• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreELEC vzdálená správa plochy přes VNC via DispmanX
#1
Lightbulb 
Pokud chceme podobně jako v OpenELEC spravovat vzdáleně plochu u svého RPi, HTPC či jiného zařízení běžícího na OS LibreELEC využijeme "staronový" doplěk Pi VNC. Pozor, najdeme jej pouze v aktualizovaném repu LE 8.0



Viewer (aplikace pro sledování a správu plochy na Winxx a dalších OS) si můžeme vybrat z několika 32/64bit variant a jejich nastavení (většinou automatické) zvládne každý sám.

Real VNC
Ultra VNC
Tight VNC

Zajisté existují i další aplikace, ale toto na zkoušku postačí a výběr je na každém z Vás ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
a kde se da stahnout LE 8.0
 
Citovat
#3
@pudis1977 :

1. Zformátovat kartu

2. Stáhnout a nainstalovat LibreElec 7.0
    https://libreelec.tv/download-temp/


3. Stáhnout a do složky Update ve funkčním LE nakopírovat nejnovější Milhouse build
    http://milhouse.libreelec.tv/builds/master/RPi2/

4. Restart a máš LE 8.0 + Kodi 17.0 Alpha 2 + základní skin Estuary
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#4
Díky moc

omlouvam se http://milhouse.libreelec.tv/builds/master/RPi2/ nejde me stahnout a kde najdu prosim v RPI slozku Update
 
Citovat
#5
@pudis1977

aktualizaci jsem Ti nahrál na Uložto :

http://uloz.to/xX1tSDtc/libreelec-rpi2-a...ed15fc-tar

Složka update je v systému Libreelec :   Libreelec/Update
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#6
→ 
Kód:
\storage\.update\

build "LibreELEC-RPi2.arm-8.0-Milhouse-20160505223738-#0505-g8ed15fc" jde normálně stáhnout, žádný problém ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Děkuji
 
Citovat
#8
\storage\.update\ ve svém LibreELEC 8.0 nemám. Když ho vytvořím, tak nevznikne. Když jiný adresář přejmenuji na ".update", tak zmizí. Co to je za blbost?
Raspberry Pi 2 B, LibreELEC  v 8.0.1 (Krypton)
 
Citovat
#9
Máš povoleno toto ? (dole v příspěvku) → Možná bude nutné povolit v nastavení Kodi tyto položky "Povolit přejmenování a mazání souborů" + "Zobrazovat skryté soubory a adresáře"

.... on tam ten adresář možná je, ale Ty jej nevidíš 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#10
VNC mi funguje na první dobrou. Na OE v pohodě, ale na LE 8 mám ve vieweru zdrclej obraz. Na androidu i ve widlích. Neví někdo jak to zpravit?
Rpi4/Odroid C2 + LibreElec   
 
 
Citovat
#11
Jak jsem již někde psal, v současnosti používám RealVNC → VNC Viewer . Otestuj a v nastavení si zaškrtni pro správné zobrazení toto:

   
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#12
Díky Rossi D. Pardon, že reaguju se zpožděnim. Problém je v poměru stran. Pokud mne paměť nešálí, tak u OpenElec 6.0.3 to bylo OK. Nyní v LibreElec 8.0.0 se mi v jakémkoli VNC klientovi (včetně VNC viewru) zobrazí obraz horizontálně sražený (na 4:3 ???). Totéž dělá i screenshot. Jediné co zabere, vypnout ve VNC vieweru zachování poměru stran. V aplikaci bVNC Free, kterou mám v androidu, to nelze.

... tak pardon! Problém byl v nastavení parametrů videa. Omlouvám se!
Rpi4/Odroid C2 + LibreElec   
 
 
Citovat
#13
Thumbup 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#14
Tak mám pro změnu jiný problém. VNC viewer má velmi často jakýsi problém a hlásí: "RFB protocol error: bad xrle data".
Dočetl jsem se, že to souvisí s tím, že jedu přes VPN a jsou špatně nastevena MTU. Věděl by někdo jak to poladit?
Díky!!!
Rpi4/Odroid C2 + LibreElec   
 
 
Citovat
#15
dvovla
Měl jsem s tím stejný problém jako ty. Vyzkoušej UltraVNC ten zatím bezproblému.

Jak je to s bezpečností, nemůže mi tam někdo zvenčí udělaz nějakou neplechu? Používám UltraVNC na PC a malina3 u TV, která je připojená přes router stejně jako PC. Případně jak to nastavit pro větší bezpečnost. Díky
 
Citovat
#16
Neplechu by mohl udělat, kdyby se naboural do LAN.
To by pak mohl udělat neplechu hlavně v kompu.
Rpi4/Odroid C2 + LibreElec   
 
 
Citovat
#17
Dá se nějak zprovoznit VNC i na Kodi Matrix (19)?
 
Citovat
#18
@rycho: Začal jsem psát odpověď v duchu "proč by VNC v LE/Matrix neměl fungovat ?" ...

Beru zpět a píši - kdo ví zda se podpora pro VNC v LibreElec/Matrix vůbec objeví .... namátkou jeden dotaz položený na kodinerds.net → VNC für Matrix/LibreElec  19 17  19

Nejhorší na tom je to neustálé shazování této služby v xxxElec některými uživateli, s odkazem na zbytečnost a neužitečnost. Argumentace a doporučování alternativy v podobě webového rozhraní je zcela mimo mísu, toto rozhraní  nemůže VNC konkurovat či se s ním srovnávat. Již jsem to několikrát psal a píši znovu, nedám na VNC dopustit ! Uživatelský komfort je zde k nezaplacení, rychlé zprovoznění ... po instalaci xxxElec pouze povolím službu VNC a je hotovo !  Vypnu TV v dané místnosti a jdu si vše dokonfigurovat k PC, odkud zvládnu takto obsloužit XXX strojků v XXX místnostech aniž bych zvednul pozadí z křesla ... Mám pocit, že tito "kritici" viděli VNC pouze z pendolina a  nemají ani páru co vlastně kritizují .... kdo nevyzkoušel NEVÍ !!!
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#19
Chtěl bych upozornit, že i Coreelec pro amlogic má ve svém repu VNC Server (Amlogic VNC) a je to skvělá věc.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#20
Mám dotaz na aplikaci VNC klient, kterou používáte v Androidu?

Já jako jednoduchou vyzkoušel VNC Viewer - Remote Desktop ale obraz na tabletu blikne a zmizí na 4 vteřiny, znovu blikne a.....
Tohle se děje na Home obrazovce Kodi 18.x (Estuary) a tam, kde je v levém menu také obrázek. Kde jen text, drží.

Mate nějakou vyzkoušenou?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)