• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tvheadend a placená IPTV - idea řešení
#20
Tak dnes jsem si ukrojil nějaký čas na to, abych se věnoval tomuto projektu. Nebudu vás unavovat už detaily o tom co jak bude fungovat, spíše jen ukážu, že se neflákám a nějak spěji ke splnění zadaného úkolu. Do funkce už nezasahuji, nějakou dobu mi to doma běží se Zapni.tv, a tak jsem se pokusil to zabalit jako addon. Původně jsme s tím chtěl jít na veřejnost už v okamžiku, kdy to jakž takž fungovalo, ale potenciální uživatel by k tomu potřeboval znát pár příkazů Linuxu a umět se pohybovat po příkazové řádce. Ta je, jak známo, pěkně úzká a tak jsem se pokusil dorazit to do konce aby z toho měli užitek především ti méně zkušení. Ti více zkušení možná něco takového už mají. Protože jsme dost zaměstnaný, vidím to na ale vydání první verze tak do týdne až 14 dní. Dřív to bohužel fakt nedám!

Addon se jmenuje Playlist, je postaven na pár sh scriptech a standardních aplikacích z LibreLEEC. Jiné zdroje, kromě standardních systémových, nepoužívá. Je postaven tak, aby ho mohl využívat jak naprostý laik, tak i někdo zkušenější. Instaluje se jako běžný addon, a jako běžný addon se nastavuje, ale vlastní běh probíhá na pozadí a mimo Kodi. To byl úmysl, protože je určen především ke spolupráci s Tvheadend backend serverem, který pracuje podobně.

Co se týče zdrojů, tak Playlist dnes umí bez problémů Zapni.tv. Celé řešení je koncipováno tak, aby bylo možné jednoduše, bez složitého zasahování do kódu, doplnit jakýkoliv další zdroj. Jeho automatické využívání má pouze jednu podmínku. Aby poskytovatel dal dispozici playlist a bylo možné ho, pomocí nějakých standardních nástrojů (v Playlist používám aplikaci curl), automaticky stáhnout. 

Už se tu pár lidí ptalo na Sledování.tv. Pokud umožňují stáhnout playlist a někdo, kdo ho má mi pomůže s analýzou kódu jejich stránek, tak by to problém pravděpodobně být neměl. Kdyby to šlo, klidně bych si ho na měsíc objednal, ale na žádné ze třech sítí, které mám k dispozici (UPC, O2 a T-Mobile), tato služba není dostupná.
Edit [2017-08-20 18:44]: Díky @koperfield, který mi vysvětlil, že v UPC se dá Sledování.tv klidně přijímat (já jsme dal na nějakou neověřenou informaci a ani si to nevyzkoušel 10 ), by tedy velmi pravděpodobně neměl být problém Sledování.tv do Playlist dostat také. Pokusím se o to ještě do vydání oficiální verze addon. 

Tak zatím jen pár ukázek:
[attachment=2747]

[attachment=2748]

[attachment=2749][attachment=2750][attachment=2751][attachment=2752][attachment=2753]
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
RE: Tvheadend a placená IPTV - idea řešení - od JiRo - 20.8.2017, 18:15

Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)