• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a placená IPTV - idea řešení
#1
Připravuji řešení pro začlenění příjmu placené IPTV do LE s provozovaným Tvheadend backendem (addon Tvheadend 4.2 a vyšší, tedy s http api). Volím toto zdánlivě složitější řešení (oproti využití IPTV Simple klienta), protože chci zachovat všechny funkce a výhody plnohodnotného řešení Tvheadend server + Tvheadend HTSP klienti na všech Kodi instalovaných v domácí síti, s výhodami:
  • za všech okolností vždy jen jeden stream z internetu pro každý právě přijímaný kanál i bez ohledu na to, kolik klientů se rozhodne ho sledovat nebo bude-li současně i nahráván
  • funkce timeshift
  • funkce nahrávání
  • společného EPG
Podmínkou pro řešení samozřejmě je, aby provider umožňoval stažení playlistů, obsahující autentizační údaje. Řešení musí samozřejmě respektovat to, že playlisty, respektive autentizační údaje v nich, jsou periodicky obnovovány. Výchozí podmínkou pro řešení je využití pouze těch aplikací, které jsou v LE dostupné, tzn. připadá v úvahu scripty sh a python, curl, wget, atp. a funkce dostupné v Kodi a Tvheadend backendu. Nechci vytvářet žádné monstrum, řešení by mělo v podstatě obsahovat:
  • periodicky prováděný download playlistu, včetně pokud možno bezpečné autentizace (přihlášení)
  • aktualizaci playlistu v Tvheadend, včetně navazujících funkcí scan-u - mapování služeb - zrušení kanálů z předchozího mapování 
  • restart PVR na všech klientech Kodi v síti
Pro pilotní řešení jsme si vybral IPTV službu Zapni.tv, která umožňuje stažení playlistu, ve kterých mění autentizační údaje 1x denně. Celý řetězec jednotlivých kroků řešení jsem si prošel takříkajíc "pěšky". Tzn. stáhnul jsme playlist, modifikoval jej příkazy pro převod na ts streamy (ffpmeg), v Tvheadend jsem načetl nový playlist, spustil scan, namapoval nové služby, vymazal staré kanály a nakonec v klientech Kodi restartoval PVR.

Předpokládané řešení má dvě problematická místa, která ještě nemám úplně do detailu promyšlena:
  • Přenos autentizačních údajů - to je samozřejmě značná bezpečnostní slabina, nejsem v této oblasti příliš zkušený a proto přivítám jakékoliv doporučení
  • Konflikty s aktivnímu funkcemi - pro úspěch provedení celého řetězce je nutné, aby v dané chvíli nebyly updatované služby a kanály na serveru aktivní a PVR na klienetch Kodi nebylo používáno
Předpokládaný postup řešení a využité zdroje a  nástroje:
  1. stažení playlistu - curl + cron
  2. modfikace playlistu pro převod na ts stream - sh nebo python script
  3. načtení playlistu, scan, mapování služeb, vymazání starých kanálů - python srcipt + příkazy http api Tvheadend
  4. restart PVR - sh scripty, externí příkazy Kodi
Jak už jsme napsal, zatím jde jen o ideu, ale až na uvedená dvě problematická místa jsem všechno ověřil a řešení je jen otázkou času a programátorské zručnosti. Pokud by měl někdo nějaké nápady nebo názory k navrhovanému řešení, budu za mě vděčný. Zajímalo by mě také, zda-li by o uvedené řešení byl mezi ostatními zájem.

Pokud by řešení bylo funkční, mohly by se body 1-3 nakonec realizovat jako addon pro Kodi s Tvheadend backendem a bod 4 jako addon pro všechny Kodi klienty v síti. Šlo by o jednoduché addony, které by v podstatě pouze instalovaly potřebné části řešení a zajišťovaly případně funkce jejich konfigurace.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Tvheadend a placená IPTV - idea řešení - od JiRo - 25.7.2017, 23:23

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)