• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor?
#20
@sachlj: Jo, ta moje zpráva byla mířená hlavně na moving target - Kodi, něco co se vyvíjí a nechceš mít jeho starou verzi. Ale zároveň neřešit, jak těžce tam tu novou dostat.
Samozřejmě jak říkáš na dveře, nebo na jiný projekt, kde ti stačí co nabízí, tak to je pak určitě dobrá koupě a od toho nechci odrazovat :) Ta Malina má tu výhodu pro začátečníky, že už je na ní hodně SW řešení, že jenom vezmeš SD kartu, "vypálíš" na to image, dáš to do ní a ono to začne něco dělat, nemusíš si bastlit všechno. Ale to mluvíme mimo Kodi sféru.

@JiRo:  V době Confluence jakožto výchozího skinu jsem na malině marně hledal jiný skin, který by byl líbivější, stále jednoduchý, a běžel plynule. Použil jsem tak 1 nebo 2. Jinak ano, já mám také "nevýhodu" rodiny, tedy dá to mnohem více práce a musí to fungovat jako ten toustovač. Na tohle jsem na cizích fórech slyšel výborný výraz "Wife Acceptance Factor" Big Grin Dokonce to má zápis i na Wikipedii https://en.wikipedia.org/wiki/Wife_acceptance_factor. Tedy když to uděláš tak jednoduché, že to ocení i manželka,  pak jsi vytvořil pravou Kodi sestavu :-D

Mně chvilku trvalo, než jsem třeba Live TV v Kodi dovedl do stavu, že je to stabilní jako původní DVB-T v televizi a jednoduché na ovládání. Ale s Tvheadendem ten satelit za poslední půl rok nevypadl snad jen jednou při velké bouřce a díky CEC jdou přepínat programy číslama na dálkovém ovladači. Zkrátka teď už je na televizi permanentně vstup HDMI2 s Kodi a nikam jinam se to nepřepíná, ani nikdo neví, že je to Smart TV, nikdy jsem ty její aplikace nepoužil. a ten Estuary tomu také pomohl, přestal jsem používat 3rd party skiny, ikdyž některé vypadají hezky, s tím Estuary se všichni cítí pohodlně a nedělalo jim to problém při přechodu, protože ta logika je stejná (doplňky, seznam filmů, seriálů, vše tu je v podstatě stejné). 
A k tomu propojení filmové a seriálové knihovny s Plex Cloud pomocí PlexKodiConnect, takže na zařízeních, kde je Kodi krkolomné používají Plex a na televizi Tvhclient. Rozkoukaný stav se synchronizuje, vše zatím už funguje tak, že si s tím teď už moc nehraji, je to zatím nejlepší sestava co jsem měl :-D


A aby to nebylo off-topic, spoustu toho vyřešil opravdu silnější, a dobře podporovaný hardware. Z maliny, později Nexus Playeru na normální Intelovské řešení. 
Asrock J4205. K tomu 4GB RAM ze staršího notebooku, 60GB SSD Co se mi válelo (jinak stačí i 16 klidně) a hezká krabice s pico zdrojem (Chieftec Compact Series IX-03) = 0db hluk jako malina, žádný větrák, někdo kdo má velký receiver, nebo jinou Hi-Fi techniku, tak se ta case k tomu náramně hodí a zapadne mezi ostatní. K tomu ještě Pulse eight CEC adaptér.

A hlavně, ten výkon v tom GUI, kde se teď nic nezpomalí, doplňky, které jsou stavěné na náročném pythonu, kde malině trvalo 20s než rozparsuje stránku (není její chyba, Python není holt nativní), tak tady to je v mžiku. iVysílání a podobné teď používají velice často, protože to funguje hned.


@JiRo: Počkal bych si na nástupce Apollo lake (je to ta nižší řada, Kaby Lake se hodí spíš do pracovního PC). Má se to jmenovat Geminy Lake a už by to možná mělo mít i podporu HDR, a VP9 to bude určitě. Jinak H.265 10bit už zvládá i ten Apollo Lake jako třeba J4205 nebo J3455.

Já to neumím napsat nějak krátce a výstižně, ale zkrátka když je to rychlé, tak na to nikdo nebude nadávat a bude mít chuť to používat (ono když u toho člověk sedí tak je rozdíl 20s loading vs 3s.). Když je to stabilní, tak nikomu nebude docházet trpělivost a nebude říkat, že je to blbost, že chce zpátky "tu starou tv"(myšleno přepnout z HDMI na TV). A když je to podporované, tak po updatech přibude třeba nějaká maličkost, kterou rádi ocení a vy ještě více, když to běží na poslední verzi třeba najednou s podporou HEVC na vašem HW. 

Mně tenhle pasivní mini pc od Intelu co jsem si postavil stál celkově do 5-6k (počítám, kdybych kupoval všechno), tedy 2,5 násobek maliny (počítám napájecí zdroj, sd kartu, krabičku, ať to neleží přilepený zezadu k TV). Ano, je to výrazně více, než tyto desky jednotlivě. Ale prošel jsem přes Rpi 1B, Cubox i4, Nexus Player, Rpi 3. Které sice jsou v jiných projektech, ale kdybych šel rovnou do Intelu co byl v té době, tak se vsadím, že by mi to stále ještě běželo pod TV.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Nový konkurent pre RPi? Aký je váš názor? - od marhycz - 06.9.2017, 13:34

Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)