• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T na Synology přehrávání v KODI
#15
@matejekt Především je třeba si uvědomit, že TVH backend běží pouze na Unix/linux instalacích nebo instalacích z nich odvozených (LibereELEC, OpenELEC, Synology, atd). Máš v podstatě dvě možnosti, jak ho nainstalovat. Z instalační sady, kterou si stáhneš např. na tvheadend.org (to platí pro standardní OS( nebo jako nějakou formu instalace zabalené do nějaké jiné aplikace - to platí pro různá distra, ořezané Linux instalace (LibreELEC, OpenELEC) nebo odvozené systémy (Synology & spol.). U LibereELEC nebo OpenELEC je instalace TVH schovaná do instalace addon (doplňku) dané verze *). On to ve skutečnosti klasický doplněk není, jen se jeho prostřednictvím TVH upravená a sestavená pro dané prostředí nainstaluje a je možné přes parametrizaci addon nastavit pár základních parametrů. Po instalaci už běží TVH zcela nezávisle na Kodi a parametruje se zásadně přes webové GUI. TVH je pak na Kodi absolutně nezávislé, můžeš například aplikaci Kodi restartovat nebo úplně zastavit, TVH backend pojede dál. Ale k tomu jsi už metodou pokus/omyl, jak vidět, dospěl sám.

*) V žádném případě nedoporučuji stahovat instalaci TVH backend z nějakého SuperRepo (já osobně se takovýmto repozitářům, i když z jiného důvodu, vyhýbám jako čert kříži  1). Ta instalace musí být sestavená s danou verzí LibreELEC nebo OpenELEC. Pokud to uděláš, dospěješ přesně do toho stavu, kam ses dostal ty, k hlášce "Závislost na os.libreelec.tv verze 7.0 nemohla být uspokojena."

Co se týče ladění stanic, tak to trvá opravdu déle. Co se týče zadání ČR, tak je tam volba "Czech Republic: cz-All". Je pravda, že já jsem to dělal už před hodně dlouhou dobou, takže si úplně přesně nepamatuji, jak to probíhá, ale problémy jsem neměl žádné. Pokud ti to nezobrazí všechny muxy, tak je problém v definici muxů v daném konfiguračním souboru, tomto případě "Czech Republic: cz-All", ale ten je myslím v pořádku. Používám ho také a muxy tam jsou všechny (ale jak jsem napsal, už je to delší dobu, co jsme to dělal). A pokud ti to v muxech nenajde všechny služby, problém hledej spíše v citlivosti přijímače. Ta samozřejmě nemusí být stejná jako u jiného zařízení, které používáš doteď, a tak ti také nemusí najít služby všechny.

To, že jsi našel 8 služeb, ale nemohl s nimi nijak pracovat je zajímavé. Jsi si jistý, že postupu rozumíš? Uvědom si, že naladit služby nestačí. Musíš je ještě tzv. namapovat. Teprve v této chvíli se ke "Službě" přiřadí "Program" s default jménem převzatým ze služby, který už můžeš vidět na straně Kodi. Tam musíš mít ovšem nainstalovaný a naparametrovaný PVR - Tvheadend HTSP Client.

Doporučuji zůstat u LE. Tím, že přejdeš na Synology, problémy, které jsi nevyřešil u LE, tam pravděpodobně nevyřešíš taky.

Stejně tak doporučuji podívat se na Tvheadend rozcestník, který skvěle zpracoval @marhycz. Tam najdeš všechno. Ostatně, tam jsi měl začít!  1

Nevzdávej to, ze začátku se to méně zkušeným zdá složité, ale věř, že po čase to bude už brnkačka.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: DVB-T na Synology přehrávání v KODI - od JiRo - 09.2.2018, 10:34

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)