• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor?
#11
@terzdek Já bych řekl, že ten důvod je v dostupnosti a zatím trvalé podpoře LE nebo OE. Pokud někdo nechce využívat Android aplikace, nepřináší přítomnost tohoto OS nic dalšího, jen způsobuje (jak vidno i na tomto fóru) celou řadu komplikací. Já osobně chci od media centra jen ty funkce, které nabízí Kodi. Tedy +/-. Samozřejmě, že nějaké další drobnosti bych přivítal, ale nejsou tak důležité, abych kvůli tomu žil se zátěží nepříliš user friendly OS. Linux, co je na LE/OE mi úplně stačí. Má to samozřejmě i své proti. V současné době je to obtížná podpora nových video formátů a kódování. V tom je Android a HW na které je nabízen většinou o dost dál.

Já osobně jsem staromilec a požaduji od svých instalací media centra jisté standardy a ač mám doba i RPi a nějaký čas jsme ho v obýváku i provozoval, tak v současnosti tato má hlavní domácí instalace LE aplikace běží na Intelu. Zatím na verzi, která stejně jako RPI 10 bitový HEVC nezvládne. K těm standardům patří např. integrovaný IR přijímač, kompaktní provedení (žádná vrabčí hnízda - proto šlo Rpi do méně exponované místnosti), dostatek USB portů pro DVB přijímače nebo interní HDD pro nahrávání. Ale to jsou důvody individuální a pro někoho nepodstatné a možní i nepochopitelné. Ale budiž. Každopádně, RPi je ikona, byla první a stále je pro většinu z příchozích, kteří chtějí přiložit více či méně ruku k dílu, i jejich první volbou. A to je možná, spolu s podporou, uživatelskou základnou a tím, že je např. na download stránce LE uvedena jako první (zajímavé je, že na OE to tak není) dalším důvodem oblíbenosti. Jakýkoliv konkurent stejné kategorie, byť levnější, pokud to tak mít nebude, neuspěje.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor? - od JiRo - 30.8.2017, 9:16

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)