• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nakupovat na AliExpress
#1
Lightbulb 
Mnozí z nás mají obavy z obchodování za hranicemi naší zemičky a utrácejí tak nehorázné peníze na českém aukčním portálu, bazarech či internetových obchodech za věci, které mohou pořídit za třetinovou cenu například na prodejním serveru [Obrázek: TB1zc18_JVXXXXbd_XFXXwu0b_FXXX.png]

Naprosto vyčerpávající návod včetně videí, odkazů a recenzí vytvořila (asi slečna?) Lucinka → [Obrázek: Alinavod.png]

Kdo oním "manuálem" projde, myslím, že bude plně připraven na nákup nejen v AliExpress obchodě , nakonec může dotyčného i potěšit, že přestane zároveň sponzorovat obchodníky (a bohužel nejen ty v aukcích či bazarech), kteří si za výše zmiňovanou neznalost účtují nehorázné marže.  4

Pokud přemýšlíte po Ali školení na čemže vyzkoušet svůj první nákup, tak já si například nedávno za 16,- Kč objednal podložku pod hrnek  1
     Podložka pod Váš hrnek kávy :)
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Pokud by někdo rád informaci od někoho, kdo na čínských obchodech relativně často nakupuje, mohu se podělit o zkušenosti s Aliexpres, tinydeal, banggood, coolicool, pandawill :)
 
Citovat
#3
Ma smysl resit ty ruzne weby? Tzn. setkavas se casto s rozdilnymi cenami?
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#4
Za ta léta obchodování dle mne mívá nižší cenu oproti Aliepressu ještě tak eBay ... je ale faktem, že nabídkou (převážně fejků) nemůže Ali konkurovat  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Pokud sleduješ obsah daných prodejců (přeprodejců) najdeš občas ceny v akci - např:
http://www.geekbuying.com/item/MXQ-4K-RK...62455.html
Android TV Box za cenu 750 Kč i s poštovným je milé :)
 
Citovat
#6
S tim naprosto souhlasim. A to rikam jako nekdo, kdo ma dlouhobe na eBay nekolik stovek nakupu a na Ali jsem A3 member 40
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#7
Tak u mne na eBay také provedeno stovky nákupů (za skoro 10 let) a na Ali = A0 heč  47 To až tady na fóru jsem se zblbnul na stará kolena a přidal další obchodní portál - hned jsem tam na přání mé polovičky musel koupit 3 mikiny ve třech barvách pro našeho psa s hrdým nápisem ADIDOG  + svítící obojek navrch .....  72
No není to mazec ?? → [Obrázek: 1455178851238screensave.jpg] jen toho psa máme jiného (pekinéz)  1 1 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
tohodle adidoga máme už doma v červené :)
 
Citovat
#9
Tak nejsme postiženi pouze my  1 
Tak mne napadá zda by nebylo dobré založit zde na fóru i podsekci "Zajímavé nákupy" kam bychom házeli linky i s doporučením na věci co nás zaujaly či jsme si koupili ať již stran HW či jiné ....  28

edit: samozřejmě by šlo o sekci pro odlehčení s možným OT  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#10
já jsem pro - ptákovinek a udělátek jsem už nakoupil spousty :)
 
Citovat
#11
Ahoj. Potrboval by som poradit a získat informaciu. Plánujem kupovat TV box na geekbuying presne/http://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X9S-Realtek-RTD1295-Android-6-0-OpenWRT-NAS--TV-BOX-371063.html/ moja otázka je nasledovná: má geekbuying sklad aj v europe? a ako je s DPH a clo? Dopočul som ,že z Europy posielaný tovar je bez cla,ale neviem Dakujem za radu a info prajem krásný den....
 
Citovat
#12
Ak nakup presiahne hodnotu 22€ tak ti to mozu colnici chytit a budu po tebe vyzadovat doklad o zaplateni (paypal, vypis z uctu) A vyrubia ti DPHcku + zaplatis asi 6€ poste za zastupovanie v colnom konani.. Ak ti to zadrzia a tovar stal viac ako 22€ tak sa samozrejme da mierne obmenit vypis a screen daneho tovaru na nizsiu hodnotu, ale colnici nie su blbi...
Pri uz tak drahom zariadeni ako si uviedol by som urcite nic nefalsoval.. Takze si v klude k cene prirataj este 20%dphcku a tych 6€ .. CLO pokial viem sa na elektroniku neplatilo, ale to som si neni celkom isty..
MXIII android box, malina pi2
 
Citovat
#13
V rámci EU se neplatí ani clo ani DPH.
Dost nákupů jsem provedl i na DHgate,Dealextrem,Alibaba a ani jednou jsem neplatil clo ani DPH.
Pouze jednou ,když jsem si koupil v USA hodinky....tak jsem musel doložit platbu z Paypalu a Česká pošta vše vyřídila... "poplatky" se platí při převzetí balíku .
R-TV BOX X10 Plus Android 9.0  a T95N Mini M8S PRO-Čínský bazmek  1




 
Citovat
#14
v ramci eu samozrejmesa neplati.. ale neviem o tom zeby geekbuying posielal z EU.. a tak isto ani ali...
MXIII android box, malina pi2
 
Citovat
#15
Pokud se podíváš v geekbuying warehouse,tak zjistíš že si to můžeš nechat poslat z evropy...ale už tam je příplatek cca.15%
Párkráte se mi stalo ,že mi zboží přišlo z NL a kupoval jsem ho v Číně.
R-TV BOX X10 Plus Android 9.0  a T95N Mini M8S PRO-Čínský bazmek  1




 
Citovat
#16
Celkem tam dost nakupují (dx,alie....) a bez problému jelikož čínský soudruzi se vyznají a vše posílají jako gift/present Big Grin ale celnici mohou na tento fígl přijít a když v balíku najdou mobil tak máte po srandě.
Z mého pohledu a zkušeností (mých a známých) bych rozhodně na těchto webech nekupoval hadry,batohy (prostě cokoliv co je z textilu apod..) jelikož je to shit a navíc pokud to aspoň trochu připomíná nějakou značku tak vám to nepřijde, protože to celnicí seberou (fakt stačí aby to bylo jen podobné).
To samé platí o hotové elektronice (telefony,radia...). No a samozřejmě se nebudeme bavit o nějaké kosmetice apod... pokud nechcete skončit v nemocnici na plastice Big Grin .
Já tyhle obchody používám na kabely,součastky,motorky,ptákoviny atd. protože mi je jedno že to přijde za měsíc když na to nespěchám a navíc mám zdarma poštovné, takže to mám levnější než např. z ČR ale nečekejte žádné extra kvalitní produkty.
Taky je dobré se kouknout z jakého skladu budou posílat (to je specialita hlavně dx) už se mi pár krát stalo že jednu věc posílali (v jedné objednávce) z tchajvanu, eu a činy. To pak museli naskladnit na jedno centrální místo a posílali to jako celek. Když jsem tohle ze začátku nevěděl tak jsem se po 2,5 měsících rozloučil z penězi a pak pro mě bylo překvapením že jsem dostal balík Big Grin .
Pár mých známých má zkušenost že jím nic nepřišlo, tak na to bacha protože se to dost blbě dojednává (nechtějí vracet prachy a radši vám pošlou stejné věci znovu a pokud nejsou už dostupné tak vám řeknou ať si vyberete něco jiného za stejnou cenu).

A jen tak se podělím o mojí zkušenost z HW:
Jen tak pro zajímavost jsem koupil flashdisk 32Gb (sandisk Big Grin), skládačku zesíku, programovatelný zvonek
Dopadlo to takto
flaska po rozebraní ani trochu nepřipomínala original sandisk a PC se jevila jako 32Gb ale skutečná kapacita byla 13Gb.
Zesilovač byl deklarovaný že má 200w a výsledek? Po přeměření 70w Big Grin
Zvonek byl největší oříšek jelikož jsem nedostali a ani nesehnali žádné info ohledně toho jak má komunikovat s pc, v čem má být programovatelný (prostě nic) takže zvonek zůstal v defaultním nastavení a šel do koše Big Grin
 
Citovat
#17
No nevím, ale já jsem viděl dost klonů a jeden mám dokonce doma a funguje mi už nějáký ten pátek.....mladýmu jsem koupil "Nike Lebron" boty a v pohodě dorazily.......flash-memory taktéž...odpovídalo popisu....takže bych nestrašil. Jediné co nedoporučuji kupovat v Číně jsou notebooky , mobilní telefony....tím myslím plagiáty. Pokud koupíte Xiaomy či jiné známé Čínské značky ..tak si dát pozor na regionalitu...tj.podpora EU frekvencí.
R-TV BOX X10 Plus Android 9.0  a T95N Mini M8S PRO-Čínský bazmek  1




 
Citovat
#18
(11.2.2016, 9:55)Aition Napsal(a): Pokud sleduješ obsah daných prodejců (přeprodejců) najdeš občas ceny v akci - např:
http://www.geekbuying.com/item/MXQ-4K-RK...62455.html
Android TV Box za cenu 750 Kč i s poštovným je milé :)

To jen zdánlivě. Když se podíváš na nabídku, tak nabízí jen holou krabičku, příslušenství, co normálně patří do setu prodává zvlášť. U něj bych teda nikdy nekupoval.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)