• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konvertor pro streamy
#1
Kodi přehrává videa z netu, pokud jsou uložena jako STRM.

Dotaz zní, existuje nějaký konvertor, online nebo offline, který by byl schopen převrtět streamy, ale nejspíš linky z formátů MPD,HLS,ISM a dalších na STRM ?
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#2
@Foolproof To do sebe pleteš dvě věci. První jsou soubory typu stream, druhý je jejich obsah.

Se souborem strm pracuje Kodi tak, že ho pokládá za objekt s multimediálním obsahem. Název souboru používá jako identifikaci tohoto obsahu, např. při zařazení do knihovny. S obsahem souboru ale trochu složitěji. Obsahem může být:
  • adresa zdroje se skutečným multimediálním obsahem
  • název pluginu (včetně parametrů, které se tomuto pluginu přehrají) - tuto metodu například používá Stream-Cinema
Adresa zdroje může být různá:
  • cesta a jméno souboru - do strm souboru si můžeš uložit adresu jiného přehratelného souboru
  • cesta a jméno streamu - Kodi akceptuje řetězec začínající např. http://, mms://, rtsp://, ...
Máš-li tedy nějaký link, zjisti si v první řadě, jestli ho Kodi umí přehrát. Zadej ho do strm souboru a ten zkus "spustit". Nejde totiž o názvy, ale o container a kódování obsahu. Ale Kodi je všeuměl, většinu toho přehrát umí. Dokonce ani link nemusíš vkládat do osuboru strm. Stačí si URL link přetáhnout z prohlížeče do místa, které máš v Kodi namapované jako video, a spustíš ho pak z toho místa rovnou.

Nicméně, tvoji představě rozumím. Ta myšlenka, moci si pustit si v Kodi on-line překódování streamu, mě taky už před časem napadla. Podobně to dělá například Tvheadend, kterému můžeš místo adresy streamu zadat řetezec začínající pipe://, za který umístíš jméno aplikace, např. ffmpeg, a adresu streamu zadáš pak jako její parametry. Však jsem si to taky hned vyzkoušel, zadat do strm souboru, jméno aplikace, ale to Kodi nezkousne. Jediné co umí, kromě streamu, spustit plugin. 1 Samozřejmě mě hned napadlo, napsat plugin, který by měl funkci podobnou jako má Tvheadend. Ten by nedělal nic jiného, než že by to, co zadáš jako jeho parametry, předal systému (například spuštění ffmepg). Jenže zbývalo dořešit ještě to, jak ten výstup z ffmpeg dostat do Kodi Playeru a tím moje úvahy skončily...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)