• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaše začátky s XBMC/Kodi
#3
Uff, začal jsem s XBMC někdy před 9 lety na starém, kancelářském case, tichostí srovnatelném se startujícím Boeingem  a narvaném v ložnici pod mou obrovskou (opravdu to byla asi největší TV co se tehdy dala koupit, větší byly už jen projekční skříně  1 ) CRT Nokií.

[Obrázek: MCE0035.jpg]


Po skoroohluchnutí při usínání u tohoto hárajícího se  kocoura, jsem se došplhal na tehdy High-Endovou krabičku v podobě Thermaltake DH-101, leč ta už šla do obýváku a dostala k vánocům i DO Harmony One.

[Obrázek: Htpc_detail.jpg]

Pak jsem vše hrozně dlouho ladil, mazal, nastavoval a tak pořád dokola - ono tehdejší XBMC bylo opravdu jen a jen o těžkém laborování obzvláště pokud v něm chtěl člověk rozjet například TV kartu a nějaké to televizní sledování s nahráváním ...

Poté jsem vše prodal a myslel si bláhově jak na toto vše vyzraji s mini krabičkou s hrdým nápisem který všem oznamoval, že se uvnitř skrývá OS od Androidu. To jsem si dal ..... co jsem těch rádobyzařízení vystřídal a co nervů ztratil, nebudu zde zakládat žádný flame - zakončím to prostě tímto - Android pouze na mobilu, ale do TV mi žádnou cestou nesmí ...

Když jsem se nervově zotavil, pořídil jsem opět obal od Thermaltake DH-202 s předním dotykovým LCD panelem ...

[Obrázek: P1050066.jpg]

[Obrázek: DH20215.jpg]

... krásné což ??? Leč LCD v OpenElec tenkrát (a nevím zda již dnes ano) nepoužitelné, žádná podpora pro zobrazení ani pro dotyk, žádné využití - fungovalo to pouze pod továrním SW a pod Windows což bylo pro mne nepřijatelné ...

Tak opět prodáno a zakoupen současný krasaveček přesně v mém duchu Hi-Fi komponent Fractal Node-605

[Obrázek: P1050107.jpg]

K Fractalu tu jsou ještě 3 bratříčci v podobě RPi 2, kteří zajišťují mediální pohodu ve zbylých prostorách bytu, na všem jede čistý OpenElec aktuálně s Kodi Jarvisem .... 

Tak a máme tu moji XBMC-KODI tůru za sebou ......
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Vaše začátky s XBMC/Kodi - od XBMC-Kodi - 04.1.2016, 10:29
RE: Vaše začátky s XBMC/Kodi - od S474N - 04.1.2016, 11:33
RE: Vaše začátky s XBMC/Kodi - od Rossi D - 12.1.2016, 0:35

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)