• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lze použít IR dálkové ovládání od televize?
Mám ZOTAC CI320 a má to na sobě infra přijímač. Marně se snažím najít, jak v tomto PC ovládat Kodi pomocí dálkového ovládání od televize, případně receiveru.

Má někdo nějaký nápad?

Citovat
Je zde několik řešení, nahodím sem co mne aktuálně napadlo jako alternativa (je mi jasné, že se toho najde vícero):

a)
     [Only registered and activated users can see links Click here to register]
nejlevnější řešení - IR vysílač do mobilu (pokud jím není vybaven) a ovládat Zotac přes něj ...

b)
trošku dražší řešení, samostatné IR DO s USB přijímačem ...

c)
asi nejdražší a zároveň nejkomfortnější řešení, kdy ovládneš jedním DO vše co máš doma a co má IR (pomocí zakoupení Flircu i co jej nemá     → [Only registered and activated users can see links Click here to register]) ....

samozřejmě jsou i jiná učící se dálková ovládání a podstatně levnější .....
3x RPi2B → LibreELEC  arm-7.0.2 \ 1x RPi3B → LibreELEC arm-7.0.2 \ HTPC → LibreELEC Generic x86_64-7.0.2 \ NAS Synology 212J → DSM 6.0.2

Citovat
Jak chceš použít DO od TV, když by si pak současně ovládal TV i Kodi, to by bylo peklo :-) Na ZOTAC CI320 nefunguje CEC?

Citovat
nemá CEC, ale prodává se k tomu externí CEC adaptér.. Jak to funguje nevim, ale nezapomenout, že taky ta televize musí mít CEC :)

Citovat
Nějak si nedovedu dát dohromady CEC a HTPC spojené s receiverem (u základu maliny a TV to beru) - proč takto? Asi jsem jiný a vím, že možnost makra u DO je dost dobrá a užitečná záležitost  10 HTPC je dle mne trošku jiná liga a zaslouží si i krapet jiné periferie, ale jak píši, bereme to možná každý jinak ....
Když už tedy extra levně a vše pohromadě, proč tedy ne třeba alespoň toto (roky se to úspěšně prodává a asi to něco do sebe má):

[Obrázek: GetThumbNail.aspx?id_file=528075386&widt...=180&q=100]

Recenze → [Only registered and activated users can see links Click here to register]
3x RPi2B → LibreELEC  arm-7.0.2 \ 1x RPi3B → LibreELEC arm-7.0.2 \ HTPC → LibreELEC Generic x86_64-7.0.2 \ NAS Synology 212J → DSM 6.0.2

Citovat
Tento ovladac mam doma trikrat (u kazde televize) a rozhodne bych ho s klidnym svedomim doporucil. Dokonce mam asi dva nebo tri dalsi kousky schovane "do foroty", protoze nakupni cena do 200 Kc a moznosti nebyvale - vcetne maker, atd. Driv jsem mel neco podobneho od Philipsu, ale to bylo nasobne vetsi, tezsi a neohrabanejsi a cenove to vychazelo na nejakych 3,5k, coz tohle je proti tomu cenova balada. Vyhodou toho reseni to mit vsude je i to, ze ma clovek "v ruce" to same a nemusi hledat konkretni tlacitka.
2x Raspberry Pi 2B - OpenELEC v6.0.3 (KODI 15.2) & 32 GB SD card
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + Kodi 16
iPhone 7 128 GB v10.1.1 nonJB CZ & Apple Watch v3.1
iPad Air 2 128 GB v9.0.2 JB CZ (KODI 15.2)

Citovat
Ja jsem to asi spatne napsal. Ovladani mam universal Okyo, takze bych pouze prepnul na jinou funkci nez receiver nedo dvd. Jen mi neni jasne, jestli to fungovalo s Zotac CI320.

Dekuji za odpovedi.

Citovat
Tak to jsi opravdu špatně napsal ....  8 
Co se týká Tvého ovladače - snad nějak vyzkoušet ne? Jinak veškeré kouzlo je právě ve výše zmiňovaných "makrech" chytrých ovladačů (nevím kam spadá Tvůj, neznám jej), kdy DO postupně zapne / vypne / přepne  → potřebné / nepotřebné komponenty libovolného množství a dle přednastavení aktuální stroj ovládá ....

Příklad:

- chci sledovat film na HTPC
→ zvolím onu funkci na DO → DO poté postupně zapne → receiver → HTPC → TV → na TV DO přepne na vstup HDMi 1 → DO zvýší na receiveru volume na 25 → na HTPC v KODI nastaví složku "FILMY" → ovládání je nakonec kompletně přenastaveno na HTPC

- chci ukončit sledování filmu na HTPC a budu se dívat na TV přes STB Dreambox
→ zvolím onu funkci na DO → DO poté vypne HTPC → DO přepne vstup na receiveru na SAT → DO sníží na receiveru volume na 20 → DO zapne STB Dreambox → DO zvolí předurčený kanál ke sledování na STB Dreambox → ovládání je nakonec kompletně přenastaveno na STB Dreambox

- vypnutí
→ zvolím OFF na DO → DO postupně vypne veškeré zaplé přístroje  

.... pro "hrubou" představu viz video níže 

Ono programování vypadá možná složitě, ale je celkem logické a pochopitelné. Každé DO to má jinak (jiný SW či postup), ale v globálu se jedná o jednu a tu samou činnost, příklad programování na videu níže ...

Pokud jsem něco opomněl či vynechal omlouvám se, již jsem dlouho "nemakroval", jednou DO člověk nastaví a vrátí se k tomu až při upgrade některé z komponent .....
Snad jsem nastínil problematiku "združeného" ovládání jakž takž pochopitelně a snad to nebude vypadat díky tomu až moc složitě, což rozhodně není  4

Citovat
No když to má IR přijímač, tak by to mělo fungovat. Pokud máš kodi pod raspbianem, tak nastavení bude jednodušší, u openelec apod. netuším jak to bude pracné. Každopádně pomocí lirc by sis měl být schopný odchytit tlačítka a nastavit vlastní lircmap.

Citovat
Díky za info. Ovladač umí makra. Jen já bych jím chtěl nahradit pro jednoduchost myš. Budou to ovládat děti, takže i proto je lepší ovladač. Codi běží pod win 7 a co jsem četl, tak LIRC jen jen pod linux.

Citovat
Jo windejsi, tak to si v haji.

Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk

Citovat

Přejít na fórum:

Prochází: 1 host(ů)