• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xtreamer Whizz
#1
Lightbulb 
neviem ci sa to uz riesilo na fore, nenasiel som, ale má niekto skúsenost s týmto ? 

http://www.xtreamer.net/whizz/

dík za názory, rady
LG OLED TV, Extreamer Whizz Kodi 17.6, Xbox One S Kodi 18 alfa
 
Citovat
#2
Já ho mám tři týdny. Chtěl jsem si z hloupé TV udělat chytrou a dostal jsem víc, než jsem čekal 6 Kodi jsem neznal a fakt mě překvapily všechny možnosti. Je tam předinstalovaná čistá verze 16. Jinak prostředí je android TV, stejné jako na Nexus Player - https://www.youtube.com/watch?v=632bbaj6MWY
Kromě toho je tam Sideload Launcher a TV Launcher, takže se dá nastavit i jiná úvodní obrazovka.
Předinstalovaná je tam i spousta zbytečných aplikací hlavně na sledování různých TV kanálů, nechal jsem si jich tam jen několik málo. Je tam Google Play, aplikace a hry vhodné pro nedotykovou android TV, takže omezená nabídka. Ale zkusil jsem si v PC několik jiných aplikací stáhnout jako APK na usb flešku a z ní je tam nainstalovat a jde to jednoduše. Wifi funguje spolehlivě, filmy sdílené z PC přehrává bez problému.
Koupil jsem si k tomu ještě klávesnici s touchpadem - http://www.logitech.com/cs-cz/product/wi...-k400-plus, protože vyťukávat písmena ovladačem je fakt otrava.
Já jsem s ním spokojený, někomu možná vadí to úvodní prostředí, ale mně to vyhovuje, je jednoduché a rychlé, vhodné pro ovladač.
 
Citovat
#3
Vďaka za info, ja som ho objednal cca pred dvomi týždňami, aktuálne zadržaný na preclenie, v pondelok idem preň, tak napíšem moje skúsenosti. Mam v plane využívať aj 4K tak som zvedavý či bude stíhať.
LG OLED TV, Extreamer Whizz Kodi 17.6, Xbox One S Kodi 18 alfa
 
Citovat
#4
Přeji krásnou neděli :)

už nějaký ten rok používám extreamer whizz s Kodi 16.0. Jednou jsem to zkoušel aktualizovat na v17, ale vyskytl se problém s přehráváním UHD filmů (sekání obrazu, zelené pruhy) a nepodařilo se mi to vyřešit, tak jsem se vrátil zpět k v16, kde to funguje v pohodě.
Ale nyní se potýkám s problémy zejména u BD UHD HEVC filmech, kdy nelze film sputit běžným způsobem, ale musím ručně najít např. soubor 00687.m2ts a ten spustím. Pak film jede. Zkoušel jsem to na více filmech problém stejný. Ještě upozorňuji, že se jedná o filmy s HDR, což je další můj problém, ale to později Big Grin...
BD FHD filmy fungují v pohodě, prostě je normálně spustím, ale UHD BD ne. Mně to moc nevadí, je to sice otravné, ale umím s tím žít Big Grin. Jenže další členové rodiny nejsou tak zběhlí v technických věcech a jsou rádi, že umí spustit Kodi, natož takhle složitě spouštět film. Takže to pak vede k tomu, že mě furt otravují Big Grin!
Takže mě zajímá jestli to je nějaký problém starší verze, která na UHD není pořádně stavěná a nebo to chce jen někde něco nastavit, či stáhnout nějaký doplněk?

A další má otázka zní, nemám HDR TV a myslím, že ani extreamer whizz neumí HDR, tudíž filmy s HDR sice spustím, ale barvy jsou takové "mdlé", když si pustím ekvivalet filmu s 8bity, barvy jsou "živější". Může mi někdo jen stručně vysvělit jak ta technologie HDR tedy funguje? Myslel jsem, že se jedná pouze o řízení sektorů či bodů jasu a rgb, aby černá byla opravdu černá a bílá byla bílá a červená více červená v učitých místech obrazovky. Takže výstup na obyčejné TV bez HDR bude vypadat furt stejně jako je tomu u 8bit verze a ti co mají HDR z toho vyždímají ten lepší požitek, ale ve skutečnosti, to vypadá jako bych koukal na pochnurný film, kde režisér záměrně krotí sytost barev, aby dosáhl tíženého efektu. A tak nevím jestli ty vybledlé barvy jsou způsobené tím, že nemám hw pro HDR nebo tím, že to spouštím tak nestandardně, tudíž to nepobralo veškeré potřebné informace z BD složky :)

Můžete mi tedy pomoci?

Díky
TV : PANASONIC TX-55CX740E, MMC : Xtreamer Whizz, NAS : ZyXEL NAS542, Router: ASUS RT-AC55U
 
Citovat
#5
cez toto cpu AMLogic S905H hdr nepojde chcelo by to S905X
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#6
No, to jestli to umí či neumí HDR mi je celkem jedno. Více mě trápí to přehrávání 4K BD filmů.
Včera jsem nainstaloval Kodi 17.6 a jak jsem čekal, 4K filmy úplný průser. Černá obrazovka a jen nahoře a dole byl vidět kousek filmu Big Grin. Trochu jsem se vrtal v nastavení a podařilo se mi to trochu zlepšit. Vypnul jsem hw akceleraci (povrchovou) a mkv se rozjelo, sice se to trochu trhá ale jelo to. Ale to se mi povedlo jen u jednofo 4K filmu Undecided.
BD nejde spustit, opět zase přes ten soubor a video se ani nenačte, jen to neustale načítá znova do 100% a to i u dalších 4k.mkv Takže s 17.6 to mám ještě horší Big Grin. extreamer whizz je na 4k stavěný! Tohle prostě musím umět. Takže je to jen o nastavení KODI, ale s tím bych potřeboval pomoci Sad
TV : PANASONIC TX-55CX740E, MMC : Xtreamer Whizz, NAS : ZyXEL NAS542, Router: ASUS RT-AC55U
 
Citovat
#7
Takže výstup na obyčejné TV bez HDR bude vypadat furt stejně jako je tomu u 8bit verze a ti co mají HDR z toho vyždímají ten lepší požitek, ale ve skutečnosti, to vypadá jako bych koukal na pochnurný film,

HDR na fulhd alebo 4k bez HDR je hnusny obraz odporucam nepustat filmy z HDR

neviem preco kupujete neoverene boxi xtreamer volakedy bol fajn ale teraz je to len predrazena kvazi znacka

Kilbill@ velmi zla kupa este aj moc predrazena pre clo a pozeram ze mas oled tv tak duplom zla investicia mohol si dolozit cca 60€ a mas zato Nvidia Shield co je podla mna a nie len podla mna najlepsie co mozes zohnat za tie peniaze vsak to nekupujes na pol roka?!
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#8
Díky s tím HDR, to jsem chtěl vědět :). Takže filmy bez HDR Big Grin

no, já whizz kupoval jak vyšel. Byl v té době nejlepší na trhu ( můj subjektivní názor:) ). Nabízel HDMI 2.0 a výbava taky pěkná, teda až na zvuk... ten je zanedbaný. Ale 4K 60Hz má umět ( A ano, umí to). Umí i 10bit, je to psané na krabičce Big Grin.
Jen prostě... má problém s kodi. V16 jestě zvládá, protože na této verzi whizz vyrostl :). Ale novější verzi V17 už nějak nepobírá Undecided. Osobně si myslím, že je to třeba jen nastavením, vrtat se v tom umím, dokonce se mi to povedlo i trochu zlepšit, ale stav pořád neodpovídá komfortnímu ovládání. Takže by to chtělo věšího profíka, který s tím má větší zkušenost a rovnou by mi řekl, abych tam to vypl, tam to zapl atd... :)
TV : PANASONIC TX-55CX740E, MMC : Xtreamer Whizz, NAS : ZyXEL NAS542, Router: ASUS RT-AC55U
 
Citovat
#9
Jo a nemám OLED TV :). Už jsem si udělal podpis a vypsal své vybavení :)
TV : PANASONIC TX-55CX740E, MMC : Xtreamer Whizz, NAS : ZyXEL NAS542, Router: ASUS RT-AC55U
 
Citovat
#10
To patrilo pre Kilbill
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)