• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakou distribuci Linuxu používáte na PC ?
#13
Pokud vyjdu z tvého názoru, Matchboxi EDIT= Satane 66 , a v podpisu si přečtu, že máš i další dvě jablečná zařízení,
pak nebude OT, když napíšu, co na kterém systému nejvíc provozuji za SW.
Mobil s WM8.1: Čtení office, PDF, focení a jednoduchá editace, MP3 playery, YouTube TubeCast (UPnP) play/vysílač, přehrávač (i off-line) podcastů, weby, mapy...
Windows: Office, Kodi, editory obrázků, editory/konvertory audia, diskové nástroje, webové prohlížeče, mnoho jednoduchých her. Manželka ještě konkrétní účetní programy. Instalace SW dobře popsané a málokdy nemožné.
Linux: Office, Kodi, editory obrázků a audia, omezeně diskové nástroje, webové prohlížeče, málo jednoduchých her. *Žádné (ty konkrétní) účetní programy. Instalace nutno studovat a pokud s chybou, téměř nemožné opravit (pro diletanta jako já).
Popravdě - co jsem napsal před hvězdičku je jediné co já potřebuji.
Výhodou Linuxu je rychlý start, aktualizace jdou daleko lépe a rychleji než ve Windows, bez restartu a někdy dalšího čekání na funkční Windows. I do Linuxu se chyba vloudí, pravda, pak je těžší hledat pomoc. Třeba pro připojení tiskáren a skenerů.
W10 a jmenovitě společnost MS se už dost poučily a snaží se (až na to drzé sbírání informací - ano, musíte zakázat odesílat info o stisknutých klávesách) ...snaží se udělat z desítek neproblémový ale výlučný systém.
(Výlučný znamená to, že instalace Windows /aspoň do doby co znám/ vždy poškodila ostatní systémy. Šlo to obejít, to ano.) Rychlý start už mají desítky také - Každý admin vám ale poradí ho vypnout, pokud nechcete vbrzku řešit záhady. Výhoda je, že rady k desítkám najdete.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Jakou distribuci Linuxu používáte na PC ? - od meda - 18.2.2018, 12:30

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)