• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SSD - SLC vs MLC vs TLC
#1
Prosim o radu planujem kupit ssd do starsieho notebooku na zrychlenie behu systemu.
Jedna sa mi o rychlost a spolahlivost ktory typ je lepsi?
Viem co tie skratky znamenaju a podla vsetkoho by som mal brat SLC.
Mate niekto realne skusenosti?
Ak ano aku znacku doporucujete.
Mam MSI GX630x
Dakujem
Odroid N2+ 4GB EMMC 32GB
Xiaomi Mi Box 4K
Raspberry pi 4 Raspbian Buster
 
Citovat
#2
Jelikož to budeš mít SATA2 tak je to jedno. Nějaký nárust výkonu nečekej. Hlavní přínos bude v menší spotřebě na baterii. Disk prostě nemáš šanci využít.

Jsem uživatel používající Passport , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
 
Citovat
#3
samsung 850 evo
 
Citovat
#4
Kingston HyperX Savage
 
Citovat
#5
Vzhledem k rychlosti SATA, jak píše Cuore, bych tam dal klidně TLC. Kingstony zaručují vyšší počty zápisů, ale HyperX Savage se mi zdá už zbytečný luxus. Já bych klidně z řady Kingston UV400.
EDIR: Nárůst rychlosti bude, určitě, hlavně start systému. A také bude jistota, že disk nebude zničitelný neopatrným pohybem notebooku (pokud tam plotnový disk tedy nenecháš jako druhý na místě DVD).
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#6
Jen takovy mensi tip, z meho pohledu opravdu luxusni cena (diky probihajici akci):
> http://www.softcom.cz/eshop/kingston-hyp...49323.html
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)