• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor?
#38
Rock64, Pine64 - všechno na Rockchip RK3328. Společne s AMLogicem jsou to jediné "HTPC" čipsety, které dostávají podporu do hlavního linuxového jádra. Ovšem Rockhip je na začátku a tedy aktuálně bych ho nedoporučil na koupi.

Aktuální budgetovou dobrou koupí (dle mého subjektivního názoru) jsou S912 boxy s DDR4 pamětí. Ty lépe postavené s dobrým chlazením. Jako Vorke Z6, Khadas Vim2.
Ikdyž teoreticky jakýkoliv S912 box stačí, díky tomu že má ovladače v mainline linuxu tam nahrajete nijak neupravený LibreELEC s obecným firmwarem. Zjednodušeně jako na normální počítač instalujete jednu verzi Windows. Tak stále je lepší koupit něco známějšího, co se nepřehřívá, má dobrou wifinu atd..
S912 má jako jediný čipset z těch ostatních S905,S905X opravdové HDR. (Nepoužívá konverzi 10bit->8bit).

Příplatek oproti S905 krabičce je malý na to (zase dle mě), že se vyplatí kvůli vyššímu výkonu -> plynulému GUI a např. HDR do budoucna :-)

Jinak část fora kam odkazuje @Rossi D ti právě tohle zodpoví. Psal jsem to sem znova, protože ten můj příspěvek tam je staršího data, nicméně se za těch pár měsíců zatím nic nezměnilo.  

pro @vladoucho1: Opravdu by bylo lepší si založit vlastní téma, aby ti mohli pomoct třeba i majitelé Samsung televizí, ale podle mě bude stačit se kouknout do nastavení televize, jestli je HDMI-CEC zapnutý. Pro Samsung se tomu říká Anynet jestli se nemýlím (takže se prostě koukni na google jak to zapnout pro tvůj specifický model, nebo prostě jen projdi nastavení televizoru a někde v obecných to bude.)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor? - od marhycz - 08.7.2018, 23:06

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)