• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vzdálené ovládání LibreELEC
#5
Včera jsem s tím konečně pohnul, aby přehrávátko dělalo, co chci. Problém je hlavně v tom, že jsem nedotčený linuxem a nevím, co je ještě OS, co je nějaká nadstavba, tj. jestli má smysl zkoušet něco jiného (zajímalo mě Volumio, ale to jsem nerozběhal) a podobně. Ani mi nebylo jasné, kde končí API serveru a co je už zodpovědnost vzdáleného ovladače.
Hlavním úspěchem je, že jsem našel Android aplikaci Kodi Remote, která dělá prakticky přesně to, co jsem potřeboval a člověk nemusí moc klikat. Ostatních asi osm byly jedna jak druhá a přišlo mi, že jejich autor moc nepřemýšlel.
K bodům:
1. ovládání zaškrtnuté mám. Alb (složek) klasické muziky mám asi 700+. Načítá se to ze serveru přes wifi, a pak do mobilu to jde taky přes wifi. Načtení trvá cca půl minuty. Škoda, že se to nedá nějak nakešovat - k tomu zjevně slouží knihovna, ale ta mi zase klasickou muziku úplně zprasí (myslím organizačně)
2. tam jsme se úplně nepochopili, mně šlo o modifikaci nějakého "my radios", což přesně Kodi Remote umí, hurá! Tohle a tedy i bod 3 tím pádem funguje. Je fajn, že to jde editovat v nějakém xml, ale nedovedu si představit, že manželka, nebo i já, brouzdáme přes mobil stovkami rádií, nějaké nás zaujme, tak jdeme hledat URL, přihlásíme se nejspíš z počítače na server a modifikujeme xml...
Ještě k tomu Kodi Remote - když brouzdám složkovou strukturou, umí to dokonce ukázat, kde ve složkách stojím. Vše je tak nějak pohromadě pod muzikou, nemusím nikam do doplňky/radio/content, atd. Dokonce to umí nějaké základní vyhledávání v dané složce. Poslední, co mě taky velmi zaujalo, že to umí vyhledávat na youtube a vidím výsledek na telefonu, nikoli na serveru. Jen mi to pak nepřehrává (stačí mi jen audio), ale to věřím, že doladím.
Ještě jednou dík.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Vzdálené ovládání LibreELEC - od himself - 05.12.2016, 12:09
RE: Vzdálené ovládání LibreELEC - od himself - 06.12.2016, 10:12

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)