• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od MediaPortalu k OpenELEC v pěti bodech
#1
V posledním necelém půlroce jsem prošel zajímavým vývojem, který může být pro mnohé z vás inspirací.
  1. do září 2015 - již 7 let provozuji sestavu MediaPortal TV Server plus několik MediaPortal klientů. Na serveru přijímám programy ze tří přijímačů DVB-T (aktuálně z UPC), webstreamy internetových rádií a několiv free IPTV. Žiju s tím celkem v pohodě, občasné záseky klientů MP mě sice rozčilují, ale dokážu se s nimi vyrovnat. Zejména v posledním roce, více než kdy před tím, pošilhávám po XBMC (nově po Kodi), ale zejména s ohledem na počet hodin věnovaných rozvoji mé letité konfigurace, je to více či méně platonické. Pravda, na notebooku mám jednu instalaci Kodi, se kterou si občas pohraji, ale vždy se pak poslušně vracím s ovladačem v ruce k jednomu s pevných klientů, ze kterých na mě mrká tmavomodrý svět skinu Titan a MediaPortalu.
  2. říjen 2015 - pohár trpělivosti přetekl. Na obývákovém PC (mini-ITX Zotac + SSD + W7) instaluji Kodi 15.2, stahuji Titan skin, zprovozňuji další aktiviu na dálkovém ovladači Logitech Harmony One a díky pár skritpům jsem schopný, když se posadím do křesla, vybrat si, který klient se stane mým průvodcem na TV obrazovce. Po měsíci duálního provozu, kdy se k tomu, abych si pustil MediaPortal klienta (a čekal téměř 2 minuty, než naběhne) odhodlávám stále méně a méně častěji, je rozhoduto. Napříště zůstane už jen Kodi. Zálohuji data MediaPortalu, ten následně odinstalováván (včetně všecho nepotřebného smetí, například audio a video kodeků) a po pár dnech mažu z ovladače aktivitu Media.
  3. listopad - prosinec 2015. Postupně Kodi přenáším na ostatní klienty, optimalizuji a zjednodušuji parametrizaci dálkového ovladače a přes Vánoce si čtu o OpenELEC. Přeci jen, provozovat tak skvostný kus software na takovém molochu, kterými Windows bezpochyby jsou, mi připadá značně perverzní.
  4. Dva týdny ledna 2016 - první instalace OpenELEC 6.0.0. Zatím na USB flash, který je zastrčen v obývákovém PC a ve chvílích klidu se s ním seznamuji. 14 dní hraní, testování a pár vytvořených skritpů (především se potýkám s problémem probouzením MediaPortal TV Serveru, který je zároveň i NAS). Pak, jednoho večera, záloha image disku SSD (pro strýčka příhodu) a druhý den...
  5. ...23. ledna 2016, instalce OpenELEC na SSD disk, přenesení odladěné konfigurace z USB a pak už jen reboot...
Když se teď nostalgicky zasním nad léty s MediaPortalem a Windows, postačí mi, když si zobrazím SystemInfo a v duchu si spočítám tu zbytečnou CPU zátěž a ten zbůhdarma obsazený prostor na disku... A že to za těch téměř 7 let bylo nějaké zátěže i prostoru...  1 

Co bude dál? To asi není těžké si spočítat. Nyní je na řadě HW...

JiRo
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Od MediaPortalu k OpenELEC v pěti bodech - od JiRo - 24.1.2016, 15:35

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)