• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co nastavit pro odesílání obsahu PC do TV
#1
Zdravím všechny,
už pár dní zoufale bojují s nastavením KODI, rád bych aby šlo cokoliv z PC s WIN10 poslat po LAN do televize,
jedná se mě hlavně a filmy s titulky,kdy titulky si stáhne kodi,  a ivysilání z čt1 a iprimy, pokud to nějak jde? 17

děkují případným rádcům
 
Citovat
#2
V prvni rade si musis nasdilet ty adresare s filmama ve WIN10 a pote si je v KODI jen otevres a prehravas
 
Citovat
#3
@medved2005: Asi bys měl začít s popisem použití HW, SW a doplňků, pro který to požaduješ.
Copak tady nikdo neumí položit pořádně dotaz???
Máš Kodi ve W10 nebo máš Kodi na nějakém miniPC (RPi nebo jiném spojeném pomocí např HDMI s TV)?
Jestli jen ve W10, pak dotaz - Má TV možnost UPnP?
Jestli máš miniPC s Kodi, proč se ptáš na iVysílání ČT v souvislosti s PC?
atd.....
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
HW: stolní PC s Win10 a LCD Tv Samsung, Smart,DLNA ano, UPNP ano,LAN ano, HDMI ne
       
         notebook s Win 10 a LCD Tv LG, smart ne, DLNA ano, UPNP ano,LAN ano, HDMI ne

se soubory na PC a NTB nemám problém ty jdou v pohodě spustit a odeslat ke sledování na TV, i na TV jsou viditelné.
Jedná se např o ivysílaní ČT kdy spustit jde, ale nejde to odeslat ke sledování na TV abych na to nemusel čučet na malým monitoru, to stejný pokud vyhledám film v EXODUSU a spustim tak pouze v PC ,ale nejde přehrát v TV ,
dále pak, když mám film na HDD(v puvodním znění) a v KODI ho spustím,dám stáhnout titulky tak film v TV sice jede ale bez titulek
 
Citovat
#5
Ani mně to nejde vymyslet. V Kodi 16.1.RC2 (na Win7) mám nastaveno Systém>Služby>UPnP/DLNA: Sdílet mé knihovny-ON, Vyhledat vzdálené UPnP přehrávače-ON, Povolit vzdálené ovládání UPnP-ON. V TV Samsung mám kabel LAN.
V doplňku např. Sosáč najedu na film nebo v Radio na nějakou stanici. Přes pravé tlačítko myši do nabídky Přehrát pomocí...: [TV]UE32... Po chvilce vypíše Kodi chybu (nějaký text) a nic se na TV neobjeví.
V iVysílání ČT ani nemám nabídku pro vzdálené přehrávání a rady jsem nenašel.

EDIT:
Druhá zkouška s uloženými soubory je nadějnější.
Chci takto spustit nějaké uložené soubory MP3 nebo AVI z Kodi do TV. Stejným způsobem přes pravé tlačítko. TV se přepne na přehrávání toho streamu a funguje. Ale neumí některá videa MP4.
Titulky k videu (mám SRT uložené vedle se stejným názvem) buď jdou zapnout během přehrávání na TV v jejím menu, nebo musím provést krkolomný postup...
Nejdříve spustím AVI v Kodi a titulky povolím - objeví se. Esc 2x vyskákám až se objeví levá záložka (Confluence) a na ní ťuknu Aktuální seznam skladeb, objeví se název toho videa a pravým tlačítkem myši ho odešlu k přehrání na TV. Titulky tam pak vidím. Ale u MP4 se titulky na TV neukážou!

Mohu také MP3 a AVI do spuštěné TV poslat přes pravé tlačítko myši "přehrát v zařízení" z průzkumníka Windows. Timto způsobem se nikdy žádné titulky na TV neobjevily. Měl jsem ale kdysi (než došlo k vychytralé aktualizaci) SW od Samsungu "AllShare" a ten uměl posílat i titulky a také daleko víc formátů.
Po aktualizacích začal požadovat tento SW sdílení databáze s jejich servery, pak se začal kousat a pak jsem to odinstaloval.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#6
Panebože, to tady nikdo neví ,sodoma gomora 10
 
Citovat
#7
Co misto LAN použít HDMI ?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#8
medved2005: Pokud je to technicky možné, propoj si PC s TV HDMI kabelem, jak píše Petrvald, a pošli po něm do TV signál, jak píše Meda.
Kodi nemá přesměrování obrazu do LAN. Takže pokud se ti do LAN podaří přesměrovat a v TV zobrazit např. tvůj Google prohlížeč, podaří se ti stejným způsobem i KODI.
X96max plus 4/32 + CE 21 RC2 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#9
Vidíte, to je pravda. Už to dost dlouho nepoužívám. Mám 3m HDMI kabel z PC do TV a tam to z Kodi (nebo VLC) na W7 pustím jako do druhého monitoru. Je potřeba věnovat pozornost nastavení přenosu zvuku přes HDMI.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#10
Prosím o pomoc taktéž momentálně řeším jak poslat obraz s KODI do TV Samsung pomocí HDMI
Běžně to řeším tak že obraz v PC zminimalizuji a potom klasicky myší přetáhnu na obrazovku TV.
V KODI nevím jak minimalizovat abych obraz mohl myší uchopit
 
Citovat
#11
Alt + Enter ti nic neříká??  19
Případně co třeba kouknout do nastavení Kodi?
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#12
Obraz jsem do TV dostal,nyní řeším rozměr zobrazení na televizi jak docílit obrazu přes celou uhlpříčku televize aby tam nebyly po stranách ořezy.
Ale to bude už zřejmě samotným formátem filmu nebo se dá něco ještě nastavit někde ?
 
Citovat
#13
HOFA: často používám v kodi nastavení obrazu-vlastní a roztáhneš si obraz dle potřeby(ikona obraz vedle zvuku.)
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 20\
 
Citovat
#14
Díky zkusím na to nějak přijít,jen bych se v tomto vlákně ,abych zbytečně nezakládal další zeotal,proč mě nejde z repozitáře Apollo group spustit naprosto nic vždy to načítá a posléze červenej křížek chyba a například v sosáči naprosto bez problému.
Díky
 
Citovat
#15
@HOFA

→ "Kalibrace obrazu"

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#16
@ HOFA ty streamy nemusi fungovat neni to nadosmrti ani zadarmo :-)
 
Citovat
#17
Delší dobu prohledávám forum ale nemohu najít odpověď na otázku jestli jsou nějaké dopňky na zvuk. Mam Kodi v PC a přehrávám na TV. Zvuk je však trochu horší a není prostorový. Omlouvám se pokud je to napsané laicky.


Přiložené soubory Miniatury
   
Windows 10  → Kodi 17.1
 
Citovat
#18
Když máš zakázaný průchod (passtrough), jak je vidět na obrázku, tak se prostorového zvuku asi nedočkáš.
No a jak by ta TV dokázala na 2 repráky "prostorový" zvuk mi taky není moc jasné.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#19
Díky za ta reakci. Možná jsem se špatně vyjádřil s tím prostorovým zvukem, nicméně při přehrávání stažených filmů se to jeví jako prostororové. V nastavení to změním.  Ještě bych doplnil. Zvuk je nepřirozený, zcela jiný než když se pustí něco přímo z TV nebo něco staženého.

Zvuk 
Dolby Digital Plus Ano
Virtual Surround DTS Studio Sound
DTS Codec DTS Premium Sound 5.1
Zvukový výkon (RMS) 20 W (10 W + 10 W)
Typ reproduktorů 2 K (vyzařující dolů + bassreflex)
Wallmount Sound Mode Ano
Windows 10  → Kodi 17.1
 
Citovat
#20
Každopádně pokud povolíš průchod zvuku, záleží jen a jen na zesilovači v koncovém zařízení, zvuk jde ven netknutý, v tvém případě na TV.
Pokud tomu TV rozumí, tak musíš nastavit zvukový výstup tak, aby ti to vyhovovalo.
Na 2 repráky to bude vždy ale virtuální (pseudo).

Osobně, pokud ale nemám zapnutý receiver, tak mám zapnutý downmix na stereo, jinak mám zvuk jako v jeskyni.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)