• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend backend, připojení USB DVB-T
#1
Provozuji backend Tvheadend 4.2. na RPi 2 s LibreELEC 7.90.007, přijímám DVB-T ze sítě UPC, USB přijímač Evolveo Venus (2x DVB-T/T2).

Mám problém s tím, že po reboot se přijímače nepřipojí. Musím USB port fyzicky odpojit a zase připojit, pak je vše v pořádku. Kontroloval jsem moduly, které se příjmu DVB-T týkají, a zjistil, že po reboot se všechny potřebné moduly nezavedou. Zkoušel jsme to obejít SW vypnutím a zapnutím portu USB, kam je přijímač připojen. Nepomohlo to. Tak jsem zkusil znovu zavést všechny moduly, které se příjmu DVB-T týkají. To pomohlo, ale došlo přitom ke kuriózní situaci. U několika programů se mi ztratil zvuk. Tedy alespoň na první pohled. Pak jsem si všiml, že se u těchto programů pouze přepnuly zvukové kanály, takže po přepnutí na Stereo mod je zvuk v pořádku. Bohužel, při každém přepnutí programu se vše vrátí do původního stavu, což je pro praktické používání k nepotřebě. Zvláštní je, že se to děje pouze u několika programů (ne všech) ze dvou multiplexů. Nevím si s tím rady a ani netuším, jak k tomu může vůbec docházet.

Setkal se s tím někdy někdo? Díky za radu.

JiRo
 
Citovat
#2
Mám taky RPi2 s LE a USB Tuner, i když jiného výrobce.

Po dokoupení dálkového ovladače do USB se mi po rebootu LE automaticky nepřipojil USB TV Tuner. Musel jsem ho vždy fyzicky odpojit a znovu připojit.
Na vině bylo napájení RPi, i když používám originální zdroj 5V/2A. Vyřešil jsem to pomoci USB Hubu s vlastním napájením, nyní je TV Tuner připojen i po reboot systému.

Pro sledování DVB-T bych doporučoval dokoupení MPEG licencí.
Jak máš nainstalovaný systém, klasicky na SD kartě nebo používáš BerryBoot?
 
Citovat
#3
Intuitivně jsem taky nakonec dospěl k tomu, že bude asi problém s napájením, protože se to chovalo pokaždé trochu jinak. Nakonec jsem do scriptu, který restartuje moduly obsluhy DVB-T přijímačů, vložil pár sekund prodlevy a zdá se, že už je to v pořádku.

Já jsme si nikdy licence nepořizoval, od samého počátku používání Kodi mi všechno chodí bez nich.

Jinak jsem docela překvapený, jak to frčí. LE mám instalované na kartě. K RPi mám připojený jeden jednoduchý a jeden dvojitý DVB-T USB přijímač a také 32GB flash na kterou ukládám nahrané pořady. Timeshift soubory se ukládají do default umístění na kartě. Zrovna dneska se to sešlo, nahrávaly se současně 3 pořady ze dvou MUX-ů, na dvou klientech na síti běžela Live TV a na RPi, kde běží Tvheadend server, jsem se díval na jeden z právě nahrávaných pořadů ze záznamu. Pravda RPi už pěkně topilo, zátěž kolem 60%, ale všechny bylo plynulé.

JiRo
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)