• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Návrhy, nápady na nové kategorie a diskuse k nim
#1
Máte návrh na novou kategorii nebo podkategorii nebo přeuspořádání stávajícího uspořádání? Napište svůj návrh/nápad přímo sem.
 
Citovat
#2
Môže mať pod kategória podkategóriu.?

Jsem uživatel používající PMT5287_4G , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
 
Citovat
#3
Ja vidim, ze ano:
XBMC-Kodi.cz > KODI - software > Doplňky > Scrapery

Forum -> Kategorie -> Podkategorie -> Dalsi podkategorie
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#4
Tak navrhol by som aby doplnky boli medzi hlavnými kategóriami ktoré by mali podkategórie jednotlivé doplnky a každý doplnok by mal svoje podkategórie ako návod, problémy otázky a tak aby to bolo prehladne

Jsem uživatel používající PMT5287_4G , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
 
Citovat
#5
Takze pri 20ti doplncich by uvodni stranka byla trikrat delsi? To mi neprijde jako dobry napad.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#6
Doplnky» sosac» rady a navody>ohlásenie chyb>nápady pre vyvojara>diskusia. Bolo by to prehľadné

Jsem uživatel používající PMT5287_4G , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
 
Citovat
#7
myslim ze az take dlhe forum nebude a podla mna aj ked clovek bude musiet scrollovat tak to nebude az taky problem nakolko vsetko bude prehladne nebude sa to podobat chaosu na g+. Stale a stale su tam tie iste otazky nakolko je tam chaos a neda sa v tom vyznat. taktiez si myslim ze najcastejsie sa bude diskutovat o urcitych doplnkoch.

a prezeral som si forum.kodi.tv a tam tiez je kopec podkategorii a uvudna stranka nieje 3krat dlhsia
 
Citovat
#8
Ty fóra pro jednotlivé systémy v sekci Kodi - Software, to je podle mne plýtvání místem.

V sekci Kodi - Software fórum Systémy v něm subfóra Android, Linux, OpenELEC, Raspbmc/OSMC, Windows. Další fóra Skiny v něm subfóra podle jednotlivých skinů, PVR & Live TV - ano, PVR je doplněk, ale mezi doplňky zaujímá speciální postavení, protože přímo navazuje na základní funkci Kodi Live TV, Nástroje, ...

Např.
Software>Systémy>Windows
Software>PVR & Live TV>MediaPortal
Software>Skiny>Titan

Pro doplňky vytvořit samostatnou sekce Kodi - Doplňky a v ní fóra podle kategorií dopňků Hudba, Video, Obrazky, Scrapery, ... a v nich subfóra podle jednotlivých doplňků. Např,

Např.
Doplňky>Video>Sosáč
Doplňky>Scrapery>ČSFD

A doporučuji přestat používat ten prefix Kodi z názvů fór. To přeci každý ví, že se jedná o Kodi, ne?  ;)

Vycházím z toho, co lidi nejvíce zajímá a kde budou nejčastěji hledat. Velmi často žehráme na začátečníky, kteří ve fórech nehledají a hned a opakovaně se ptají stále dokola na jedno a totéž. Tak jim strukturou fóra zpřehledněme a naveďme je rychle a přehledně na to podstatné. A upřímně, co lidi většinou zajímá nejvíce? Doplňky a samozřejmě nejvíce Sosáč!  Big Grin 

JiRo
 
Citovat
#9
pre inspiraciu myslim celkom dobra vec
 
Citovat
#10
JiRo: to zní dobře, nechcete zkusit udělat komplet návrh pro celé fórum?

sonics007: věci týkající se nových kategorií směřujte prosím pouze do tohoto tématu, ať tu není nepořádek. Zkuste udělat návrh koncepce pro fórum, jak to udělal právě JiRo. Nechť potom ostatní rozhodnou, co by jim vyhovovalo více.
 
Citovat
#11
Já bych požádal o kategorii návodu pro úplné blbce jako jsem já, kteří úplně s kodi začínají a neví, co s tím v podstatě maj dělat. Dík
DanoBohy
 
Citovat
#12
Na základě zde uveřejněných námětů bylo přistoupeno k reorganizaci základních kategorií fóra. Samozřejmě navrhovat můžete i nadále.
 
Citovat
#13
HW - Android :)
Nvidia Shield Android TV
Openhour Chameleon
MX PLUS Amlogic S905
 
Citovat
#14
Thumbs Up 
(31.12.2015, 20:32)XBMC-Kodi Napsal(a): JiRo: to zní dobře, nechcete zkusit udělat komplet návrh pro celé fórum?

Nedostal jsme se k tomu, abych odpověděl, ale vidím, že jste si poradil. A vypadá to dobře, gratuluji.

JiRo
 
Citovat
#15
"IPTV - Live TV & PVR", v podtitulu je uvedeno "Odkazy na různé IPTV neboli Live TV a PVR." Tady to asi není příliš domyšlené. Jednak je to zavádějící a pro mnohé nově příchozí i nováčky matoucí. Zejména ten podtitul to celé ještě více zatemňuje.

Za prvné je třeba si uvědomit, že PVR je skupina addon (doplňků), které jsou určeny buď ke komunikaci s nějakou serverovou částí, která zachytává a zpracování on-line streamy, nebo nějaké on-line streamy zachytávající přímo. Popsal jsem to hodně zjednodušeně, nekamenujte mě. Kromě toho některé PVR (ne všechny) mohou zpracovávat informace a data z pořízených záznamů (nahrávek), případně další data a informace (EPG, ...). Mohou taky serverovou část prostřednictvím příkazů ovládat, přepínat kanály/streamy, zadávat příkazy k nahrávání, spravovat nahrávky, atd.

Za druhé pak to, že Live TV je nativní funkce Kodi (tedy žádný addon), která přes jednotné vnitřní rozhraní komunikuje s aktivními PVR addon (může jich být současně aktivních více) a umožňuje PVR využít k:

  1. přehrávání on-line streamů (vysílání),
  2. přehrávání nahraných stream-ů (nahrávek),
  3. zobrazování EPG (programového průvodce), 
  4. ovládání funkcí PVR (spáva nahrávek, přepínání kanálů/streamů, zadání příkazů k nahrávání, ...) 

Ta výtka k obsahu podtitulu se týká toho, že IPTV je jeden z typů, či spíše skupina typů vysílání on-line streamů (nejčastěji přes Internet), pro jejichž příjem existuje řada PVR addon-ů - včetně nejpopulárnějšího PVR IPTV Simple Client. Takže rozhodně neplatí věta "IPTV neboli Live TV a PVR."

Proč se o tom takto obsáhle rozepisuji? Chce to trochu rozbor. V Kodi komunitě, co se týče Live TV a PVR, existují v podtstatě tři skupiny lidí:
  • První skupinu Live TV nezajímá. V původním XBMC totiž žádná TV nebyla. Mimochodem, když se od XBMC oddělili ti, co založili MediaPortal, bylo odmítání TV v XBMC jedním z důvodů jejich odchodu.
  • Druhou skupinu Live TV zajímá a věnují se jí intenzivně. Děli se na několik podskupin, podle toho, jaká primární zařízení pro příjem TV vysílání používají. Jsou příznivci DVB-T/C/S..., navíc ještě dělící se na to, jaká zařízení či SW používají. Takže tu jsou skupiny satelitního příjmu s komerčními Linux přijímači, skupiny preferující MediaPortal, MythTV, ArgusTv, ... což jsou PC s TV kartami, a celá řada dalších.
  • No a konečně skupina třetí, což jsou příznivci IPTV vysílání, nejlépe toho, které je zadarmo. No a já se obávám toho, že sekce "IPTV - Live TV & PVR" bude obležena právě onou třetí skupinou, zvláště poté, co v jejím názvu identifikují ono magické IPTV...

Že jsou moje obavy oprávněné, to naznačuje aktuální stavv "IPTV - Live TV & PVR", když jsou tři témata ze čtyř věnována IPTV. Navrhuji tuto oblast řešit následovně:

Fórum nazvat "Live TV & PVR" (i když bych raději Live TV viděl úplně zvlášť, protože jak jsem už výše napsal, není to addon, ale budiž, nebudu prudit). A v tomto fóru vyrobit subfóra, první "Live TV" a pak podle jednotlivých PVR addon, nejlépe s názvy odpovídající přesně názvu addon a uvedl bych je tam všechny (osobně by mě zajímalu, jaké PVR kdo u nás používá). A co se týče těch linků na  free IPTV streamy. tak pro ně by možná bylo dobré mít taky úplně samostatné subfórum (tam ať se ti neustálí hledači linků, které platí 1-2 dny, vyřádí). Tak třeba nějak takto:

Live TV
IPTV streamy (do podtitulu uvést, že právě sem mají lidé linky ukládat, případně je tady hledat)
Argus TV Client
PVR Demo CLient
...
PVR IPTV Simple Client
MediaPortal PVR Client
MythTV PVR Client
...
VU+/Enigma Client
PVR WMC Client

JiRo
 
Citovat
#16
Podněty jsou to opravdu plodné, ale je tu jedno ale. Samozřejmě je možné detailně vše strukturovat, jenže potom zde bude spousta kategorií a ty budou buď prázdné nebo s jedním tématem. Tedy zatím byly extra odděleny IPTV a zbytek se rozdělí až podle toho, jak se začne plnit a stávat se nepřehledným.
 
Citovat
#17
XBMC-Kodi: Asi máte pravdu. Každopádně díky.

JiRo.
 
Citovat
#18
Admine ... kam mam zaparkovat KODI BUILDs? ... takova tema tu neni ... ale mozna by se hodila  1
 
Citovat
#19
Pod kategorií Skiny, kam toto asi nejblíže spadá, byla založena nová kategorie.
 
Citovat
#20
Exclamation 
XBMC-Kodi: Chtěl jsem napsat poznámku k addon Sosáč a když jsem viděl těch 8 stran souvislého proudu odpovědí na váš příspěvek Sosáč - databáze filmů a seriálů pro Kodi ve fóru Kodi-doplňky>Video, tak se mi do toho moc nechtělo. Nestálo by za to právě pro Sosáč zřídit už konečně dceřinné fórum? Pokud budeme pokračovat títmo stylem, stane se za chvíli z tohoto fóra stejná hromada příspěvků, jako je teď na Gogle+. A to by byla škoda.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)