• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a placená IPTV - idea řešení
#19
Stav řešení k dnešnímu dni:
  1. stažení playlistu - curl + cron
  2. modifikace playlistu pro převod na ts stream - sh nebo python script
  3. načtení playlistu, scan, mapování služeb, vymazání starých kanálů - python srcipt + příkazy http api Tvheadend
  4. restart PVR - sh scripty, externí příkazy Kodi
Což znamená, že končím se základním výzkumem, v podstatě mi to chodí, s drobnými muškami. Teď to ještě trochu poladím a pak publikuji. Zatím několik informací pro netrpělivé:

ad. 1 S pomocí @mobilemanic a po přečtení helpu k curl , jsem dotáhl do úspěšného konce jak přihlašování, tak stahování playlistu ze Zapni.tv. Používám cookies, takže přihlašování proběhne pouze jednou, čímž jsem "tak nějak" splnil požadavek, aby to bylo "pokud možno bezpečené". Příkaz pro přihlášení:

curl 'https://moje.zapni.tv/sign/in' --data 'username=USERNAME&password=PASSWORD&do=signInForm-form-submit&send=P%C5%99ihl%C3%A1sit+se' -c zapni.tv.cookie.dat -o /dev/null

Cookie se ukládají do souboru zapni.tv.cookie.dat a pak se využijí při každém dalším stahování playlistu, kde už není třeba se přihlašovat. Příkaz pro stažení playlistu:

curl -b zapni.tv.cookie.dat 'https://moje.zapni.tv/tv/playlist.m3u' -o zapni.tv.playlist.m3u8

Playlist se tedy ukládá do souboru  zapni.tv.playlist.m3u8.

ad. 2 Zatím jsem vyrobil jen jednoduchý script, ve kterém se stáhne playlist a upraví se podle potřeb. Úprav provádím víc, jednak si vybírám kanály, které chci do Tvheadend vložit (nevkládám všechny, protože některé, které nabízí Zapni.tv už  přijímám přes DVB-T), setřídím je podle toho jak potřebuji a případně nahradím některé názvy kanálů (ne vždy jsou v playlistu Zapni.tv kanály se 100% správným názvem) a uložím na místo, kde ho očekává Tvheadend.

ad. 3 Tvheadend peridodicky kontroluje playlist a jakmile se v něm objeví nějaké změna, aktualizuje všechny kanály. Při této aktualizaci bohužel vymaže EPG (pravděpodobně bug), takže ještě spustím aktualizaci EPG. Z toho důvodu jsem na klientech nastavil asynchronní přenos EPG, takže na straně Kodi není třeba po aktualizaci EPG provádět žádnou další akci. Vše proběhne automaticky.

ad. 4 Žádný další restart neprovádím, Kodi se bohužel po této akci občas restartuje samo 10. To je nemilé a zatím jsem nepřišel na to, jak tomu zabránit. Je pravda, že k restartu není žádný důvod. Stačilo by maximálně kdyby se provedl restart PVR. Taky je to pravděpodobně bug, a tak bude třeba ještě nějaké laborování.

Můžete si všimnout, že vůbec neřeším co se stane, když kanál, který se aktualizuje, někdo sleduje nebo se právě nahrává. Na to jsem prostě rezignoval a momentálně nemám kapacitu ani chuť to nějak řešit. Možná později. Uvidím, jak moc to bude obtěžovat při běžné používání.

Pro ty, kteří se ptali, zda by šlo do Tvheadend zavést Sledování.tv jsem výše uvedl příkazy curl. Můžete tedy po jejich modifikaci (to se týká hlavně přihlašování) vyzkoušet, zda budete schopni playlist pomocí těchto příkazů stáhnout. Pokud ano, tak pak by už tomu, zcela automaticky dostat Sledování.tv do Tvheadend, nemělo nic stát v cestě.
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Tvheadend a placená IPTV - idea řešení - od JiRo - 10.8.2017, 22:10

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)