• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakou distribuci Linuxu používáte na PC ?
#3
Při přechodu na Linux musíš přestat myslet jako Windowsák. Linux je něco jiného. Nejprve zjistíš, že nemáš své oblíbené programy, adresářová struktura je jiná, instalace programů probíhá jinak atd. Pokud překousneš tento začátek, čeká Tě další možný problém u laptopů - problém s HW. Stolní počítače jsou docela v pohodě, pokud nemáš nejnovější železo. Používám laptopy ThinkPad Edge (levnější verze ThinkPadů). Začínal jsem v době, kdy internet v okolí nebyl, nebo stál hříšné peníze a FUP. Začátky OpenSUSE, zde jsem neměl kodeky a nemohl si nic přehrát. Později přišla Mandriva s kodeky a počítač se dal už používat. Pořád to nebylo ono. Stále jsem hledal programy, které jsem používal ve Windows. Později Ubuntu 7.10  a zde poprvé všechno fungovalo. A pak přišel on - Debian ETCH. Strašně velká škola Linuxu, nervy v kýblu, několikrát nabořený systém ze špatné instalace ovladačů nVidia atd. Všechno se muselo ručně nastavovat, podpora NTFS atd. Následoval vynikající LENNY a dnes již poslední stable verze Stretch (Gnome), kde si můžeš vše naklikat přes GUI nastavení. Na starém laptopu mám Fedoru XFCE (abych nevyšel ze cviku) a na velmi starém EEEPC Debian Jessie XFCE (v práci v šuplíku, na internet chodím přes terminál -textový internet - mobilní data jsou drahá). Přechod z Windows na Linux není jednoduchý. Stále jsem jen uživatel! Ne expert nebo guru 6 Dnes jsem poprvé řešil kouzelnou krabičku s Kodi, a také to nebyla procházka růžovým sadem 6
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jakou distribuci Linuxu používáte na PC ? - od mortenski - 09.2.2018, 14:39

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)