• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sdílení SMB z RPi na Android
#1
Zdravím,

omlouvám se, pokud zakládám duplicitní téma, ale svůj problém nebo řešení se mi nepodařilo na fóru pohledat. Mám problém, včera mi dorazilo RPi 3, nahrál jsem na něj Kodi (LibreELEC), a mám k němu připojen externí disk s filmy (WD Elements). Nedaří se mi na Androidu připojit přes SMB k Raspberry. Zkoušel jsem na telefonu X-Plore, Total Commander + několik dalších správců s možností připojení do lokální sítě. Bohužel, zkoušel jsem do nich zadávat IP adresu RPi samotnou, i ve formátu smb://xxx.xxx.xxx.xxx. A prostě se mi to nedaří připojit, pokaždé dostanu různé chyby.

Přitom Samba na RPi běží v pohodě, dva počítače s Windows 10 se mi na sdílený disk připojily okamžitě a komunikují úplně bez problému (a to to mám na Wi-Fi, která v té místnosti už dělá problémy telefonu i tabletu, a RPi překvapivě  komunikuje celkem obstojně - ale samozřejmě budu tahat kabel).

Dokážete mne prosím někdo nakopnout, co dělám blbě? Matlal jsem se s tím včera asi 2,5 hodiny a nic, tak už asi potřebuji nasměrovat. Kdyby mne to nešlo nikde, tak mám prostě něco špatně v Kodi nebo v routeru, ale když to na PC s Windows běží ihned a Android nic.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Sdílení SMB z RPi na Android - od ajne - 10.1.2018, 10:06

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)