• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor?
#19
Při volbě HW a systému se nesmí zapomínat na další věc a tou je user friendly ovládání. Možná, že někteří mladší kolegové to nepokládají za tak důležité, ale pokud má člověk rodinu nebo Kodi instaluje pro nějaké příbuzné (rodiče, atp.), je důležité, aby ovládání funkcí bylo pokud možno jednoznačné, přehledné a jak já říkám "ortogonální". To znamená, aby byl pro různé funkce i obsah zachován pokud možno jednotný styl prezentace i význam a způsob ovládání a používání jednotlivých funkcí. A protože se Kodi díky stále většímu počtu addon rozrůstá a mnohdy ten jednotný styl ani nelze dodržet, nastupují stál složitější a komplikovanější skiny, které onu nejednotnost dokážou "schovat" pod své stále sofistikovanější funkce. A takové skiny jsou na výkon HW daleko citlivější, jak přehrávání mediálního obsahu. Tam jde v podstatě o jedno, buď pro něj existuje HW řešení nebo ne. Když ne, tak se zkrátka určitý typ obsahu přehrát nedá. V případě skinu to žádná sebelepší grafika a její využití v systému nezachrání. Tam je třeba mít dostatečný výkon procesoru, případně i dalších dalších částí HW (diskové operace např.).

Když jsem přecházel z MediaPortal na Kodi, přinesl jsem si sebou i Titan Skin. Ze dvou důvodů, díky jeho vlastnostem (o kterých jsme psal výše) a pak také proto, že mi umožnil přejít na nový systém bez znatelných změn pro laické uživatele (nikdo z rodiny si díky tomu přechodu z MediaPortalu na Kodi nevšiml). V té době jsme ale používal klasické HTPC s Intelem. Pak jsem podlehl mámení RPi a LibreELEC, ale po čase zjistil, že s Titanem je na RPi konec. Nebylo to při mém způsobu jeho využívání použitelné. Přešel jsme tedy pokorně na základní Estuary. Nyní se vracím ve vývoji zpět. Momentálně provozuji hlavní aplikaci Kodi na Intelu (Braswell), ale ze známých důvodů se asi někdy v budoucnosti začnu rozhlížet po nějakém železe s Kaby Lake (nebo s tím, co přijde po něm, protože ono to za tak hned nebude.). Zatím se ještě stále držím skinu Estuary, ale to jen proto, že jsem do něj investoval už pár hodin vývoje vlastní modifikace, ale návrat ke Titanu nevidím jako nereálný. Dostatečný výkon procesoru + kvalitní mSATA SSD disk pro to vytvářejí ty nejlepší podmínky.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor? - od JiRo - 06.9.2017, 10:04

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)