• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OpenELEC RPi vzdálená správa plochy přes VNC via DispmanX
#1
Lightbulb 
Dnes jsem čirou náhodou narazil na řešení mého celoročního problému u RPi. Vzdálené ovládání plochy Raspberry ze stolního PC či NTB byla moje noční můra, na HTPC vše fungovalo a funguje bez nejmenšího problému, jen malina stále protestovala ..... až dodnes - vše je vyřešeno, nevím zda díky UltraVNC či novému Kodi s Jarvisem (tipuji právě Jarvis) - vem to čert, hlavně že vše jede a S474N již nebude muset vymýšlet "típání" obrazovek v Kodi přes bůhví co  1
Oč vlastně jde, je to klasické promítnutí kompletní plochy Kodi tak jak ji máte zobrazenou z Vašeho RPi na TV či jiném zobrazovadle, do monitoru Vašeho stolního PC s Win (mám otestovánu plnou spolupráci s Win 10) a jeho kompletní správy ze židle u počítače včetně kláveso/myšoidních povelů. Je to vlastně takový RPi TeamViewer. Níže vložené screenshoty jsou pořízeny touto metodou z kuchyňského Raspberry na mém PC o 3 místnosti dále. Netřeba poznamenávat, že vše se odehrává pouze přes domácí síť. ...

Co budeme potřebovat:

Doinstalujeme si neoficiální repozitář OpenElecu:
   

V doplňcích dáme "Instalovat z repozitáře"
   

Otevřeme repozitář "OpenELEC Add-ons (official)"
   

Přejdeme na "Zdroj doplňků"
   

Zde vybereme k instalaci "OpenELEC Add-ons (unofficial)"
   

Pro jistotu a najetí (aktualizaci) repozitáře restartujeme Kodi a první část je za námi ...

Po restartu jdeme opět do doplňků:
   

Přesuneme se do složky "Instalovat z repozitáře" a do podsložky "OpenELEC Add-ons (unofficial):
   

Zde vybereme složku "Služby"
   

Ze služeb narolujeme na "Raspberry Pi VNC" a nainstalujeme:
   

Opět bych provedl restart Kodi i když možná není nutný a druhá část je za námi.

Na stolním PC s Win si nainstalujeme prográmek UltraVNC (x86/x64), při jehož instalaci zvolíme pouze UltraVNC Viewer → program stáhneme zde [Obrázek: VNCultra.jpg]
Konfiguraci jsem nechal na automatice:
   

Pozor, pokud budete provozovat VNC na "nemalinových" zařízeních může být před spojením vyžadováno heslo → openelec

Snad jsem vše popsal k plné funkčnosti, mám z toho sám radost - konec pobíhání ke všem malinám, laborování bude zase o něco snažší a hlavně vše se odehraje z pohodlí mého PC křesílka  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
OpenELEC RPi vzdálená správa plochy přes VNC via DispmanX - od Rossi D - 07.2.2016, 0:01

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)