• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sosáč FAQ, aneb Než se zeptáte
#1
Pokusil jsem se shrnout nejčastěji se opakující dotazy. Podle aktuální situace budu doplňovat nebo upravovat.
Toto vlákno neslouží k samotnému nahlašování konkrétních problémů, pište sem pouze návrhy a připomínky k tomuto příspěvku.

? Co je to Sosáč?
Idea Sosáč je video doplněk pro Kodi, sloužící ke sledování tisíců filmů a seriálů z webu prehraj.me

? Kde doplněk Sosáč najdu a jak ho přidám do Kodi?
Idea viz Zakladni zprovozneni a nastaveni Kodi

? Jak si přidám filmy a seriály ze Sosáče do knihovny v Kodi?
Idea Buď kompletní db viz Sosáč - databáze filmů a seriálů pro Kodi, případně jednotlivě pomocí volby Add to library v kontextovém menu nad konkrétním filmem či seriálem.
     [Obrázek: Addtolibrarye7288.png]

? Jak si přidám nové filmy a seriály ze Sosáče do knihovny?
Idea Tím, že zopakuji předchozí krok, tedy v doplňku dám Add all to library nad Movies, nebo TV series, což funguje jako rozdílová aktualizace, tedy stáhne pouze ty filmy/seriály, které ještě nemám v knihovně

? Po přidání všech filmů a seriálů do knihovny mi dochází volné místo v zařízení / na paměťové kartě.
Idea Řešení je několik:  ? Můžu si video ze Sosáče stáhnout pro offline zhlédnutí?
Idea Můžu, ale musím mít v nastavení doplňku nastavenou složku pro stahování. Pak přímo v doplňku na konkrétním filmu nebo epizodě dám v kontextovém menu Stáhnout. Lze stahovat pouze jednotlivě. Nelze stahovat na síťové úložiště (NAS), pokud není namapováno jako lokální disk.
Momentálně nefunguje, přičemž není jasné, zda jde o chybu doplňku, nebo záměr.

? Nejde mi přehrát konkrétní epizoda seriálu.
Idea Může jít o epizodu, která je sice v db Sosáče, ale ještě nebyla odvysílána. Zkontroluji její dostupnost přímo na webu prehraj.me

? V knihovně mi chybí série seriálu ze Sosáče, nebo má série špatný počet dílů.
Idea Může se jednat o rozdílné číslování dílů na Sosáči a dle scraperu, viz 
Sosáč - databáze filmů a seriálů pro Kodi

? Když přehrávám film nebo seriál z knihovny, tak si Kodi nepamatuje, kde jsem skončil, a ani neoznačuje zhlédnuté položky. Při přehrání přímo v doplňku to funguje.
Idea Ano, tohle zatím u položek v knihovně nefunguje, řešením je pro pokračování sledování použít záložky, a zhlédnuté položky označovat ručně přes kontextové menu, nebo klávesou "W". Případně můžu vyzkoušet neoficiální upravenou verzi doplňku, viz Fork sosáče s rozšířenou funkčností

? Video se mi seká a stále ukládá do vyrovnávací paměti.
Idea Problém může být kdekoli na trase mezi serverem a Kodi, např. pomalá wifi, ale pokud se problém vyskytuje pravidelně hlavně ve večerních hodinách, pravděpodobnou příčinou je velké vytížení zdrojového serveru. Můžu vyzkoušet změnit nastavení vyrovnávací paměti, viz např Sledovani streamu - navyseni velikosti cache, restartovat Kodi, zkusit to později nebo pustit jiné video.

? Video se mi po cca minutě vypne.
Idea Musím si zřídit Premium účet na streamuj.tv, a následně zadat přihlašovací údaje v nastavení doplňku. Více info viz NEFUNKČNÍ SOSÁČ? - ŘEŠENÍ!

? Mám jiný, výše nepopsaný problém se Sosáčem.
Idea Vyzkouším ho vyřešit následujícím pořadím kroků:
  • Zkontroluji dostupnost webu prehraj.me, případně konkrétního videa tamtéž
  • Vyzkouším restart Kodi, celého zařízení, případně odinstalaci a opětovnou instalaci doplňku
  • Prohledám toto fórum, zda už tu není problém řešen
  • Zkontroluji stánky doplňku Issues - kodi-czsk/plugin.video.sosac.ph, zda není problém hlášen tam
  • Položím dotaz ve správné sekci tohoto fóra, tedy ve vnořeném fóru Sosáč, předtím si ale přečtu toto Naučte se správně formulovat otázky a ptát!, v dotazu se snažím přesně popsat co, kdy, a jak nefunguje, a nezapomenu na info o SW, včetně verze Kodi a doplňku, a HW, na kterém Kodi provozuji
? Existuje nějaká srovnatelná alternativa k Sosáči, tedy s CZ obsahem?
Idea Ano, jde o doplněk Stream Cinema CZ a SK, viz Stream Cinema, srovnání doplňků viz Porovnání video doplňků Sosáč a Stream Cinema
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Sosáč FAQ, aneb Než se zeptáte - od PetrM - 10.11.2016, 1:40

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)