• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rychlost kopirovania po LAN
#5
Citace:To že se pohybuješ kolem IT 10 let ti nežeru, protože za to dobu, by si něco o obecné PC problematice něco věděl.
Neboj sa, tiez su isto oblasti v IT, kde by si bol za nevzdelanca. Takze to iste mozem povedat aj o tebe.
Videl som kopu strasne vzdelanych spravcov serverov s troma certifikatmi, ktori nevedeli vymenit LAN kartu, vyrobit patch kabel ci nainstalovat ovladac. Ze sa nezabavam s linuxom kazdy den este neznamena, ze nic neviem. Hram sa s nim okrajovo, ked mam nejaky volny cas, ktoreho nieje vela.
Citace:Nebo patříš mezi IT odborníky typu "zkoušel si to restartovat", takový nadělají víc škody než užitku.
na druhej strane isto vies, ze tento postup niekedy probem skutocne vyriesi. A nevrav mi, ze si take daco este nevidel.
ITckari su lenivi ludia, takze je logicke skusat to najprv vyp/zap. a az potom riesim dalej. :-)
Opravujem ludom PC a tlaciarne kazdy den.
Citace:Nemyslíš si, že problém v linuxu je v nepodporováním výrobců hardwaru, nebo nedodáním zdrojáků, aby se dal napsat ovladač na míru. Kde by byl ten tvůj slavný windows bez této podpory.
A co maju vyvojari linuxu vkuse uz 20r za problem sa s vyrobcami dohodnut? Potom nech sa necuduju ze musia kazdu blbost riesit reverznym inzinierstvom alebo pisat vsetko od zakladu.

Citace:V defaultu si rád, že se ti rozsvítí monitor.
V Linuxe? A to ma byt akoze OS v 21. storoci, hej? Dakujem pekne.
Vo windowse (od Visty vyssie) ti rovno natiahne aspon zakladny ovladac, kde aj ked mozno nemas plnu 3D akceleraciu a nespustis hru, tak v systeme funguje (aero) a mozes si nastavit normalne rozlisenie. Nie ako kedysi vo Winxp ze si ostal so standart VGA adapterom...ale aj tento bol spolahlivy a siel vzdy.. Ak bol problem s normalnym ovladacom. Takze plocha bola furt. AJ linux bezne nabehne normalne do graf. prostredia. Akurat som sa "opovazil" chciet navyse normalny poriadny ovladac od vyrobcu mojho HW. To je akoze nejake tabu? Big Grin

Citace:Nebudu se zmiňovat o nedodržování standardů, kde místo aby se výrobce hardwaru vyprdl na podporu windows, raději upravý ovladač, aby to nějak jelo.
Ake standardy? Ovladace sa pisu podla daneho HW a OS, kde su veci specifikovane - tj. nejakym sposobom standardizovane. Programatori musia vediet co a ako funguje aby mohli napisat ovladac. Inac by v tom bol bordel a nic by neslo.

Citace:K tvému dotazu, kde si přišel na to, že ti konfigurace smb.conf ovlivní LAN? Maximálně odstřelíš vše kolem samby.
Zle som to napisal. Myslel som sambu. Ze sa cez LAN na nu potom ndostanem a nebudem to mat ako opravit nazad.
Ohladne tych postupov co si poslal, dik, prestudujem.

No opat sa natiska otazka, preco v dnesnej dobe mozem mat vobec takyto problem a preco mam vobec volaco nastavovat? Toto uz ma byt davno vyriesene.
Ked su tam taketo problemy a ma ich kopa ludi, tak preco potom riesia kadejake ine kraviny na ktorych si vyvojari honia ego ako napr.:
http://www.abclinuxu.cz/clanky/jaderne-n...nymi-zamky
alebo
http://www.abclinuxu.cz/clanky/jaderne-n...-zasobniky
... Cisto vyvojarske kraviny, ktore maju riesit niekde v pozadi ak chcu a prioritu maju mat normalne uzivatelske veci, ktore realne maju dopad na operacie vykonavane uzivatelom...ano, ako napr. moje kopirovanie po LAN na sambu z windowsu.

Citace:Tvoje potíže s driverem pro nvidii je taky úsměvný, většinou je nvidia dobře podporovaná oproti AMD a uzavřený ovladač funguje dobře. Třeba si měl smůlu na hardware.
4r stara GTX660Ti nema co byt na ubuntu 12.04 nepodporovana. Ovladac mal pre nu podporu.
A to je prave pointa - pouzil som linux distro "pre blbych BFU" aby som sa vyhol co najviac pripadnym problemom, pretoze som nemal chut ich riesit. A pouzil som  HW + ovladac od vyrobcu o ktorom viem ze ma dobru linuxovu podporu. Tak kde je problem, preco to robilo blbosti? OS bol cerstvo installnuty, ten ovladac som tam chcel nahodit ako prvy. Poslem ti sem link s celym popisom co som vtedy spisal, lebo casom clovek zabudne.
Citace:U linuxu si musíš trochu vybírat a problémům předcházet, než jim jít vstříc.
To iste robim na windowse.
A Linux v prvom rade nema co taketo zakladne problemy po 30r vyvoja vobec mat. Po instale ma bezat bez potreby nejakeho hrajkania sa...co vacsinou takto aj je. No ak potrebujes riesit nieco pokrocilejsie, tak je zle. Pripadne jeho nastavenie ci instalacia ovladacov ma byt trivialna.

Preco dokazu rozne drahsie NAS s firmwarom postavenym na Linuxe fungovat bez problemov a rychlo?
Synology NASko s 1.6GHz CPU vie ist 70-80MB/s po LAN a moje htpc ktore je 5x vykonnejsie ide 30MB/s ? Ich firmware je tiez robeny na linuxe, pouziva sa tam samba...co ma potom openelec za problem?
Toto nechapem a nikto mi to este nevysvetlil.
Nikoho netankuje ze pri kopirovani 15GB HD ripu musim cakat 10minut ako pako, ked to mozem mat za minutu? Nedajboze dakam zalohovat nejakych 150GB...narastie mi brada.
Len kvoli poondenej sambe?

Co by si robil, keby ze musis v praci pouzivat sambu, lebo server musis mat na linuxe a zvysok firmy ma windows? Povazujes za normalne ze firma bezi na 30MB/s kvoli spackanej sambe? V 21. storoci, v dobe beznych 2TB HDD s citanim 130MB/s a SSD s 550MB/s ?

Odhliadnuc od tohoto pokecu linux vs. windows co sa tu rozbehol:
Este upresnim k mojmu problemu s pomalou LAN, ze ked prenasam data nazad, tj. z openelec htpc do windows pc, tak to ide max. rychlostou HDD, kludne to da 80-90MB/s. Preco je problem iba v jednom smere, tj. z windows pc do openelec htpc?
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Rychlost kopirovania po LAN - od shiro - 28.9.2016, 12:25
RE: Rychlost kopirovania po LAN - od cuore - 28.9.2016, 20:50
RE: Rychlost kopirovania po LAN - od shiro - 29.9.2016, 9:09
RE: Rychlost kopirovania po LAN - od cuore - 29.9.2016, 10:05
RE: Rychlost kopirovania po LAN - od shiro - 29.9.2016, 16:29

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)