někdo, jak se k tomu dostat?
Díky za nakopnuti.


Přiložené soubory Miniatury
           
Ugoos X3 Pro 4GB/32GB - [ROM] Android TV by Sasvlad v.0.3.4
 
Citovat
#6
V současnosti provozuji jak na Xbox tak na stolním PC při aktualní verzi KODI 18.0 Alfa 2. Na PC dokonce češtině a KODI nepadá. Přijde mi, jestli to nepadá z důvodu nedostatku paměti. Na Xboxu mám běžně využito 80% paměti, na PC ani ne 20%. Jinak skin se mi moc líbí, nejvíce mne bere při pozastavení filmu vyběhnuvší obrázky filmu v pravém dolním rohu a název filmu v levém horním menu. Jak se tahle funkce vůbec jmenuje?
Chtěl jsem se ale zeptat na pár věcí:
1. Jak si uložím nastavení/úpravy skinu, kterou jsem si udělal na Xboxu? Trošku se bojím, že u Xboxu to bude problém kvůli nemožnosti kopírovat na jeho interní disk.
2. Jak se pak řeší instalace nové verze Skinu Estuary Mod V2 a kde zjistím, jestli je nová verze?
3. S předchozí otázkou souvisí možná ta poslední. Neaktualizuje se skin automaticky? Jak na Xboxu, tak na PC mi při zapnutí KODI proběhne hláška v pravém horním rohu: Estuary mod instalace selhala.

Díky za vaše případné odpovědi.
Ugoos X3 Pro 4GB/32GB - [ROM] Android TV by Sasvlad v.0.3.4
 
Citovat
#7
@kom72 Pokusím se přidat pár názorů:
Ad. Stabilita - nezapomeň, že je to stále ještě alfa verze, takže stabilita obecně není u takhle rané fáze testování vždy zaručena. Ale je fakt, že 80  % obsazení paměti by mohlo spolupůsobit negativně. Já mám Kodi 18 instalován pouze pro potřeby testování na W10 a nightbuild od nighbuild-u se stabilita mění. Chvíli to nepadá vůbec, pak zase při některých funkcích skoro pravidelně... Já to beru jako daň za tu alfu, řekl bych.
ad. 2 a 3 Záleží, jak a odkud máš skin instalovaný. Nejlépe by to mělo být s repozitáře autora https://github.com/Guilouz/repository.gu...-1.0.3.zip, pak by měla automatická aktualizace fungovat. Pokud to tak máš a přitom to selhává, tak pak je třeba jít do logu, kde se dozvíš víc.
 
Citovat
#8
@JiRo
ano, stáhl jsem si zip soubor a naistaloval Guilouz repozitář. Z toho jsem pak nainstaloval Eastuary skin V2. Nicméně jsem přímo na webu autora skinu našel toto:
There is a known issue to updating skin with Kodi builds for Windows and Xbox One. Follow these steps :
- Go back to stock Estuary in Settings / Interface / Skin
- Close Kodi
- Start Kodi again
- Update Estuary MOD V2
- Go back to Estuary MOD V2

Takže po mě chce nejdříve se vrátit na původní skin, zavřít kodi, ručně aktualizovat Eastuary V2 a teprve pak ho zase načíst? Nicméně chybka, kterou jsem zmínil ve svém příspěvku výše, se objevuje i na PC. Tak nevím, jestli to má co dělat s Xboxem...

Ale pořád je pro mě nyní nejdůležitější otázka. Jak zazálohovat skin Eastuary V2?! Udělal jsem si vlastní menu a třeba bych ho chtěl mít výhledově jak na Xboxu, tak na PC, tak eventuelně na NB. Koukal jsem, že je v Kodi možnost vytvoření nějakých profilů. A pak přímo u skinu je možnost Backup.

Je asi naivní si myslet, že si vytvořím profil na Kodi a napříč platformami, budu mít všude stejné nastavení a vzhled. Poradí někdo jak to funguje?
Ugoos X3 Pro 4GB/32GB - [ROM] Android TV by Sasvlad v.0.3.4
 
Citovat
#9
@kom72

Aha, tak to jsme nevěděl. Zřejmě to souvisí s tím, že Koid je ve fází alfa a i skin se také stále ještě vyvíjí. Ale až to bude releasované, tak určitě tento postup fungovat bude. Co se týče toho padání, tak to ti už asi neporadím.

A co se týče tvých úprav ev skinu. Máš na mysli úpravy přímo v kódu skinu nebo parametrizaci jeho menu? Patrně to druhé. Tak pak použij Backup co je ve skinu, pak ten uložený backup překopíruj na ostatní stroje a tam dej zase Restore. Já jsem ještě původní Guilouziho MODy používal před léty, takže si nepamatuji, kam se Backup fyzicky ukládá, jestli na nějaké fix místo nebo si můžeš zvolit cestu (řekl bych ale, že cestu si můžeš zvolit). Pokud tedy ano, tak si ten backup můžeš uložit na nějaké sílené místo (Server, NAS, ...) a u těch ostatních strojů dát Restore z toho místa. Samozřejmě pokaždé, pokud to na prvním stroji upravíš, budeš muset to Backup a Restore provést znova. Jiná možnost automatizace není, tedy pokud Guilouz v poslední době něco nevymyslel. Teď už ho nesleduji.

Samozřejmě mě napadá, že by se nějaký automatizovaný přenos nastavení skinu mezi stroji vymyslet dal, ale to už by znamenalo udělat si vlastní MOD Estuary MOD V2 a to už je asi příliš velká ptákovina. 1
 
Citovat
#10
Měl jsem v práci dlouhou chvíli a chtěl jsem se podívat na zoubek důvodu, proč skin tak často padá po přepnutí do českého jazyku. Jak již dříve psal sám Guilouz - z logu se po pádu žádná chyba spojená s nastavením jazyka vyčíst nedá.
Věřím ale tomu, že se mi povedlo chybu odstranit. Mohl by někdo jiný otestovat a případně mi potvrdit, že po odstranění řádků 4912, 4913 a 4914
(msgctxt "#13212"
msgid "Cancelled with {0:d}m{1:d}s left"
msgstr "Zrušeno, zbývalo {0Confused} min {1:d} s")
ze souboru strings.po v doplňku resource.language.cs_cz přestane opravdu tento skin padat? Stihl jsem to otestovat jen pár minut na Shieldu a nezaznamenal jsem ani jeden pád, takže bych to viděl nadějně. :)
 
Citovat
#11
nevidím https://github.com/Guilouz/repository.gu...2/language cz překlad nebo ho vymazal....
 
Citovat
#12
Nejde o soubor ve skinu, ale o soubor samotného překladu Kodi.
Udělal jsem upravenou verzi, která jde nainstalovat přes "Instalovat ze souboru zip".
https://www.dropbox.com/s/l38dn4cze3xjqt...z.zip?dl=0
 
Citovat
#13
@Eliwood Obdivuji, žes na to přišel. Každopádně, pokud byly dva poslední řádky z těch tří, co jsi odstranil, opravdu takové jak jsi je napsal, tak je možné, že to padalo kvůli nedodržení správné formátovací sekvence (to jsou ty znaky uzavřené do složených závorek { a }). Jestli je v angličtině v msgid řetězci "Cancelled with {0:d}m{1:d}s left", tak v tom lokalizovaném, českém, musí být "Zrušeno, zbývalo {0:d} min {1:d} s"). Můžeš to vyzkoušet?
 
Citovat
#14
Eliwood: aha ...mě by zajímalo jak jsi na to přišel?
pokud potvrdíš funkčnost od @JiRo tak by bylo dobré opravu nahlásit.....

i já si vzpomínám https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid...pid2679270 že jsem měl s tímto tehdá problém.... 1
 
Citovat
#15
Až se dostanu domů, zkusím místo odstranění záznam upravit, abychom věděli, kde přesně je problém. Už při prvním pohledu se mi nepozdávalo přesně to, co psal JiRo.
Udivuje mě ale, že žádný jiný skin s tímto problém neměl.
 
Citovat
#16
@Eliwood To bylo to první co mne napadlo. Jak to, že se to neprojevilo u jiného skinu. Je to hláška Kodi, ne skinu, takže ji teoreticky ve svém kódu může použít každý skin nebo addon. Ale ono je možné, že ji prostě jiné skiny nebo addons nepoužívají. Taky se občas vrtám ve skinech a addonech, a je pravda, že než bych hledal, jestli neexistuje nějaká příhodná hláška v language souboru Kodi, tak si ji raději nadefinuji v language souboru skinu nebo addon.
 
Citovat
#17
JiRo: líbí se mi u tohoto skinu vertikalní listování widgetu. Šla by tato funkce i v Estuary Easy?
Jinak skin testován cca 4h bez crashe....
 
Citovat
#18
@otava5 To je variace widgetu pro Oblíbené, jen se změní ten vlastní zobrazovací prvek (což je, jestli si to dobře pamatuji, u oblíbených Pictures) na Poster. Má to nevýhodu, že se na řádek vejdou pouze 4 sloupce. Plánuji to udělat do nové verze Estuary Stream-Cinema, ale mám toho moc. Dnes/zítra snad dodělám Playlist pro O2TV s automatickým stahováním, pak bych se vrhnul na Estuary Stream-Cinema, a tak pak úpravu na vertikální widget zveřejním.

Jinak návod na úpravu widgetu Oblíbené jsem v Estuary Easy už myslím zveřejňoval, tenkrát jsme ale jen měnili počet sloupců na 5.

Taky se zeptám. Takže tys testoval tu úpravu formátovacího řetězce? Z {0:s} na {0:d}? Podle mne to musí být ono, jiný důvod k pádu celého Kodi nevidím.
 
Citovat
#19
JiRo: Ano testoval a funguje....

JiRo: ta změna http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-estuar...1#pid22351 na poster se změní v jakém řádku/výrazu?
edit: nehledej, já počkám na zveřejnění od tebe 1 až budeš mít čas
 
Citovat
#20
Tak problém byl opravdu v "0:s", po změně na "0:d" při rychlém otestování  Kodi nespadlo ani jednou.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)