• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
" riešenie " vyťaženosti rpi3 B+
#6
@kalo Mám podobné zkušenosti jako většina. RPi2B, LE 8.2.5., kernel Linux 4.9.80.

Přehrávám 1080p video, h.264, 6 Gb, skin Estuary Stream-Cinema, povoleny všechny widgety SC + widgety celkem 5 on-line zpravodajských zdrojů a iVysílání (dohromady tedy načteno více jak 40 seznamů widgetů), obsazení pamět 44%, pokud s enic neděje jádra se poflakují střídavě někde od 25 %, při aktualizaci widgetu občas některé vyskočí hodn ěnahoru. Než jsem zapnul video, byla teplota procesoru 55 °C (RPi nevypínám, běží trvale), teď při přehrávání full-screen teplota klesla na 53 °C. Ten pokles je proto, že při listování menu, kdy se stahují nové seznamy do widgetů z SC a z on-line zdrojů zpravodajských videí, je zatížení CPU větší, než při full-screen přehrávání videa. Teplota vzroste na 60 °C, pokud si do přehrávaného videa začnu listovat menu, widgety a seznamy. Po návratu do full screen po 2-3 min návrat na 54 °C. Žádný chladič, žádný ventilátor, plastová krabička.

Ono se to podceňuje, ale všeobecné nastavení Kodi, bufferů, cache, použitý typ skinu a rychlost procesoru a diskových operací je mnohdy daleko kritičtější, jak vlastní schopnost přehrávání videa. Tam to většinou (tedy je-li dostatečné síťové připojení při nelokálním zdroji dat) bývá buď a nebo. Buď HW umí dané video dekódovat, nebo ne. Dělal jsme například obsáhlé testy Stream-Cinema. Při přehrávání videí, tam jsem celkem v pohodě, ale v rychlosti reakce na stažení seznamu to už takové není. Po poměrně obsáhlém měření jsem dospěl ke zjištění, že daleko významnější než rychlost připojení nebo to, zda jsou data v lokální cache nebo ne, je výkon procesoru. Ten se na zpoždění odezvy na volbu v menu podílí největší měrou. To jenom uvádím na dokreslení toho, že se na zatížení procesoru a obsazení paměti mohou podílet i takové věci jako je typ skinu, addons běžící na pozadí, nebo zdánlivě banální operace, jako je právě volba menu a načtení nějakého seznamu. To ohřívá procesor daleko víc jak fullHD video.

A ještě k LE a RPi2b. Dřív jsem provozoval  spolu s Kodi na RPi i Tvheadend server. Běžná situace - večer, díval jsme se na film přehrávaný z SC, Tvheadend nahrával čtyři programy a ještě si 1 - 2 další uživatelé pouštěli na síti z Tvheadend serveru Live Tv. RPi běžně vyskakovalo a 60 - 70 % zatížení CPU, teplota atakovala 66 °C a vše běželo stabilně a bez výpadků ani dropoutů přehrávaných videí.

@kalo Aha, tak to jsi napsal až teď. Že provozuješ RPi s celou staženou databází Sosáče. To v prvním postu nepadlo. Snažil jsme se vysvětlit, na čem při provozu záleží, kdybych věděl, že sis stáhl komplet databázi, taky bych se o to ani nesnažil.

 A když jsi přešel na to OSMC, tak jsi tam měl také staženou celou databázi?

To je hodně extrémní a je jasné, že v takových podmínkách provozu se mohou některé (za obvyklých podmínek využívání Kodi nepatrné) rozdíly v systému a jeho nastavení mezi LE a OSMC projevit.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: " riešenie " vyťaženosti rpi3 B+ - od JiRo - 21.5.2018, 20:53

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)