• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výběr Pi z hlediska zvuku
#1
Měl bych dotaz, snad ne příliš obecný nebo špatně zařazený. Chtěl bych si vybrat některou z Pi (orange, banana, RPi, ale klidně i odroid).

¨Měla by umět:

*KODI
*FHD co nejplynuleji (4K nepotřebuji, mám FHD TV, ale H265 by to umět mohlo, abych nemusel řešit, že jedno 1080p video mi to přehraje a jiné zase ne.. pokud si teda neprotiřečím)
*Spotify, YT, Chromecast by bylo fajn, ale není podmínkou
*RAM min. 1GB
..ale především (a proto dotaz píšu v tomhle vláknu)¨

*přenos zvuku via Bluetooth
(abych se mohl bezdrátově koukat (nechci rušit zbytek domácnosti))

Myslel jsem, že mi bude stačit RPi3B a koupím nějaký bluetooth transmiter dongle, ale nějak mi to hapruje s hw akcelerací a ani netuším, jak nejvhodněji vyřešit ten zvuk..

Díky za neukamenování :)
 
#2
Nejak nerozumim vete: "přenos zvuku via Bluetooth (abych se mohl bezdrátově koukat (nechci rušit zbytek domácnosti))"

Muzes to nejak rozepsat co je cilem tveho snazeni co - kde se ma prehravat ?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
#3
@hrosik23 -Přenos zvuku řeš bezdrátovými sluchátky (i když já bych je nechtěl, protože už jsem vyzkoušel) připojenými na analogový výstup zvuku . To snad má většina krabiček a s akcelerací videa to potom nemá nic společného.

Výběr krabičky, tedy rada, jaký klon Pi nejlépe koupit, je na fóru vícekrát. http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-jak-ku...7#pid33647
Nebo, jak píše Petrvald, založ si vlákno do sekce Kodi - hardware/HW ostatní. Mimo technické požadavky je dobré uvést i cenu, jakou si max představuješ.
Co se mne týká, banana nedoporučuji, staneš se výzkumníkem, ne divákem. Je dobré řídit se možností podpory a rad na fórech.
 
#4
Díky, chápu..

Dotaz jsem dal tady kvůli tématu zvukovky jako takové, ale klidně založím bokem, každopádně ještě doreaguju.

Blbě jsem to formuloval.

Jde mi o to, sledovat film a bezdrátově si přenést zvuk do sluchátek přes krabičku, která to umí buď sama (RPi3 Bluetooth má) nebo nějakým donglem do jiné krabičky (která narozdíl od RPi nemá BT, ale má hw akceleraci -což nesouvisí se zvukem, ale s požadavkem plynulého přehrávání filmů ve FHD včetně H265)

Tak jako tak, sem k USB zvukovkám to asi nepatří, takže založím inde a "jak vybrat krabičku" jsem tady četl právě vícekrát, jak říkáš.. čtu to tady skoro celé zleva zprava už týden a odpověď na mou otázku jsem nenašel..

Díky za odpověď, jdu to zformulovat do nového tématu.
 
#5
Nakonec jsem se rozhodl pro X96, bluetooth zvuk budu teda teprve řešit..

Tohle téma prosím teda smazat, nechal bych jen "bluetooth zvuk"

Díky
 
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)