• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaše začátky s XBMC/Kodi
#1
Pochlubte se, jak jste se k XBMC/Kodi dostali. Kde jste se o něm poprvé dozvěděli? Na jakém hardware jste jej provozovali? Prostě a jednoduše, jaké byli vaše začátky s XBMC/Kodi.
 
Citovat
#2
Me zacatky s XBMC se datuji ke konci roku 2004, kdy jsem u znameho videl jeho "hacknuty" Xbox a v nem rozhrani XBMC (Xbox Media Center). Na tu dobu to byl naprosty narez, jak z hlediska moznosti, tak i z hlediska grafiky celkoveho rozhrani. Stala se z toho pro me "must have" vec a hned jsem si jel koupit vlastni Xbox a nechal si ho odblokovat.

V tu dobu jsem si rozjel na svem webu sekci Xbox, kde jsem sepsal i nejake navody, jako napriklad IGR - In Game Reset, aby se clovek nemusel zvedat pro restart zarizeni. Dale jsem se venoval dodelani cestiny pro dashboard UnleashX a taky jsem do nej pridal par parametru pro zobrazeni navic (teplota CPU, otacky vetraku, volne misto na discich, aj.). Taky jsem udelal navod na Xlink Kai, ktery uz v te dobe umoznoval hrat hry z Xboxu napric celym svetem s/proti dalsim hracum.

V tu dobu se komunita schazela na IRC, coz si myslim, ze by mozna nebylo od veci obnovit.

Roky plynuly, Xbox s XBMC uz zapadl v zapomeni a az koncem roku 2010 jsem si poridil nettop od Asus, model EEE Box EB1501U (specifikace viz. podpis). Tento jsem kupoval se zamerem provozovat jej jakozto domaci servrik a zaroven jako multimedialni centrum (co bylo super, ze primo v baleni byl infra ovladac i VESA montaz na televizi). Dalsim plusem byla skvela spotreba (puvodni "server" si vzal mnohem vice wattu a byl o dost hlucnejsi). Mam jej doposud a pouzivam ho zejmena pres RDP pro vzdalene stahovani. Mam v nem profil XBMC, ktery rovnou nabootuje do XBMC verze 10.0 (jeste jsem ho neaktualizoval na novejsi).

No a nakonec koncem roku 2015 mi psal kamarad, ktery se mi pochlubil se svym Raspberry Pi 2B a tim, jak si udelal Ambilight k televizi. Opetovne jsem se zamiloval (do te doby jsem predchozi modely RPi nebral jakozto pouzitelne - zejmena kvuli vykonu). Nevahal jsem doslova ani sekundu a hned jsem si ho koupil, zprovoznil si Noobs, nasledne OpenELEC a ted v prehravani nahradil predchozi Asus EEE. Vykonove dostacuje naprosto, odezvy rozhrani doslova okamzite a navic spotreba okolo nejakych 2-3W je opravdu uzasna. Co vic si prat? Snad je, vytahnout z nej co nejvic. A to se doufam dozvim zejmena tady. 40
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#3
Uff, začal jsem s XBMC někdy před 9 lety na starém, kancelářském case, tichostí srovnatelném se startujícím Boeingem  a narvaném v ložnici pod mou obrovskou (opravdu to byla asi největší TV co se tehdy dala koupit, větší byly už jen projekční skříně  1 ) CRT Nokií.

[Obrázek: MCE0035.jpg]


Po skoroohluchnutí při usínání u tohoto hárajícího se  kocoura, jsem se došplhal na tehdy High-Endovou krabičku v podobě Thermaltake DH-101, leč ta už šla do obýváku a dostala k vánocům i DO Harmony One.

[Obrázek: Htpc_detail.jpg]

Pak jsem vše hrozně dlouho ladil, mazal, nastavoval a tak pořád dokola - ono tehdejší XBMC bylo opravdu jen a jen o těžkém laborování obzvláště pokud v něm chtěl člověk rozjet například TV kartu a nějaké to televizní sledování s nahráváním ...

Poté jsem vše prodal a myslel si bláhově jak na toto vše vyzraji s mini krabičkou s hrdým nápisem který všem oznamoval, že se uvnitř skrývá OS od Androidu. To jsem si dal ..... co jsem těch rádobyzařízení vystřídal a co nervů ztratil, nebudu zde zakládat žádný flame - zakončím to prostě tímto - Android pouze na mobilu, ale do TV mi žádnou cestou nesmí ...

Když jsem se nervově zotavil, pořídil jsem opět obal od Thermaltake DH-202 s předním dotykovým LCD panelem ...

[Obrázek: P1050066.jpg]

[Obrázek: DH20215.jpg]

... krásné což ??? Leč LCD v OpenElec tenkrát (a nevím zda již dnes ano) nepoužitelné, žádná podpora pro zobrazení ani pro dotyk, žádné využití - fungovalo to pouze pod továrním SW a pod Windows což bylo pro mne nepřijatelné ...

Tak opět prodáno a zakoupen současný krasaveček přesně v mém duchu Hi-Fi komponent Fractal Node-605

[Obrázek: P1050107.jpg]

K Fractalu tu jsou ještě 3 bratříčci v podobě RPi 2, kteří zajišťují mediální pohodu ve zbylých prostorách bytu, na všem jede čistý OpenElec aktuálně s Kodi Jarvisem .... 

Tak a máme tu moji XBMC-KODI tůru za sebou ......
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
Ja jsem se s XBMC seznamil nekde pred 5-ti? lety, presne nevim.
Vim jen to, ze jsem hodne sledoval filmy pres internet online - befun.cz, atd... . Stvalo me, ze se musela obcas nejakym zpusobem obejit reklama (nekdy to fungovalo, nekdy ne).

Potom jsem nekde nasel program XBMC, zkusil nainstalovat a zjistil jsem, ze mi najednou jedou vsechny videa bez reklam a otravneho obchazeni. Byl jsem nadseny.

Potom se zacalo hodne mluvit o zarizeni minix (2 verze, mala a velka). Rikal jsem si, ze to jednou musim mit :) dlouho jsem se rozhodoval a kdyz jsem zjistil, ze z minixu (velkeho), se da vytvorit hotspot - bylo rozhodnuto.
Na minixu jsem zustal celkem dlouho, po case mi ale zacal vadit android a chtel jsem zmenu.

O RaspBerry jsem slysel uz delsi dobu ale nebyl jsem si jisty, ze to bude zarizeni pro me. A take jsem resil, jestli jde jako z minuxu, vytvorit hotspot - nemam router a ani ho nechci.
Kdyz jsem se s panem z prodejny domluvil na vyzkouseni - zjistil, ze na openelec jde hotspot vytvorit vlastne velmi snadno - bylo rozhodnuto :)

Vyzkousel jsem tedy i vice OS ale zustavam na OpenElec.
Vcera jsem se prihlasil na toto forum, tak doufam, ze mi pomuzete s vyresenim nekterych mych nejasnosti...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)