• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a placená IPTV - idea řešení
(Ne)stabilita Kodi při použití wget v Tvheadend

Zatím je to jenom hypotéza, ktará si vyžádá nějaké zkoumání. Pokud s tím ale někdo máte zkušenosti anebo vás něco napadá, přivítám vaše názory.

Používám dva playlisty od placených služeb (Zapni a Sledování) v Tvheadend. Oba zasílám na server ve formě streamů, Zapni přes ffmpeg a Sledování přes wget. Všiml jsem si, že při rychlém přepínání kanálů na klientovi Kodi dochází občas k jeho pádu. A nemusí jít vždy o skutečné přepnutí, ale jen o tzv. "instantní listování" (stisknu a držím Ch+/Ch- na DO, běží stále posledně spuštěný program, na nový se přepne až po zastavení listování) ve full screenu Tv. Ono při takovém způsobu přepínání kanálů IPTV občas dojde, ale od doby, co jeden ze zdrojů posílá data do Tvheadend přes wget, tak k tomu pádu dojde při listování přes jeho kanály téměř vždy, a většinou hned po rychlém přepnutí 2-3 kanálů.

Aby bylo jasno, nežádám o pomoc při analýze, tu si provedu zatím sám, až se k tomu dostanu. Spíše mě zajímá váš názor na to, jak to, že způsob zasílání streamů na server může mít takový vliv na funkci klienta. U serveru bych se tomu nedivil, je jasné, že to, čím na něj streamy posílám vliv mít může. Wget je "tupý rychlík", zatímco ffmpeg moc dobře ví, co přes něj prochází a k datům se tak chová s patřičnou péčí. Ale u klienta? Toho by přeci to, jakým způsobem se streamy dostávají na server nemělo vůbec zajímat, ne?

Zkusil jsem různé kombinace zdrojů a to, čím je zpracováván a vychází mi to tak, že pokud přepínám zdroje ze Sledování je u něj tendence k pádu o něco málo větší, jak u kanálů ze zdroje Zapni (mimochodem, při přepínání kanálů ze zdroje DVB-T vysílání UPC to nespadne nikdy). Ale když přepínám kanály, jejichž streamy prochází přes wget, je rychlost a četnost pádu významně větší. V podstatě to spadne skoro vždy a hned po pár přepnutích. V případě rozdílu četnosti pádů závislém na typu zdroje podezření mám. Vypadá to na to, že za to může větší počet kanálů s chybějícím EPG u jednoho zdroje. V případě rozdílu závislým na použití wget nebo ffmpeg zatím tápu.

Zajímal by mě tedy názor zkušených. Neuniká mi něco?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Tvheadend a placená IPTV - idea řešení - od JiRo - 21.4.2018, 13:10

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)